Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-07-2008, 21:08   #1
Legion
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-07-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Ranger
Silnik: 2.2
Rocznik: 2012
Postów: 69
Domyślnie [Mk3] Zakup kontrolowany - TDDI czy TDCI :)

Witam.

Chciałbym zaznaczyć iż oczytałem się na forum o tych dwóch silnikach ale nadal mam dylemat, stąd moja prośba o ewentualne doradzenie...

A więc chodzę z zamiarem kupna MONDEO w kombi koniecznie z dieslem i tu pojawia się dylemat jaki silnik wybrać :563:

TDDI - głośniejszy, ma mniej mocy i jest montowany w autach przed liftingiem, ale jest mniej awaryjny niż TDCI (wtryskiwacze)

TDCI - większa moc, lepsza kultura pracy, i... awaryjność wtrysków...

Wyczytałem gdzieś że od 2003r silniki TDCI są mniej podatne na awarie wtryskiwaczy - czy to prawda ?

Ogólnie co lepiej zakupić TDDI czy TDCI - dodam iż posiadam budżet w wysokosci okolo 28,000

PS: Skąd taka rozbieżność cenowa w rocznikach 2003-2004 z silnikami TDCI ? Mozna kupic za 28 tys a mozna i za 40 tyś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Proszę o porady...

Pozdrawiam
R

Legion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2008, 21:29   #2
eS.
ford::beginner
 
Imię: luk
Zarejestrowany: 24-03-2008
Skąd: Lubin
Model: mk3 2.0 tddi
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 45
Domyślnie Re: [Mk3] Zakup kontrolowany - TDDI czy TDCI :)

Podobnych tematów było spoko. Sam jestem posiadaczem TDDI 02' i jestem z niego bardzo zadowolony. Niby bardzo głośny - ale chyba na zewnątrz. W środku cichutki, tylko przy wyzszej predkosci (150-180) slychac nieznaczny świst przy dzwiach (lipna uszczelka). Silniczek 115KM, dla niektorych to malo ale dla mnie wystarczająco. Starczy do dynamicznej jazdy poza terenem zabudowanym jak i w miescie. Spalanie przy ekonomicznej jezdzie ok. 6-6.5l/100km. Od kupna mojego mondziaka (3 miechy temu) wymienilem tylne klocki, tarcze, scisk hamulca lewego, wycieraczki, wszystkie filtry i plyny. Nigdy nie jechalem mondeo z silnikiem TDCi dlatego nie mam porownania. Ale jak czytam te posty ludzi ktorzy skarza sie ze po zakupie mondeo posypaly sie wtryski, czuje zadowolenie z zakupu TDDI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
eS. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2008, 22:08   #3
Legion
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-07-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Ranger
Silnik: 2.2
Rocznik: 2012
Postów: 69
Domyślnie Re: [Mk3] Zakup kontrolowany - TDDI czy TDCI :)

eS : Owszem było bardzo dużo tematów, i w każdym szczątkowe informacje. żeby mniej więcej pojąć o co chodzi z tym wszystkim trzeba przewałkować kilkaset stron Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A naprawdę czasami sie już nie chce... i tu propozycja może do Sz.P moderatorów aby tego typu temat dodać do przyklejonych i zrobić czyste porównanie owych silników... chyba że gdzieś to juz jest a ja nie znalazłem to z góry przepraszam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poza tym brnąc przez setki stron zamiast sie zdecydowac na konkretny silnik nabrałem tylko więcej niepewności stąd moje pytanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Legion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2008, 22:19   #4
eS.
ford::beginner
 
Imię: luk
Zarejestrowany: 24-03-2008
Skąd: Lubin
Model: mk3 2.0 tddi
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 45
Domyślnie Re: [Mk3] Zakup kontrolowany - TDDI czy TDCI :)

Faktycznie tematy odnosnie porownania tych silnkow sa rozrzucone. Sam takze przed kupnem samochodu mialem dylemat ktory silnik wybrac. Po dokladnym miesiecznym prześwietleniu forum i zliczeniu dostepnej gotowki mozliwosc byla tylko jedna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powodzenia w zakupie ;]
eS. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2008, 23:36   #5
p-maz
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-02-2008
Model: MondeoMK4 Titanium S
Silnik: 175
Rocznik: -
Postów: 153
Domyślnie Re: [Mk3] Zakup kontrolowany - TDDI czy TDCI :)

Sam chciałem na początku kupić tylko i wyłączenie TDCI ze względu na moc.
Mam TDDI i jestem z niego zadowolony.
Znajomy ma tdci i faktycznie pali mu mniej, silnik jest cichszy (kupił go w salonie nówkę 2002) i po około 100 tys wymieniał dwa wtryski itd...

