Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-03-2008, 16:11   #1
Mroziu_84
ford::beginner
 
Imię: Kris
Zarejestrowany: 10-03-2008
Skąd: Kalisz
Model: focus Mk I
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 23
Domyślnie [MK1] hatchback zaduże spalanie

problem jest następujący skoro bak ma 61 L to ja przejechałem na nim 500Km w tym 200km w trasie a 300km po mieście.Również zatankowałem do pełna skasowałem licznik przejechałem 100km wyszło 8L jechałem średnio 120km/h a zadziwiające jest to że w ten weekend w lany poniedziałek jechałem w trase zatankowałem do pełna skasowałem licznik przejechałem 100km pogoda była fatalna więc jechałem 40/50/60km/h na 3 i 4 biegu na obrotomierzu nieprzekraczałem więcej niż 3,5 tys i a spalanie tragiczne 14 Litrów dodam że jechało 5 osób
ale to spalanie mnie troszke ździwiło niemam katalizatora sonda jest

Mroziu_84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2008, 12:22   #2
wlodiwlodi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-03-2008
Postów: 49
Domyślnie Re: [MK1] hatchback zaduże spalanie

Duże w sumie, ale w MK2 wcale nie jest dożo mniejsze w takiej jeździe (szczególnie na gazie:/) ciekaw jestem jak u innych użytkowników...Pzdr
wlodiwlodi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2008, 08:49   #3
2kes
ford::beginner
 
Avatar 2kes
 
Zarejestrowany: 11-08-2007
Skąd: Płock
Model: MK2
Silnik: 1,8TD
Rocznik: 2000
Postów: 10
Domyślnie Re: [MK1] hatchback zaduże spalanie

no witam
Mnie to jakoś nie dziwi.POsiadam mondka [MK1] 2,0 16V zagazowanego-pojemnosć baku od gazu to 38l. -MAxymalny dystans jaki przejade od tankowania na gazie to 300km -nie wazne czy na miescie czy w trasie.TAk ze moim zdaniem powinienes sie tylko cieszyc z tak małego spalania.
Pozdro. :fcp29
2kes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2008, 09:48   #4
prs
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-11-2007
Postów: 2
Domyślnie Re: [MK1] hatchback zaduże spalanie

To Twoje spalanie wcale nie jest dobre. Ja swoim z kompletem osob nie przekraczam 10l na 100km w trasie, a mondek lekkiego zycia nie ma ze mnąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (benzyna oczywiscie) Moze sonda Ci pada i dlatego takie spalanie..
prs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2008, 14:37   #5
Mroziu_84
ford::beginner
 
Imię: Kris
Zarejestrowany: 10-03-2008
Skąd: Kalisz
Model: focus Mk I
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 23
Domyślnie Re: [MK1] hatchback zaduże spalanie

Witam!!
Mój Mondek 1.6 16 niema gazu!! jeżdze na ben verva 98 w środe zaprowadzam mondka do mechanika i zobaczymy czy coś z tym zrobi podejrzewa sonde lub przepływomierz powietrza dodam jeszcze że troszke kopci i śmierdzi mu z wydechu może to być spowodowane brakiem katalizatora ale to się okarze jak będe coś wiedział dam znać
Siemka!!
Mroziu_84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2008, 22:02   #6
money
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 30-03-2008
Skąd: Radom
Model: Cougar
Silnik: Duratec 2.5V6
Rocznik: 1999
Postów: 6
Domyślnie Re: [MK1] hatchback zaduże spalanie

wyczyść przepływkę powino pomóc, sprawdź jeszcze może kable i świece...
__________________
Ford Mondeo MK1 Ghia 1.8 16V 115km sekwencja LandiRenzo
money jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2008, 16:22   #7
Mroziu_84
ford::beginner
 
