Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-08-2008, 13:17   #1
lena510
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-08-2008
Postów: 4
Domyślnie 2,0 TDCI 130kM dymi na siwo biały dymek

witam
jestem szczęśliwym posiadaczem :fcp5 forda mondeo 2 TDCI 130kM 2004r. Wszystko było by ok gdyby nie poranne odpalanie auta na zimnym silniku. Auto kopci siwo białym dymem oraz są niestabilne obroty. po krótkiej chwili objawy te znikają. troszke czytałem na forum na ten temat i obawim sie ze do wymiany wtryskiwacze. Mam tylko jeszcze jedno pytanie - czy przy okazji wymiany wtryskiwaczy nie będzie konieczna wymiana układu paliwowego. podsłyszałem gdzieś że pompa paliwowa wprowadza do układu paliwowego opiłki które niszczą wtryskiwacze ( nie wiem na ile to prawda niestety nie znam sie na tym )
Prosze podpowiedzcie coś bo nie wiem czy nie spuścić go do wisły czy naprawiać

lena510 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2008, 18:34   #2
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Re: mondeo MKIII 2,0 TDCI 130kM problem siwo biały dymek

Walnięte wtryski...to raczej dymi na czarno :fcp5 ...a na biało...siwo to raczej olej silnikowy :fcp15
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2008, 07:54   #3
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie Re: mondeo MKIII 2,0 TDCI 130kM problem siwo biały dymek

Skoro czytałeś forum to powinieś wiedzieć, iż w nocy przeważnie jest chłodniej, a oporanku przeważnie jest rosa i wilgotno, otóż wilgoć ta dostaje się do układu wydechowego i tak sie skrapla i masz wodę. Po odpaleniu wilgoćś ta jest usuwana z układu wydechowego i własnie otrzymujesz taki dymek. A jakbyś odpalił samochód w południe jak jest już goraco to dymu nie bedzie.
kreeecik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2008, 11:54   #4
lena510
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-08-2008
Postów: 4
Domyślnie Re: mondeo MKIII 2,0 TDCI 130kM problem siwo biały dymek

no nie stety to na pewno nie jest rosa. rosa nie była by powodem niestabilnych obrotów. po za tym dymek ten, oraz niestabilne obroty pojawiają sie po dłuzszym postoju w dzień
lena510 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2008, 13:10   #5
Pafis72
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-08-2007
Skąd: Olsztyn
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Re: mondeo MKIII 2,0 TDCI 130kM problem siwo biały dymek

lena 510 mam mundka juz prawie 2 lata i mam takie same objawy od momentu zakupu choc nie zawsze, ale z rana niemal zawsze, szczegolnie zima. Nic z tym nie robilem. Kiedy uruchamiam silnik pozostawiam go na wolnych obrotach az obroty sie wyrownaja, trwa to ok 1-3min potem silnik pracuje bez zarzutow. Jesli tak jest rowniez z Twoim mundkiem, to chyba nie powinnas sie przejmowac. Oczywiscie z rana rowniez wylatuje cimna, kudlata chmura spalin, ale tez trwa to niezbyt dlugo. Ciesz sie moca i nie mysl o wtryskach. Niestety na naszym forum powstala juz psychoza zwiazana z wtryskami i nawet mnie to nie dziwi, ze tez od razu o nich pomyslalas.
__________________
Pafis72
Pafis72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2008, 13:18   #6
lena510
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-08-2008
Postów: 4
Domyślnie Re: mondeo MKIII 2,0 TDCI 130kM problem siwo biały dymek

dzieki Pafis72 mam tylko nadzieję ze ten dymek i szalejące obroty nie spowodują poważnych uszkodzeń silnika.
lena510 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2008, 13:22   #7
lena510
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-08-2008
Postów: 4
Domyślnie Re: mondeo MKIII 2,0 TDCI 130kM problem siwo biały dymek

a propo Pafis72 też mam wersję trend schwarz panther - śliczny kolorek
lena510 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2010, 20:00   #8
matta
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-05-2010
Skąd: czestochowa
Model: mondeo mkIII
Silnik: 2.0 tdci 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Re: mondeo MKIII 2,0 TDCI 130kM problem siwo biały dymek

Cytat:
Napisał Pafis72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lena 510 mam mundka juz prawie 2 lata i mam takie same objawy od momentu zakupu choc nie zawsze, ale z rana niemal zawsze, szczegolnie zima. Nic z tym nie robilem. Kiedy uruchamiam silnik pozostawiam go na wolnych obrotach az obroty sie wyrownaja, trwa to ok 1-3min potem silnik pracuje bez zarzutow. Jesli tak jest rowniez z Twoim mundkiem, to chyba nie powinnas sie przejmowac. Oczywiscie z rana rowniez wylatuje cimna, kudlata chmura spalin, ale tez trwa to niezbyt dlugo. Ciesz sie moca i nie mysl o wtryskach. Niestety na naszym forum powstala juz psychoza zwiazana z wtryskami i nawet mnie to nie dziwi, ze tez od razu o nich pomyslalas.
Witam, mam identyczne objawy, nie zaleznie czy rano czy w dzien, po kilkugodzinnym odpoczynku, lubi na siwo przykopcic przez jakies 20 sec.... potem mu przechodzi. wymienilem wtryski i mialem ostatnio remoncik turbo, ale efektu tego nie wyeliminowalem - oczywiscie przy okazji bo wymienione naprawy byly konieczene z innych przyczyn. Pierwsza mysl przy siwym dymku to ze bierze olej, ale w tegy kopcilby caly czas, prawda? cgyba ze bierze napierscieniach czy gdzies tam na malych ilosciach ktore akurat na tyle sie zbiora przez te kilka godzin ze by dac ta kilkunastosekundowa chmurke.... nie wiem.... puki co ciesze sie ze jezdzi, nie najgodzej, i licze na to zeby nic nie pierdyknelo drogiego..... hehehe pozdro
matta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.