Wole mieć głośniejszy diesel, ale tankować spokojnie go na Neste, niż mieć tdci i lać tylko diesel extra.
Od zawsze jeździłem na dieslach i dla mnie klekot musi być głośny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do mocy: ja mam 148 KM (chip ze 115) / bardzo wysoki moment obrotowy i to spokojnie wystarczy, nawet jeśli chcesz to możesz poszaleć nim, mało kto Cię zagnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pali w trasie około 6.5 litra, a w mieście lekko ponad 8 (Wrocław).
p-maz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2008, 00:06   #6
Legion
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-07-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Ranger
Silnik: 2.2
Rocznik: 2012
Postów: 69
Domyślnie Re: [Mk3] Zakup kontrolowany - TDDI czy TDCI :)

p-maz: Odnośnie chipowania TDDI to nie ma żadnych przeciwwskazań ? Czytałem na forum post jakiegoś uzytkownika który miał straszne problemy z zachipowaniem swojego diesla...

Jakie są przybliżone koszta ? Moze jakies efekty uboczne ? Czy tylko same superlatywy ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
R
Legion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2008, 18:26   #7
damian1173
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Konin
Postów: 13
Domyślnie Re: [Mk3] Zakup kontrolowany - TDDI czy TDCI :)

ceny 2003 a 2004 są różne ponieważ mondeo przeszło lifting nadwozia i konsoli środkowej,zostało również lepiej zabezpieczone przed korozją,posiadam również tddi i jestem z niego bardzo zadowolony przez półtora roku miał wymieniony tylko jeden łącznik stabilizatora.
damian1173 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2008, 19:56   #8
p-maz
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-02-2008
Model: MondeoMK4 Titanium S
Silnik: 175
Rocznik: -
Postów: 153
Domyślnie Re: [Mk3] Zakup kontrolowany - TDDI czy TDCI :)

Cytat:
Napisał Legion
p-maz: Odnośnie chipowania TDDI to nie ma żadnych przeciwwskazań ? Czytałem na forum post jakiegoś uzytkownika który miał straszne problemy z zachipowaniem swojego diesla...
Jak założył chipa samemy którego kupił wcześniej na allegro to bym się wcale nie zdziwił.
Ja nie mam problemów.
Poszukaj na forum o tym dużo było a w szczególnie w postach heko.

Cytat:
Napisał Legion
Jakie są przybliżone koszta ?
Mój kosztował 1000 EUR ale był robiony w Niemczech.
W Polsce, z tego co słyszałem od innych, wychodzi to dużo razy taniej.
p-maz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2008, 22:03   #9
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie Re: [Mk3] Zakup kontrolowany - TDDI czy TDCI :)

Cytat:
Napisał p-maz
Wole mieć głośniejszy diesel, ale tankować spokojnie go na Neste, niż mieć tdci i lać tylko diesel extra.
Diesel extra to akurat jest zwykły diesel na stacjach shella ten droższy to v-power, ewentualnie ultimate(BP), verva(Orlen), tankuje zwykłego na shellu i nie narzekam, a zasada jest prosta nie stać cię na eksploatację to nie kupuj.
kreeecik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2008, 09:12   #10
p-maz
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-02-2008
Model: MondeoMK4 Titanium S
Silnik: 175
Rocznik: -
Postów: 153
Domyślnie Re: [Mk3] Zakup kontrolowany - TDDI czy TDCI :)

kreeecik: zgada się. Ja miałem na myśli diesel extra czyli "ulepszoną ropę" a nie extra z shella.
p-maz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.