Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-09-2008, 17:45   #1
ala
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-06-2008
Skąd: SUCHA BESKIDZKA/ CAVAN -IRLANDIA
Model: GALAXY GHIA X
Silnik: 1,9 TDI AFN
Rocznik: 1999
Postów: 55
Domyślnie Świecąca kontrolka od ładowania akumulatora.

Witam wszystkich i prosze o wsparcie techniczne , a mianowicie mam kilka problemow z moim autkiem ale zaczne po kolei :
- Wczoraj z nagla zaswiecila mi sie kontrolka akumulatora ( choc wskaznik byl w kolorze zielonym), pojezdzilam nim troche i dzis gdy wracalam z pracy poszlam kupic fajki i wylaczylam silnik co najgorsze nie udalo mi sie go zapalic jakby byl zupelnie wyladowany.
Mam jeszcze kilka spraw ale chcialabym najpierw rozwiazac ten problem bo u nas auto jest niezbedne a jutro musze zawiezc faceta do przcy, dzieciaka do szkoly i sama dojechac do pracy no i oczywiscie z niej wrocic. Prosze moze ktos z was mial ten sam problem i udalo mu sie z niego wybrnac bede wdzieczna za kazda rade.


Ostatnio edytowane przez deku ; 01-03-2016 o 19:59
ala jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2008, 17:55   #2
n owicjusz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-09-2008
Skąd: BRUKSELA/rOPCZYC
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT
Rocznik: 2012
Postów: 497
Domyślnie Re: galaxy ghiax 1999 jak mozna rozwioazac te problemy

morze tylko szczotki sie zawiesily sprubuj lupnac alternator,jesli pomorze to pomysl osprawdzeniu alternatora,jesli nie to alternator do remontu.szczotki,lozyska ,uklad prostowniczy a morze i wirnik;jak naprawic to konkretnie.czesc
__________________
Scorpio '89 2.9 12V6 4X4 do zabawy
Sierra '92 automat
n owicjusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2008, 21:05   #3
rynio_di
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2008
Postów: 47
Domyślnie Re: galaxy ghiax 1999 jak mozna rozwioazac te problemy

Zielony wskaźnik wskazywał gęstość elektrolitu i w czasie sprawdzenia było jeszcze OK, stukanie w alternator nic ci nie da bo po pierwsze szczotki są dociskane sprężynami i na 100% nie zawiaęszają się to nie rozrusznik mogą być za krótkie.Na dzień dobry wymień regulator ze szczotkami bo to zestaw przed założeniem postaraj się popatrzeć na pierścienie ślizgowe czy nie są przetarte w niektórych alternatorach jest cienka powłoka miedzi. Jak to nie pomoże to trzeba wyjmować altka i dokładnie przejrzeć.
rynio_di jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2008, 21:58   #4
dkdaniel
ford::average
 
Avatar dkdaniel
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 26-06-2008
Skąd: Olsztyn
Model: vw sharan
Silnik: 1,9 tdi AFN
Rocznik: 1998
Postów: 128
Domyślnie Re: galaxy ghiax 1999 jak mozna rozwioazac te problemy

drodzy panstwo :fcp7 zielony oczko nie zawsze musi oznaczac ze aku jest sprawny. wskaznik jest skonstruowany ze pokazuje stan elektrolitu tylko w jednej celi. jezeli np . zerwie sie polaczenie miedzy celami oczko poczatkowo bedzie zielone ale aku do wymiany.
__________________
Galaxy - autko marzeń !!!
http://www.chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=dkdaniel
dkdaniel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2008, 23:02   #5
krzysiekras
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-09-2008
Postów: 3
Domyślnie Re: galaxy ghiax 1999 jak mozna rozwioazac te problemy

witam, swego czasu w moim samochodzi mialem rowniez problem z akumulatorem co lepsze z nowym, okazalo sie ze do wymiany nadawal sie przwod prowadzacy z alternatora do akumulatora sprawdz jesli potrafisz czy laduje w ogole alternator< zaraz na wyjsciu z niego> i czy prad dochodzi do akumulatora, teraz jestem madry ale ja za to zaplacilem 120 zl a tak naprawde to pol godz roboty nakladem tej koncowki czyli 20 zl:/
pozdrawiam
krzysiekras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2008, 07:28   #6
SONY
ford::average
 
Avatar SONY
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2.8
Rocznik: 1998
Postów: 126
Domyślnie Re: galaxy ghiax 1999 jak mozna rozwioazac te problemy

