Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2008, 22:02   #1
dj_rey
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-09-2007
Model: focus
Silnik: 1.8
Rocznik: .
Postów: 85
Domyślnie Zaparowane szyby od wewnątrz - co moze być przyczyną ?

Witam.
Problem polega na tym, ze często szyby w mojej Foce I (zwłaszcza przednia) szybko mi parują, zwłaszcza, gdy jadę wieczorem, gdzie było chłodniej, natomiast w dzień było dosyć gorąco. Po włączeniu dmuchawy na szyby szybko zaczynają parować, ale o dziwo wystarczy przełączyć nawiew "na siebie" lub na dół i parowanie znika jak ręką odjął.
Dodam, ze szyby są dopiero co wymyte, filtr przeciwpyłkowy wymieniony, a przy obiegu wewnętrznym także poprawy nie widać.
Czemu tak się dzieje ?

dj_rey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2008, 23:02   #2
mayall
ford::advanced
 
Avatar mayall
 
Zarejestrowany: 11-04-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 337
Domyślnie Re: Zaparowane szyby od wewnątrz - co moze być przyczyną ?

jeszcze napisz czy klime masz? czy autko bez.. ?

ja tak mialem, jak sie zbierala wilgoc pod dywanikiem pasazera.. jak temperatura spadala to zaczynaly parowac szyby od srodka.. sprawdz czy nie masz gdzies nieszczelnosci..
mayall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2008, 23:41   #3
dj_rey
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-09-2007
Model: focus
Silnik: 1.8
Rocznik: .
Postów: 85
Domyślnie Re: Zaparowane szyby od wewnątrz - co moze być przyczyną ?

Cytat:
Napisał mayall
jeszcze napisz czy klime masz? czy autko bez.. ?

ja tak mialem, jak sie zbierala wilgoc pod dywanikiem pasazera.. jak temperatura spadala to zaczynaly parowac szyby od srodka.. sprawdz czy nie masz gdzies nieszczelnosci..
klima jest
fokus - benzyna
wilgoci brak
dj_rey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2008, 23:55   #4
mayall
ford::advanced
 
Avatar mayall
 
Zarejestrowany: 11-04-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 337
Domyślnie Re: Zaparowane szyby od wewnątrz - co moze być przyczyną ?

prawde mowiac nie mam pomyslu.. klima powinna walic suchym powietrzem.. jesli nie skrapla sie nic do wewnatrz to raczej szyby nie powinny parowac.. ale badz cierpliwy, napewno ktos Ci tu odpowie cos konkretniejszego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mayall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2008, 10:00   #5
Stasiu47
ford::advanced
 
Avatar Stasiu47
 
Zarejestrowany: 08-10-2007
Skąd: FZA
Model: C-max Titanium
Silnik: 1,6 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Re: Zaparowane szyby od wewnątrz - co moze być przyczyną ?

W Astrze miałem ten problem. Okazało się, że nawalił silniczek przełączający obieg zewnętrzny na cyrkulację. Kontrolka działała prawidłowo, a klapa ustawiona była ciągle na obieg wewnętrzny (cyrkulację). Jeżeli w twoim aucie jest również elektryczne sterowanie tą klapą może to być przyczyną parowania.
Stasiu47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2008, 15:03   #6
dj_rey
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-09-2007
Model: focus
Silnik: 1.8
Rocznik: .
Postów: 85
Domyślnie Re: Zaparowane szyby od wewnątrz - co moze być przyczyną ?

...ale wydaje mi się, ze jak wciskam guzik obiegu zamkniętego, to słychać delikatne chwilowe buczenie, więc chyba działa normalnie.

Jeszcze mam jedno pytanie:
Po włączeniu nawiewu na szybę np. w zimę, gdy szyba jest zamarznięta, strona pasażera zostaje szybko odmrożona, natomiast kierowcy strasznie powoli. Czy trzeba coś przeczyścić, żeby równo dmuchało ?
dj_rey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2008, 15:05   #7
mayall
ford::advanced
 
Avatar mayall
 
Zarejestrowany: 11-04-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 337
Domyślnie Re: Zaparowane szyby od wewnątrz - co moze być przyczyną ?

Cytat:
Jeszcze mam jedno pytanie:
Po włączeniu nawiewu na szybę np. w zimę, gdy szyba jest zamarznięta, strona pasażera zostaje szybko odmrożona, natomiast kierowcy strasznie powoli. Czy trzeba coś przeczyścić, żeby równo dmuchało ?
ja tak mialem w poprzednim aucie... juz przed sama sprzedaza okazalo sie, ze auto bylo powypadkowe gdy go kupowalem - dlatego nawiewy chodzily krzywo, cos najwidoczniej zle poskladano - ale mam nadzieje, ze to nie jest problem ktory wystepuje u Ciebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mayall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2008, 20:38   #8
dj_rey
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-09-2007
Model: focus
Silnik: 1.8
Rocznik: .
Postów: 85
Domyślnie Re: Zaparowane szyby od wewnątrz - co moze być przyczyną ?

Dziś, gdy byłem na odgrzybianiu klimy, mechanik grzebiąc w aucie zauważył, że jednak cały czas mam ustawiony na obieg wewnętrzny i śrubokrętem przestawił, aby dobrze napsikać środka do odgrzybiania. Wiec już wiem, co było przyczyną parowania szyb. Sprawdzałem i kontrolka reaguje normalnie tzn. słychać, że próbuje otwierać, bądź zamykać klapkę, jednak klapka nie reaguje. Co trzeba odkręcić, aby to naprawić, bo teraz włączając klimę będzie chodziła na obiegu otwartym, wiec nie będzie już tak chłodzić ?
dj_rey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2008, 21:01   #9
webool
ford::average
 
Avatar webool
 
Zarejestrowany: 05-08-2006
Skąd: syców
Model: Focus
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 90
Domyślnie Re: Zaparowane szyby od wewnątrz - co moze być przyczyną ?

Cytat:
Napisał dj_rey
Co trzeba odkręcić, aby to naprawić, bo teraz włączając klimę będzie chodziła na obiegu otwartym, wiec nie będzie już tak chłodzić ?
Klima powinna zawsze działać na obiegu otwartym inaczej będzie ci parować i jest po prostu nie zdrowe brak świeżego powietrza Klima jest tak dobrana że spokojnie schłodzi powietrze nawet w upalne dni
A obieg zamykasz tylko jak jedzie przed Tobą Trabant lub inny :563: wynalazek aby smrodzik nie naszedł do foczki :fcp26
__________________
Już niedługo nowa fotka .. nowej foki .....tu link do fotki...
webool jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2008, 21:26   #10
dj_rey
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-09-2007
Model: focus
Silnik: 1.8
Rocznik: .
Postów: 85
Domyślnie Re: Zaparowane szyby od wewnątrz - co moze być przyczyną ?

hmmm, a koleś od którego kupowałem auto, mówił, ze aby włączyć klime, należy najpierw wcisnąć przycisk wewnętrznego obiegu, a po chwili przycisk klimy :fcp5
dj_rey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.