Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Cougar
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-05-2008, 23:32   #1
Marcino79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-10-2006
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie Rozrusznik nie kręci

Witam serdecznie
Coś zaczęło się dziać dzisiaj z moim kotkiem.
Odpalił bez problemu, pojechałem do sklepu i po 10 min kiedy chciałem odpalić brak jakiej kolwiek reakcji rozrusznika nawet "cyknięcia" tylko lekko przygasła delikatnie kontrolka od ręcznego.
Odpaliłem na pych i przyjechałem do domu po zgaszeniu jeszcze dwa razy sprawdzałem i zapalił normalnie.
Pojechałem do pracy i co jakiś czas sprawdzałem czy zapali i na ok 12 prób 2 razy to samo w tym 1 raz zaskoczył dopiero po 3 może 4 razach przekręcając kluczyk w stacyjce.
Może ma ktoś jakiś pomysł, czy to szczotki ??

Pozdrawiam

__________________
Marcino
Marcino79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2008, 11:10   #2
alfatech
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2004
Skąd: Koło
Model: Mustang GT
Silnik: 4,6 V8
Rocznik: 2005
Postów: 488
Domyślnie Re: Rozrusznik nie kręci

Na początek sprawdź akumulator ile ma na wyłączonym silniku V a potem czy ładuje alternator i jakie są wartości.

ps może uzupełnij profil bo nie wiemy czym jeździsz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
samochody to nie wszystko
jest jeszcze piwsko
Tomek - Sęku - Koło
FORUM FORD COUGAR
FORUM FORD MUSTANG
alfatech jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2008, 22:26   #3
Marcino79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-10-2006
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie Re: Rozrusznik nie kręci

COUGAR Silnik 2,0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ladowanie ok mechanik sprawdził tylko miał inna robotę i nic wiecej nie udało mu sie zobaczyć.
Powiedział tylko że jak coś takiego będe miał to niech rozłącze z kostki taki cienki kabelek koło akumulatora i podłącze bezpośrednio do + to powinien jeśli jest wszystko ok zakręcić bezpośrednio rozrusznik.
Oczywiście za nim dojechałem do mechanika to z rana nie obeszło sie bez pchania :fcp5
Po pracy odpalił normalnie przejechałem może z 15 km i zatrzymałem sie na stacji po małe zakupy wsiadam przekręcam i tu cisza więc tak jak kazał mechanik podłączyłem ten kabelek do plusa i tylko takie bardzo ciche pyknięcie nawet nie wiem z kąd dobiegało parę razy poprzytykałem do + i wreszcie zakręcił, podłączyłem kostkę przekręciłem stacyjkę i odpalił.
Zobaczyłem jeszcze dzisiaj jak było ciemno że jak rozrusnik nie chce zakręcić to jedynie przygasa kontrolka od ręcznego,zegarek,komputer i chyba od nawiewu reszta kontrolek nawet nie mrugnie :566:
__________________
Marcino
Marcino79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2008, 08:39   #4
robson0
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Warszawa/Białystok
Postów: 120
Domyślnie Re: Rozrusznik nie kręci

I lepiej nigdy nie odpalaj samochodu "na pych", zwłaszcza z paskiem rozrządu bo może skończyć się to remontem dla twojego silnika.
__________________
Ford Cougar 2.5, Peugeot 407Coupe 3.0
robson0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2008, 23:27   #5
Marcino79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-10-2006
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie Re: Rozrusznik nie kręci

Witam

Usterka zdiagnozowana i usunięta
Okazało się że na elektromagnesie zrobił sie zimny lut
Przy okazji odrazu wymieniłem szczotki bo i tak za jakiś czs odwiedził bym elektryka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
__________________
Marcino
Marcino79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2008, 19:48   #6
robson0
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Warszawa/Białystok
Postów: 120
Domyślnie Re: Rozrusznik nie kręci

Gdybyś teraz miał problemy z dławieniem się samochodu i spadkeim mocy, to szukaj przyczyn w przesunieciu paska rozrządu, czego oczywiście ci nie życzę ale po odpalaniu na pych takie rzeczy niestety często się zdarzają.
__________________
Ford Cougar 2.5, Peugeot 407Coupe 3.0
robson0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.