Sprawdż miernikiem napięcie na klemach akumulatora. Pożycz od kogoś jakiś dobry akumulator i uruchom silnik. Tym samym miernikiem sprawdż napięcie ładowania akumulatora i wszystko będzie jasne, czy winny jest akumulator czy alternator. Myślę, że jednak bez porządnego warsztatu elektromechanicznego nie obejdzie się. Przy okazji zrobisz porządek w tym układzie co bardzo się przyda w perspektywie nadchodzącej zimy.
SONY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2008, 21:35   #7
wojtek60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-04-2007
Skąd: UE
Postów: 334
Domyślnie Re: galaxy ghiax 1999 jak mozna rozwioazac te problemy

Akumulator jak każdy mężczyzna wymaga trochę pieszczot i czasami zajrzenia do środka.
W Twoim przypadku chcąc dobrze zlokalizować usterkę to trzeba posiadać woltomierz DC o zakresie min.20V albo taki tani unwersalny przydatny dla każdego
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
oraz areometr
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wstępne ustalenie usterki można dokonać nie wychodząc z auta.
Wystarczy mieć wtyczkę do zapalniczki z wyprowadzonymi przewodami można wykonać wstępne pomiary.
Naładowany sprawny akumulator posiada 12V-13V2
Przy włączeniu zapłonu specjalnego spadku nie powinno być, jeżeli istnieje to należy porównać z pomiarem na zaciskach akumulatora.
Jeżeli pomiar się powtórzy jak na gnieździe zapalniczki to akumulator do ładowania.
Jeżeli na zaciskach akumulatora będzie dobrze to spadek napięcia na zaciskach.
Zły kontakt. Trzeba oczyścić klemy od środka i zaciski aku powinno pomóc.
Areometr proponowany tylko do akumulatorów z korkami, - na suchy mam też patent chyba nawet opisywałem na forum bo na elektronicznym napewno.
Trzeba kontrolować poziom elektrolitu 5-10mm ponad celą oraz jego gęstość, bo może mieć napięcie bez podłączenia ale brak pojemności to złom.
Przy starcie krótki spadek napięcia nawet do 10V5 poczym praca alternatora
ten spadek podbije.
Jeżeli alternator jest dobry to napięcie ładowania akumulatora powinno się wahać
w granicach 14V-14V4 jeżeli tego brakuje to regulator napięcia albo alternator.
__________________
POZDRAWIAM - WOJTEK60 - wyborca PiS
wojtek60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2008, 20:50   #8
ala
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-06-2008
Skąd: SUCHA BESKIDZKA/ CAVAN -IRLANDIA
Model: GALAXY GHIA X
Silnik: 1,9 TDI AFN
Rocznik: 1999
Postów: 55
Domyślnie Re: galaxy ghiax 1999 jak mozna rozwioazac te problemy

Witam sorki że dopiero dzis znalazlam chwile ale praca i jeszcze raz praca. Bardzo dziekuje za cenne rady ale udalo mi sie dojsc co jest przyczyna tej calej afery a mianowicie w wyniku uszkodzenia kółka napiecia paska klinowego efekten byl spadek paska klinowego i brak ladowania akumulatora a w zwiazku z tym ze mieszkam w irlandii okres oczekiwania na nowe kolko troche potrwa. Usiluje rowniez znalezc zacisk hamulca tylnego bo dosc obficie cieknie plyn hamulcowy a na domiar zlego uszkodzeniu ulegl zamek od klapy tylnej.Czy ktos sie orientuje jaki jest mniej wiecej koszt zacisku i wkladki lub calego zamka w Polsce i ewentualnie gdzie mozna te czesci dostac.
ala jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2008, 20:57   #9
viper11
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-02-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Transit Connect
Silnik: 1,8 TDCI 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Re: galaxy ghiax 1999 jak mozna rozwioazac te problemy

Szukaj na szrocie, cena nie powinna byc wysoka. Możesz popaptrzećna ebayu. Ale sądze że w irlandii są też jakieś szroty, więc znajdziesz bez problemu, to co potrzeba. Ja w koło Londynu wypatrzyłem kilka i w razie potrzeby tam się zaopatruje :fcp26
viper11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2008, 21:07   #10
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie Re: galaxy ghiax 1999 jak mozna rozwioazac te problemy

kupiłem na allegro od sprawdzonego sprzedawcy galax25 ( pozdrawiam )
-zacisk używka 80 zł (sprawny i działa)
-zamek klapy z siłownikiem 150 ( prawie nówka )
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.