Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-10-2008, 19:38   #1
Cybermir
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: Focus II kombi
Silnik: 1,8 TDCI - 140KM 360Nm
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Chiptuning w trakcie gwarancji

Zamierzam zawirusować mój motorek 1,8 TDCI. Początkowo ze względu na gwarancję brałem pod uwagę jedynie instalację Powerbox-a. Dealer V-techu w Warszawie, gdzie zamierzam to zrobić namawia mnie na chiptuning zapewniając, że jest mało prawdopodobne, aby w serwisie podczas rutynowych przeglądów został on wykryty. Ponadto stwierdził, że w przypadku problemów z serwisem może ponownie wgrać oryginalne oprogramowanie. Mam jeszcze ponad dwa lata gwarancji na samochód i nie chciałbym narobić sobie problemów. Jeżeli macie jakieś doświadczenia w tym temacie to będę wdzięczny za pomoc.

Cybermir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2008, 20:25   #2
okomar
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-02-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 155
Domyślnie Re: Chiptuning w trakcie gwarancji

Mialem focusa z tym silnikiem i przy 130 tys km mialem silnik do wymiany z turbina, ktora sie rozleciala wszystko poszlo na dolot przeszlo przez intercoler i bylo po silniku, z tego co sie dowiadywalem sa to dosc mocno awaryjne silniki nie wiem jak w tych nowych focusach bo moj byl z 2004 roku, dlatego odradzam podnoszenia mocy bo mozesz sobie narobic problemow :fcp29
okomar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2008, 20:58   #3
lego_m
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-08-2008
Model: C-MAX KUGA - zamówiona
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 129
Domyślnie Re: Chiptuning w trakcie gwarancji

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tutaj jest podobny temat który sam poruszyłem ( c-max do chpituningu )

ja sobie jednak odpuszczam chiptuning z względu na ryzyko które musisz brać pod uwagę , a przyrosty mocy nie są tak imponujące w tych silnikach (podawane wartości w tabelach nie zawsze będą takie same jak u ciebie )

kolejna sprawa to to co pisał ktoś wyżej o awaryjności tego silnika, już nie pierwszy raz to słyszałem

a co do tego co mówią w firmach co robią chiptuningi to trzeba brać pod uwagę że oni z tego żyją i opowiadają nie zawsze prawdę, liczy się tylko kasa, a że silnik lub podzespoły siądą to już twoje zmartwienie i ryzyko, o gwarancji od takiej firmy to zapomnij, bo jej poprostu nie ma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ( gwarancję to dadzą tylko na to że fura będzie szybsza )
lego_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2008, 09:13   #4
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Re: Chiptuning w trakcie gwarancji

Ja chipa zrobiłem przy przebiegu 254 tys. km.
Fakt, że na hamowni się okazało, że i tak jest więcej, niż w katalogu.
Teraz mam 262 tys i wszystko gra.

Przyrosty mocy na papierku nie oddają rzeczywistości - u mnie jest tylko 13,7 KM i 43Nm więcej a komfort jazdy i osiągi zwiększyły się niesamowicie.
Nie cyfry na papierku są istotne, ale wykres przebiegu momentu i mocy.
I mogę z czystym sumieniem polecić - nawet niewielki przyrost jest wart tej kasy.
Oczywiście trzeba autko oddać do fachowca a nie do "tjunera" z garażu.
I biorąc pod uwagę to, że chiptuning to tak naprawdę dostrojenie samochodu a nie jego przeróbki, to nie niesie to żadnego ryzyka.
Oczywiście, jeśli ktoś ma pod butem trochę lepiej i katuje auto, to długo nim nie pojeździ - grunt to nie dać się ponieść.
Moc i moment są większe, ale silnik dalej nagrzewa się tak samo, tak samo jest smarowany i ma ta samą turbinę.
Więc trzeba zachować te same zasady eksploatacji.

Sam chiptuning nie powoduje szybszego zużycia auta... no może sprzęgło musi przenosić większy moment na koła, ale i tak zapewne ono jest zaprojektowane z zapasem - moje ma się dobrze. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do gwarancji - chip jest niewykrywalny - tym bardziej, że na przeglądzie sprawdzają tylko klocki i płyn.
A zwykłe podpięcie do WDSa nie pokaże zmiany map.
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2008, 17:15   #5
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Re: Chiptuning w trakcie gwarancji

Cytat:

a co do tego co mówią w firmach co robią chiptuningi to trzeba brać pod uwagę że oni z tego żyją i opowiadają nie zawsze prawdę, liczy się tylko kasa, a że silnik lub podzespoły siądą to już twoje zmartwienie i ryzyko, o gwarancji od takiej firmy to zapomnij, bo jej poprostu nie ma!! ( gwarancję to dadzą tylko na to że fura będzie szybsza )
...coś na temat ryzyka i gwarancji:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

...i jak ktoś się nasłuchał opowiadań...że silnik się rozleciał...wszystko się sypie...itp...itd
...to albo miał do czynienia z pseudo "tjuningiem" (majstrowaniem przy oprogramowaniu przez ludzi którzy nawet nie wiedzą co zgrzebali :fcp14 ) ....albo po prostu opowieści..."jedna baba ..drugiej babie"..... :fcp3

....nigdy...ani ja, ani wielu moich znajomych, którzy zchipowali swoje auta...nie mieli takich problemów :fcp3 :fcp3 :fcp3

...i nie przesadzę jak powiem że przejechaliśmy ponad pół mln. km. zchipowanymi dieslami....bez problemów :fcp2 :fcp2 :fcp2
...więc nie są to czyjeś opowiadania...tylko autopsja :fcp26

....oczywiście chipowane przez FACHOWCÓW z DOŚWIADCZENIEM....czyli [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Kraków :fcp2
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.