Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-10-2008, 23:24   #1
Kciuker113
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-09-2008
Skąd: Glogow
Postów: 2
Domyślnie [mk3] zle dzialajace wspomaganie przy malej temperaturze

Witam . posiadam FOrda mondeo z 2002 . Ostatnio zauwazylem ze podczas jazdy na wprost uklad kierowniczy jakby zacinal sie na chwile :fcp5 , jednak na parkingu gdy manewruje kolem kierownicy do oporu w jedna i w druga strone wszystko jest ok... ta usterka ujawnia sie szczegolnie podczas jazdy na wprost i niewielkich ruchach kierownica... szczegolnie mocno dokucza kiedy silnik jest jeszcze zimny i temperatura na zewnatrz jest niska ponizej 12 stopni. po pewnym czasie pracy samochodu jakby zacinanie sie ukladu kierowniczego slabnie!! jaka moze byc przyczyna takiego zachowywania sie ukladu kierowniczego ?? prosze o rade! :566:

Kciuker113 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2008, 23:43   #2
Karlito
ford::advanced
 
Avatar Karlito
 
Zarejestrowany: 01-07-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 461
Domyślnie Re: [mk3] zle dzialajace wspomaganie przy malej temperaturze

Wpomaganie ci chyba pada lepiej to napraw bo potem to mozna sie niezle rozwalic jak bedziesz skrecał gdzies i ci sie przytnie, miałem to w galaxy (moze dzieje sie to samo u ciebie). Zacznij od sprawdzenia płynu i czy nie wycieka gdzies potem wymiany płynu a jak masz czas to przepłukaniu całego układu(łatwy sposob: kupic ze 2 litry ford płynu zciagnac ten stary doalc nowy krecic kiera powtorzyc; trudny sposob; rozebrac całosc wypłukac). Jak nie pomoze to lepiej pojechac na kompa gdzies i moze jakies błedy pompy znalazło, u mnie łatwy sposob pomogł w mondeo teraz chodzi dosyc lekko w galaxie cos tam sie przy silniku posypało i trzeba było wymieniac.
__________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Karlito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2008, 11:58   #3
Kciuker113
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-09-2008
Skąd: Glogow
Postów: 2
Domyślnie Re: [mk3] zle dzialajace wspomaganie przy malej temperaturze

sprawdzilem wczoraj poziom plynu w spomaganiu wszystko jest ok!! ale kolor mnie bardzo zaciekawil !! jest czarny!!! podejzewam ze nie powinien byc czarny !! wyglada jak zuzyty olej silnikowy !! wyciekow tez niezuwazylem !! sprobuje na weekend wymienic caly plyn!!Karlito moglbys mi powiedziec jakiego plynu uzyc najlepiej i jak najskuteczniej wymienic plyn!! dz
Kciuker113 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2008, 18:32   #4
Wujo
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-12-2007
Skąd: Calne
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.5V6
Rocznik: 2003
Postów: 122
Domyślnie Re: [mk3] zle dzialajace wspomaganie przy malej temperaturze

Cytat:
Napisał Karlito
Jak nie pomoze to lepiej pojechac na kompa gdzies i moze jakies błedy pompy znalazło
Zwykłym kabelkiem OBD i laptopem da się zczytać błędy wspomagania czy tylko silnika? Pytam bo nie wiem
Wujo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2008, 01:22   #5
Karlito
ford::advanced
 
Avatar Karlito
 
Zarejestrowany: 01-07-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 461
Domyślnie Re: [mk3] zle dzialajace wspomaganie przy malej temperaturze

Wiadomo ze najlepszy płyn jest z cyklu "Ford zaleca" płyn powinien byc czerwony jak korek od maślanki truskawkowej, ja u siebie wymieniłem na jakis tam po 25zł z litra i nie widze roznicy wiec po co przepłacac. O sposobach juz wspomnialem mozja jeszcze zrobic tak ze(w serwisach tak robia): zdjac rurke zwrotu płynu zatkac otwor w zbiorniczku (oczywiscie odkrecony musi byc), wsadzic w rurke zwrotu inna rurke bo orygialna jest kurduplasta i to do wiaderka, odpalic silnik krecic kierownica az bedzie juz ciezko. Złozyc wszystko do kupy zalac zbiornik krecic kierą -||-, -||- az bedzie juz lekko, to powinno sie samo odpowietrzyc dolac na stan zakrecic zbiornik. Wypic piwo, isc spac, wytrzezwiec, jezdzic.

Wujo z moim mondeo sie nie chce dziad wogole połaczyc mowie oczywiscie o takim co mam u siebie, a nie o pełnej profesce. Czy czyta błedy hmm chyba jest tam jakis czujnik ale pewien nie jestem.
__________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Karlito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2008, 09:40   #6
grabek00
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-10-2008
Postów: 2
Domyślnie Re: [mk3] zle dzialajace wspomaganie przy malej temperaturze

Kciuker113,

Jak już uda ci sie zdiagnozować co to było to proszę daj znać na forum, mam dokładnie to samo. Płukanie układu (3 razy) niespecjalnie pomagało, płyn znowu robi się ciemny. Stawiam na pompę wspomagania albo maglownicę (jakiś zawór?), tylko nie wiem od czego zacząć - tu i tu trzeba sporo wydać a efekt nie jest pewny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przy okazji, czy może ktoś polecić jakiś warsztat specjalizujący się w układach wspomagania do 100 km od Kwidzyna?
grabek00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2008, 14:02   #7
bylecek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-12-2008
Model: mondeo
Silnik: 2,0tdi
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Re: [mk3] zle dzialajace wspomaganie przy malej temperaturze

Czesc
mam podobne objawy, pykanie przy delikatnym skrecaniu w lewo, gdy jest zimne auto, ale jak juz sie rozgrzeje od jazdy, objaw ten ustaje. Hm nie wiem w czym tkwi problem. auto mam od niedawna, wiec moze znajde tu jakas ciekawa rade.
pozdrawiam
bylecek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2008, 19:57   #8
koszyk2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-12-2008
Postów: 1
Domyślnie Re: [mk3] zle dzialajace wspomaganie przy malej temperaturze

czesc mam do ciebie pytanko czy naprawiles juz swoj uklad kierowniczy bo mam taka sama wade w moim fordzie i nie wiem co to jest kazdy mowi mi cos innego. :fcp25
koszyk2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2009, 23:51   #9
tuptuszw
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Postów: 7
Domyślnie Re: [mk3] zle dzialajace wspomaganie przy malej temperaturze

hmmmmm dlaczam sie do pytania. U siebie mam tak ze jak delikatnie skrecam w prawo, nastepuje opor "pykniecie" i dalej idzie dobrze, strasza mnie ze to maglownica ale jak robie to na postoju delikatnie to nie wyczuwam usterki tak samo przy gwaltownych ruchach.... mial ktos tak??
tuptuszw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2009, 09:06   #10
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Re: [mk3] zle dzialajace wspomaganie przy malej temperaturze

Do wszystkich - zacznijcie od wymiany aleju we wspomaganiu. Wydatek nieduży, a może pomóc. U mnie objawy były podobne, a do tego olej miał już konsystencję wody, po wymianie, połączonej z płukaniem układu jest ok.
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.