Imię: Kris
Zarejestrowany: 10-03-2008
Skąd: Kalisz
Model: focus Mk I
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 23
Domyślnie Re: [MK1] hatchback zaduże spalanie

witam narazie jeszcze nic nie robiłem ze spalaniem dopiero w środe a dzisiaj byłem na stacji i się znowu rozczarowałem jeździłem tylko w mieście od lanego poniedziałku do dzisiaj zrobiłem 200km po mieście jazda raczej spokojna i spalił mi na te 200km 34L to raczej dużo
czyli 17 na 100km tylko w mieście pomocy czy ktoś miał taką lub podobną sytuację podkreślam niemam gazu!!
Mroziu_84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2008, 22:07   #8
brecher
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-02-2008
Postów: 30
Domyślnie Re: [MK1] hatchback zaduże spalanie

Przesiadlem sie z fiesty na mondka i przez pierwsze dnie nie dawalem wiary w to co widze na wskazniku paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pali rowne 10 na 100km to wrecz tragedia na owe czasy ale co zrobic co sie ma uszanowac juz trzeba.
Pytajac sie doswiaczonego mechanika ktory doradzil mi aby nalac paliwa i jezdzuic do chwili zapalenia sie kontrolki paliwa. :fcp26

dobrze ze zapytalem o to wczesniej na forum bo pewnie bym gdzies stanal w szczerym polu poniewaz okazalo sie kontrolka wogole sie nie zapala w tych modelach :fcp12

Takich mamy w serwisach mechanikow teraz. :556:
brecher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2008, 15:20   #9
robgr85
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-01-2008
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo MK1
Silnik: 1.8 Benz 16V
Rocznik: 1993
Postów: 79
Domyślnie Re: [MK1] hatchback zaduże spalanie

Cytat:
Napisał Mroziu_84
problem jest następujący skoro bak ma 61 L to ja przejechałem na nim 500Km w tym 200km w trasie a 300km po mieście.Również zatankowałem do pełna skasowałem licznik przejechałem 100km wyszło 8L jechałem średnio 120km/h a zadziwiające jest to że w ten weekend w lany poniedziałek jechałem w trase zatankowałem do pełna skasowałem licznik przejechałem 100km pogoda była fatalna więc jechałem 40/50/60km/h na 3 i 4 biegu na obrotomierzu nieprzekraczałem więcej niż 3,5 tys i a spalanie tragiczne 14 Litrów dodam że jechało 5 osób
ale to spalanie mnie troszke ździwiło niemam katalizatora sonda jest

faktycznie dużo Ci spalił. Mój w trasie (średnio 100km/h) spalił ok 6.5l, w mieście spalanie dochodzi do 11 (szczegóły w mojej stopce). Silnik mam większy od Ciebie... może sprawdź czy hamulce Ci nie blokują... nie wiem co może być nie tak. Rozumiem że silnik pracuje bez zastrzeżeń... może licznik przekłamywać, ale skoro prędzej było ok to sam już nie wiem...
__________________
Loty widokowe paralotnią - kilka słów o tym, na co poświęcam wolne chwile.
robgr85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2008, 21:33   #10
Mroziu_84
ford::beginner
 
Imię: Kris
Zarejestrowany: 10-03-2008
Skąd: Kalisz
Model: focus Mk I
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 23
Domyślnie Re: [MK1] hatchback zaduże spalanie

wiecie co mam już dosyć tych mechaników byłem skasował mnie 200zł i nic się nie poprawiło nadal mi pali 17L w mieście a wymienił mi termostat i przestawił o ileś stopni rozrzą po stwierdził że jak był wymieniany to ktoś to źle zrobił jeden poprawia drógiego a co do wskazówki od temperatury to też się dziwie że nawet po wymianie termostatu ona nadal źle pokazuje jak jest napis NORMAL to moja dochodzi do N i jej nie przekracza a nieraz w trakcie jazdy potrawi na jakiś czas spaść na sam dół no i jescze przepływke mi wyczyścił ale co jescze może być przyczyną tak ogromnego spalania
Mroziu_84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.