Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-04-2008, 09:55   #1
anksma
ford::average
 
Imię: Anna
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Radom
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 91
Domyślnie Przednie lampy do focusa- jakie?

Muszę wymienić przednie lampy do focusa, bo stare są już zniszczone, porysowane i zastanawiam się jakie wybrać. Otóż posiadam aktualnie takie lampy
[attachment=2:38zkx5it]focus lampa.jpg[/attachment:38zkx5it]

Zastanawiam się czy dałoby się zamontować takiego typu lampy z focusa po liftingu
[attachment=1:38zkx5it]lampa przednia focus.jpg[/attachment:38zkx5it]

te lampy mają żarówki H1+H7 , natomiast u mnie jest tylko żarówka H4, więc pewnie trzeba byłoby to jakoś przerabiać? :566:

Natomiast jeśli się nie da, to czy kupić takie zwykłe jak na pierwszym załączonym obrazku, czy może lepiej będą wyglądały takie same lampy tylko z czarnym środkiem. Nie widziałam takich na focusie, więc nie wiem jaki jest ich efekt. A może ktoś ma obrazek focusa z takim lampami z czarnym środkiem.
[attachment=0:38zkx5it]lampy focus czarny srodek.jpg[/attachment:38zkx5it]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg focus lampa.jpg (32.1 KB, 1402 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg lampa przednia focus.jpg (10.7 KB, 1402 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg lampy focus czarny srodek.jpg (68.5 KB, 1406 wyświetleń)

anksma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2008, 11:35   #2
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Re: Przednie lampy do focusa- jakie?

Też przerabiałem ten temat. Mój focus tak jak Twój był przed liftingiem (bo teraz to już trudno powiedzieć :fcp2 ). Jakichś wyróżniających się lamp do Focusa przed liftem (oprócz tych czarnych z Allegro) nie znajdziesz niestety. Na pewno nie ryzykuj z jakimiś tam ringami czy soczewkami. Po pierwsze one nie świecą a po drugie z jakością wykonania też często jest na bakier. A montowanie w nich xenon kitów jest nielegalne i tyle. Mi w podjęciu decyzji pomógł zając :fcp27 . Niestety nie przeżył tego. Właśnie po spotkaniu z zającem mój zderzak nadawał się do wymiany. Zastanawiałem się czy przed liftem czy po lifcie i wybrałem na taki po lifcie do tego lampy od ST. Wygląd jest super, świecenie jest super (stare lampy po prostu nie świeciły w porównaniu z tymi), Focus wyróżnia spośród innych Focusów, przerobienie wtyczek bardzo łatwe - sam robiłem, właściciel jest bardzo zadowolony :fcp2 , choć jest kilka minusów niestety lampki potrafią zaparować (ale to jest taka wada fabryczna wszystkich ST). Jeśli Ty byś chciała wsadzić jakieś poliftowe lampy pamiętaj o tym że nie można mieć dwóch kierunków. Takie nasze prawo. Musiałabyś wtedy coś zrobić z tymi w zderzaku najlepiej zaślepić. A co do wyglądu to wiadomo że gdzie dwóch polaków tam trzy zdania ale mi się wydaje że ciemne lampy to tylko do ciemnych aut, na Twoim kolorze chyba raczej zwykłe.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2008, 21:52   #3
Versusowski44
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Przednie lampy do focusa- jakie?

Ja wymieniłem reflektory w swojej foce przed liftem na reflektory do foki przed liftem ale z złączem elektrycznym po lifcie. Kwestia tylko zamiany kostek. Reflektory firmy FK-Automotive. Mogę je gorąco polecić, soczewki na ringach. Idealna granica światłocienia. Bardzo dobre wykonanie, nie ma parowania. Ogolnie gorąco polecam. Pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2008, 23:37   #4
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Re: Przednie lampy do focusa- jakie?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2008, 07:15   #5
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Re: Przednie lampy do focusa- jakie?

Cytat:
Napisał anksma
Muszę wymienić przednie lampy do focusa, bo stare są już zniszczone, porysowane i zastanawiam się jakie wybrać.
<ciach>
Zastanawiam się czy dałoby się zamontować takiego typu lampy z focusa po liftingu
<ciach>
Bez względu na to czy wybierzesz lampy starego typu czy po liftingu kup oryginalne. Zamienniki mają problem z rozkładem palmy świetlnej. Nawet jeśli granica swiatła i cienia jest ostra (a często nie jest) plama światła ma bardzo nierównomierny rozkład. Wyraźnie widać jaśniejsze i ciemniejsze obszary. Poza tym rozrzut produkcyjny jest dość duży. Dwie lampy tego samego producenta świecą różnie.
Kup oryginalne - będziesz zadowolona.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2008, 09:27   #6
es_en
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-02-2008
Skąd: Łódź/Sieradz
Model: focus
Silnik: 1,8tddi
Rocznik: 2001
Postów: 36
Domyślnie Re: Przednie lampy do focusa- jakie?

hej, jestem własnie po zabiegu wymiany lamp, kupiłem oryginalne oczywiście, starego typu - koszt 300zł za komplet plus 20zł wymiana, plus 20 zł regulacja na stacji obsługi, efekt zadziwiający ze dwa razy więcej światła przed autkiem...
a starego typu dlatego, że nie chciało mi sie bawic w przeróbki - problem z kierunkami itd.
pozdrawiam
es_en jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2008, 09:58   #7
sierrafan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: UK-PL
Postów: 20
Domyślnie Re: Przednie lampy do focusa- jakie?

Cytat:
Napisał es_en
hej, jestem własnie po zabiegu wymiany lamp, kupiłem oryginalne oczywiście, starego typu - koszt 300zł za komplet plus 20zł wymiana, plus 20 zł regulacja na stacji obsługi, efekt zadziwiający ze dwa razy więcej światła przed autkiem...
a starego typu dlatego, że nie chciało mi sie bawic w przeróbki - problem z kierunkami itd.
pozdrawiam
chyba najlepsza opcje wybrales! 300pln to nie majatek a nei ma klopotu z gownianymi zamiennikami i ich rownei gowniana jakoscia!
sierrafan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2008, 18:47   #8
pawello
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-04-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 81
Domyślnie Re: Przednie lampy do focusa- jakie?

czesc wszystkim , es_en lampy masz z kierunkami takie jak po liftingu ? jezeli tak to dużo było przeróbki i czy pasują bez problemu zaczepy lamp
pawello jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.