Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-05-2008, 17:53   #1
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Policzyłem ile spalilem

witam.
mam auto od 8 czerwca, do tej pory przejechalem galaktyka 33 tysiace. jak ja kupilem to skasowalem "miernik" spalania ten drugi. ostatnio spojrzalem niefortunnie bardzo ile kosztuje paliwo ktore leje. tankuje w szwajcarii i tu benzyna kosztuje tyle samo co w polsce. wczoraj tankowalem 98 i zobaczylem ze kosztuje wiecej niz 2 franki wiec zbladlem. no i tak perzyszlo mi do glowy policzyc ile pieniedzy spalilem galaktyka. przelaczylem wiec na nr dwa a on pokazal 12,5. pomnozylem sobie przez kilometry i cene paliwa i wyszlo mi niecale 8 tys frankow szwajcarskich. (samochod kupilem za 3000 euro)
potem pomyslalem sobie ze sie dowiem ile bym spalil dieselem. i tak sledzac forum przyjalem srednie spalanie 6l (prawdopodobnie realne) no i wyszlo mi ze spalil bym troche ponad 3,5 tys frankow. "zaoszczedzil" bym wiec jakies 4,200. zaoszczedzil bym wiec cene samochodu. przyznam szczerze ze jestem mocno wk......ny. dajac sie poniesc nerwom postanowilem natychmiast znalezc sobie diesela i jak najszybciej go kupic no i tutaj WIELKI ZONK. wszystkie diesele jakie znalazlem w rozsadnej cenie posiadaja zazwyczaj elektryczne przednie szyby i bardzo czesto sie zdarze ze maja tez elektryczne lusterka. jak jeden granatowy srotek (nawet drakula w trumnie mial jasniej) i niektore tez posiadaly tempomat.
musze przyznac ze znalazlem sie w sytuacji bez wyjscia. przyjdzie mi chyba kupic anglika albo jakas stluczke i przelozyc zespol napedowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.(


Ostatnio edytowane przez deku ; 18-02-2016 o 12:52 Powód: prefix
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2008, 17:57   #2
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Re: policzylem ile spalilem

a dodam jeszcze, ze znajomy kupil sharana 2 litry i jemu spojrzalem na nr drugi i tez pokazal mu 12,5 a jezdzimy po tym samym miescie i po tych samych jego okolicach
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2008, 18:07   #3
bdhpl
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: policzylem ile spalilem

ja mam w gaziu taki silnik i koszt przejechania tych 100 km jest taki sam jak w dieslu, albo i taniej. A jesli chodzi o wyposażenie to wiadomo.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2008, 18:10   #4
D245
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2007
Model: galaxy
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 1996
Postów: 491
Domyślnie Re: policzylem ile spalilem

uwzglednij ze w dieslu po zakupie trzeba zainwestowac w wymiane rozrzadu -
ale skoro robisz ponad 30 tys i do tego glownie w trasie rocznie to sie oplaca(mozesz tez zalozyc LPG :fcp12 )
U mnie zupelnie sie nie oplaca bo typowo miesiecznie robie 500km i to tylko w miescie w odcinkach po 5km a wtedy diesel spalilby 10 litrow - komp pokazuje mi srednia ok 14litrow wiec miesiecznie zaoszczedzilbym 20 litrow wachy (czyli ok 90zl) a diesel jak kupowalem auto byl drozszy co najmniej o 6 tys - łatwo policzyc ile lat musialbym jezdzic autem aby roznica w cenie sie zwrocila , z tego samego wzgledu nie oplaca mi sie zalozenie lpg (kosztuje 3000 zl)
Poza tym diesle z tych rocznikow sa juz przewaznie mocno wymeczone (po duzych przebiegach )
D245 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2008, 18:20   #5
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Re: policzylem ile spalilem

to dopisze odnosnie gazu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gazu nie moge (nie oplaca mi sie) bo w szwajcarii kosztuej 1,4 CHF a we francji mam za daleko to stacji. ja tez jezdze glownie w "cyklu mieszanym" tylko ze zbiornik nie starcza mi na tydzien :567:
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2008, 20:01   #6
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie Re: policzylem ile spalilem

subratri po co Ci takie kalkulacje...lepiej się nie poczujesz :fcp4 .
Jak kupiłem pierwsze auto to miałem plik w którym zapisywałem wszelkie wydatki związane z autem, jak po 9 miechach sprzedałem i zrobiłem podsumowanie wszytskiego ( paliwo, ekspolatacja, OC, AC ) to mało się nie przewróciłem....teraz tylko robię dziennik pokładowy odnośnie kiedy i co wymieniłem i to wszystko !
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2008, 20:17   #7
bary
ford::professional
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 22-02-2007
Skąd: Koło
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI (AUY)
Rocznik: 2002
Postów: 1,393
Domyślnie Re: policzylem ile spalilem

Cytat:
Napisał tomi98
subratri po co Ci takie kalkulacje...lepiej się nie poczujesz :fcp4 .
Jak kupiłem pierwsze auto to miałem plik w którym zapisywałem wszelkie wydatki związane z autem, jak po 9 miechach sprzedałem i zrobiłem podsumowanie wszytskiego ( paliwo, ekspolatacja, OC, AC ) to mało się nie przewróciłem....teraz tylko robię dziennik pokładowy odnośnie kiedy i co wymieniłem i to wszystko !
No i to jest jakiś sposób, na to zeby człowiek zawału nie dostał.
__________________
Pozdrawiam Rysiek
Poprzednie auto: Mondeo MkII V6 Ghia
bary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2008, 20:30   #8
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie Re: policzylem ile spalilem

a najlepiej usiąść wygodnie w fotelu , włączyć klimę zapuścić radyjko i jazda w siną dal :fcp1
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2008, 20:31   #9
kamykgdynia
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-03-2008
Postów: 44
Domyślnie Re: policzylem ile spalilem

jak mialem vr6 to tez mi komp 12.5 pokazywal ale nigdy nie spalil tyle, tak 15-20 to predzej, w sumie nie wiem co te motory robia z paliwem????
kamykgdynia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2008, 20:33   #10
bary
ford::professional
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 22-02-2007
Skąd: Koło
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI (AUY)
Rocznik: 2002
Postów: 1,393
Domyślnie Re: policzylem ile spalilem

Cytat:
Napisał tomi98
a najlepiej usiąść wygodnie w fotelu , włączyć klimę zapuścić radyjko i jazda w siną dal :fcp1

No i to chodzi.
__________________
Pozdrawiam Rysiek
Poprzednie auto: Mondeo MkII V6 Ghia
bary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.