Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-06-2008, 10:59   #1
multi-cam
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-03-2008
Model: mondeo MK3
Silnik: 2,0 Pb+LPG
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie problem z chwilowymi zanikami prądu

problem jest dość dziwny i nie występujący zawsze, już opisuję:
jadę sobie normalnie i tu nagle zaświeca się kontrolka od poduszek i ABS, przełącza się sam na benzynę i po chwili gaśnie radio. samochód jedzie normalnie. po 2-15 km wszystko wraca do normy ale jak wtedy zgasiłbym auto to już go nie odpalę.
robię wtedy różne kombinacje alpejskie i inne czary: podczas jazdy wyłączam i załączam zapłon kilka razy, czasami zaskoczy a jak nie to wbijam luz, gaszę auto i po ok 10 sek włączam zapłon i rozrusznik (wiadomo, że nie zakręci), 5-bieg i zapala (czasami muszę to powtórzyć kilka razy) zaskakuje, wszystko wraca do normy.
pytam Was drodzy koledzy o jakieś sugestie bo wiadomo, że coś takiego co występuje okresowo dla mechanika-elektryka to Eldorado - mozna wszystko klientowi wcisnąć, powymieniać pół auta a on i tak to łyknie. czy ktoś miał podobny problem?
wczoraj stało mi się to w nocy i zauważyłem, że są słabe swiatła i nie ma kierunkowskazów czyli akumulator wyczepany byl do zera prawie.
moje skromne doswiadczenie mówi mi, że to alternator coś przerywa... (aku mam nowe - 1 miesiąc)
szczotki? regulator? albo diabeł wie co jeszcze...


Ostatnio edytowane przez deku ; 08-03-2016 o 14:50
multi-cam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2008, 13:42   #2
Ryba77
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-03-2007
Skąd: Puławy
Model: Galaxy MK1
Silnik: 2.0B
Rocznik: 2000.01.28
Postów: 150
Domyślnie Re: problem z chwilowymi zanikami prądu

Posprawdzaj główne przewody masowe jak któryś jest luźny to takie czary mogą się dziać.
Ryba77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2008, 21:16   #3
multi-cam
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-03-2008
Model: mondeo MK3
Silnik: 2,0 Pb+LPG
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Re: problem z chwilowymi zanikami prądu

dzięki za sugetię. teraz jadę do Holandii i mam nadzieję, że objadę. MUSZE!!!
dziś mi się to stało ponownie i zacząłem ruszać bezpiecznikami i przekaźnikami. po poruszaniu przekaźnikiem nr30 (apropo ze znaczkiem VW,AUDI) nagle zaczął ładować i do teraz spokój... oby to było to! wracam we wtorek i napiszę jak było...
multi-cam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2008, 07:58   #4
piotr-gizler
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-11-2007
Postów: 30
Domyślnie Re: problem z chwilowymi zanikami prądu

Na 99% problemem jest właśnie przekaźnik nr 30. Ja miałem problem z odpalaniem, kręcił ale nie zapalał. Dopiero po dociśnięciu przekaźnika nr 30 odpalał. Bardzo prosta sprawa do naprawy, bynajmniej u mnie. Rozebrałem ten przekaźnik i okazało się że puścił lut. Wystarczy poprawić wszystki lutowania i gotowe.

Pozdrawiam
Piotr
piotr-gizler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2008, 09:05   #5
danielp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-10-2007
Model: Sharan MK2
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 379
Domyślnie Re: problem z chwilowymi zanikami prądu

Ja miałem podobne objawy i przyczyna była prozaiczna. Elektryk, który wcześniej grzebał mi przy aucie nie dokręcił klemy masowej do akumulatora. Była tylko położona i nie dokręcona. W życiu bym nie pomyślał, że taki baran z tego elektryka i do głowy mi nie przyszło by to sprawdzić. Zaczeło się od przygasania świateł, zresetowały mi się ze 2 razy zegary, kilka razy auto weszło w tryb awaryjny sygnalizując zbyt wysokie ciśnienie doladowania, na koniec zapaliły się ABS i VAG pokazał zbyt małe napięcie zasilania ABS czy jakoś tak. Wtedy dopiero zamiast podejżewać po kolei alternator, turbinę i cholera wie co jeszcze (już mialem listę do wymiany), sprawdziłem klemy na akumulatorze. Przeczyścilem dokręciłem i wszystkie problemy sie skończyły.
Ciężko o dobrych mechaników, najczęsciej jedno naprawią a 2-gie spierdzielą przy okazji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
danielp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2008, 09:12   #6
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Re: problem z chwilowymi zanikami prądu

ostanio koledze mechanik naprawił zawieszenie (Volvo V70) tylko zapomniał kół przednich dokręcić :fcp27
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2008, 22:04   #7
multi-cam
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-03-2008
Model: mondeo MK3
Silnik: 2,0 Pb+LPG
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Re: problem z chwilowymi zanikami prądu

witam wszystkich
problem rozwiązany! wpadłem na to przez przypadek na parkingu w Niemczech. kabel od alternatora (ten gruby) był dokręcony ale miał słaby styk. rozkręciłem, przeczyściłem papierem ściernym, przesmarowałem smarem do styków elektrycznych i wszystkie problemy się skończyły. zrobiłem już 2000 km.
cóż, banał a napedzil mi strachu - w sumie 10 min. roboty
dzięki Wam wszystkim za pomoc :fcp29
multi-cam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.