Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-07-2008, 14:38   #1
Scoon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-09-2006
Skąd: mazowieckie
Postów: 23
Domyślnie [MK3] 2.0 TDCI dziwny dzwięk z zawieszenia

Witam,

Od pewnego czasu słyszę dziwny dzwięk z zawieszenia gdy jadę przez drobne nierówności, Dzwięk jest rezonujący plastikowy jakby coś latało luzem, od razu pomyślałem że to łącznik stabilizatora bo przy podobnym odgłosie wcześniej to był własnie łącznik.

Pojechałem na diagnostyke, diagnosta stwierdził że to powinien być łącznik aczkolwiek nie był w 100% pewny.

Wymieniłem łącznik ale dzwięk pozostał, pamiętam że kiedys w serwisie forda (jak jeszcze serwisowałem mojego forda) gość przy okazji przeglądu powiedział że linka hmaulca ręcznego gdzieś tam się obijała i powodowała hałas więc ją podczepił i było ok tylko do końca nie pamiętam czy były takie objawy jak teraz, w każdym bądz razie mówił mi wtedy że to nie każdy mechanik zauważy i szuka nie wiadomo czego a to tylko błahostka,
więc się zastanawiam czy aby teraz nie jest to samo co prawda zwróciłem uwage mojemu mechanikowi że by to wziął pod uwagę ale on twierdzi że linka hamulca ręcznego nie może mieć tu nic do rzeczy

Więc może ktoś by miał jakies sugestie lub spotkał się z podobną sytuacją?

Scoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2008, 15:52   #2
keimak
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-10-2006
Postów: 99
Domyślnie Re: [MK3] 2.0 TDCI dziwny dzwięk z zawieszenia

Cytat:
Napisał Scoon
Witam,
więc się zastanawiam czy aby teraz nie jest to samo co prawda zwróciłem uwage mojemu mechanikowi że by to wziął pod uwagę ale on twierdzi że linka hamulca ręcznego nie może mieć tu nic do rzeczy
Miałem podobnie - u mnie wymienili tuleje tylnej belkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy dźwiek jest z tyłu z jednej strony - sprawdź sam tę linkę, mozesz tez testowo przywiązać czymś i sie przejechać.
__________________
Keimak
Mondeo 2001 2.0 TDDI
Focus 2005 1.6 Ti-VCT
keimak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2008, 16:18   #3
Scoon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-09-2006
Skąd: mazowieckie
Postów: 23
Domyślnie Re: [MK3] 2.0 TDCI dziwny dzwięk z zawieszenia

Dzwiek jest z jednej strony tylko ciezko mi zidentyfikowac ze napewno z tylu ale wydaje mi sie ze raczej z tylu niz z przodu możliwe że to tuleje gość u ktorego robilem ostatnio przeglad jakies pol roku temu mowil ze nie dlugo pasowalo by je wymienic czy to sa gumowe tuleje ? bo takie kiedys na samym poczatku jak kupilem auto wymienialem i koszt byl nie wielki ale ten co mi robil przeglad mowil cos okolo 400 zl jak to bylo u Ciebie?
Scoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2008, 08:23   #4
keimak
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-10-2006
Postów: 99
Domyślnie Re: [MK3] 2.0 TDCI dziwny dzwięk z zawieszenia

Cytat:
Napisał Scoon
Dzwiek jest z jednej strony tylko ciezko mi zidentyfikowac ze napewno z tylu ale wydaje mi sie ze raczej z tylu niz z przodu możliwe że to tuleje gość u ktorego robilem ostatnio przeglad jakies pol roku temu mowil ze nie dlugo pasowalo by je wymienic czy to sa gumowe tuleje ? bo takie kiedys na samym poczatku jak kupilem auto wymienialem i koszt byl nie wielki ale ten co mi robil przeglad mowil cos okolo 400 zl jak to bylo u Ciebie?
Poszukaj na forum - tuleje tylnej belki. Nie pamiętam dokładnie ale to chyba 4 tuleje po ok 50zł + wymiana to wychodzi właśnie koło 400zł.
__________________
Keimak
Mondeo 2001 2.0 TDDI
Focus 2005 1.6 Ti-VCT
keimak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.