Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-04-2008, 17:55   #1
pkania
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2008
Postów: 21
Domyślnie niedzialajacy przycisk otwierania bagaznika

tak jak w temacie, ani z przycisku w samochodzie ani w pilocie co sprawdzic gdzie moze byc odlaczony, zabrudzony? moze ktos mial podobny problem? z gory dzieki za pomoc

pkania jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2008, 19:50   #2
wsroka
ford::beginner
 
Avatar wsroka
 
Zarejestrowany: 20-05-2007
Skąd: Małopolska
Postów: 12
Domyślnie Re: niedzialajacy przycisk otwierania bagaznika

Opisałem taki problem w moim samochodzie(sedan 2003), jego przyczynę i domowe rozwiązanie.
Zobacz tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nadal działa.
Pozdrawiam.
wsroka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2008, 13:57   #3
tomki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-03-2008
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1800 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 31
Domyślnie Re: niedzialajacy przycisk otwierania bagaznika

Witaj, w moim samochodzie (kombi, 2003r) objawy byly podobne, natomiast sama usterka dosc błaha. Mianowcie, jeden z kabli tuz pod klapa bagaznika (po podniesieniu klapy do gory widoczna jest wiazka kabli w czarnej, plastikowej izolacji) bagaznika zostal przerwany, wystarczylo go zlutowac i po sprawie.
Pozdrawiam
tomki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2008, 18:33   #4
pkania
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2008
Postów: 21
Domyślnie Re: niedzialajacy przycisk otwierania bagaznika

rozebralem to i dziwne bo kable nie sa przeciete i sprawdzalem koncowke kabla i tu jest dla mnie najwieksza zagadka raz prad jest raz niema (z przewaga tego drugiego) kilka razy udalo mi sie nawet ze zamek zareagowal, ale ogolnie raczej nie daje pradu na kable, juz nie mam pomyslu co robic dalej!!!??? cykniecie z przodu pod schowkiem jest za kazdym razem ale tak jakby prad nie szedl dalej - z tym ze tak jak pisalem kilka razy poszedl
moze ktos mial cos podobnego?
pkania jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2008, 19:59   #5
wsroka
ford::beginner
 
Avatar wsroka
 
Zarejestrowany: 20-05-2007
Skąd: Małopolska
Postów: 12
Domyślnie Re: niedzialajacy przycisk otwierania bagaznika

Witam!
Podałem wyżej link do opisu identycznej sytuacji w moim samochodzie (sedan 2003). Dla ułatwienia powtórzę... Objawy były takie same: czasem zamek się otwierał, czasem nie; potem przestał sie otwierać całkowicie zarówno z przycisku przy kierownicy jak i z przycisku na kluczyku. Przyczyną był uszkodzony przekaźnik w module sterującym (pod schowkiem): choć było słychać pracę styków ("cyknięcie"), to jednak przekaźnik nie podawał prądu na przewód biało-zielony, czyli na siłownik klapy.
Rozwiązanie domowe: Ponieważ ścieżki drukowane w module sterującym są dość drobne, nie odważyłem się wylutowywać owego przekaźnika, by czegoś więcej nie popsuć (i tak nie miałem takiego samego na zamianę), ale dolutowałem równolegle do uszkodzonych styków dodatkowy niewielki przekaźnik 12V (kupiony w sklepie z częściami elektornicznym za 3,00 zł) i klapa otwiera się do dzisiaj - już ponad rok.
wsroka
wsroka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2008, 20:44   #6
pkania
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2008
Postów: 21
Domyślnie Re: niedzialajacy przycisk otwierania bagaznika

dzieki za info, ale niebardzo wiem jak moze wygladac ten przekaznik, u mnie jest tam raczej duze pudelko w ktore "wchodzi" kilka kostek, moze zrobie zdjecie bo chyba sam sobie z tym nieporadze
pkania jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2008, 21:00   #7
wsroka
ford::beginner
 
Avatar wsroka
 
Zarejestrowany: 20-05-2007
Skąd: Małopolska
Postów: 12
Domyślnie Re: niedzialajacy przycisk otwierania bagaznika

Może przydadzą się zdjęcia:
[attachment=1:3ad5j1gf]przekaznik_fot_01.JPG[/attachment:3ad5j1gf]
[attachment=0:3ad5j1gf]przekaznik_fot_02.JPG[/attachment:3ad5j1gf]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg przekaznik_fot_01.JPG (167.0 KB, 532 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg przekaznik_fot_02.JPG (116.9 KB, 519 wyświetleń)
wsroka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2008, 21:10   #8
wsroka
ford::beginner
 
Avatar wsroka
 
Zarejestrowany: 20-05-2007
Skąd: Małopolska
Postów: 12
Domyślnie Re: niedzialajacy przycisk otwierania bagaznika

Zdjęcia powyżej to widok modułu po wyjęciu z samochodu i po zdjęciu z niego obudowy. Mam nadzieję, że prawidłowo podpisałem kabelki, bo naprawy dokonywałem około rok temu, a pidpisy kabelków dziś. Ale z oznaczeń na obudowie nowego przekaźniczka, które naprędce narysowałem kiedyś flamastrem wnioskuję, że powionno być dobrze.
Jeśli nie masz wprawy w prostej elektronice, to lepiej przekaż "sprawę" jakiemuś elektronikowi. Życzę sukcesów.
wsroka
wsroka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2008, 21:12   #9
pkania
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2008
Postów: 21
Domyślnie Re: niedzialajacy przycisk otwierania bagaznika

no dzieki duzo mi to wyjasnilo mysle ze teraz sobie poradze, musze tylko jakos wyciagnac ta plytke, a i jeszcze jedno jak pojde kupowac przekaznik o co mam prosic dokladnie? czy to jest jakis uniwersalny model?

jeszcze raz dzieki za fotki
pkania jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2008, 21:24   #10
wsroka
ford::beginner
 
Avatar wsroka
 
Zarejestrowany: 20-05-2007
Skąd: Małopolska
Postów: 12
Domyślnie Re: niedzialajacy przycisk otwierania bagaznika

Ważne, żeby przekaźnik był sterowany napięciem 12V. Nie pamiętam jakiej mocy był ten, który zamontowałem, mógł być około 2-amperowy. Został mi drugi, podobny, kupiony razem z tamtym; są na nim oznaczenia: "2A 30VDC". Najlepiej powiedz sprzedawcy w sklepie do czego chcesz użyć. Jeśli sprzedawca będzie obeznany w temacie, to powinien wybrać coś odpowiedniego.
wsroka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.