Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-03-2008, 13:56   #1
mstolars
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-03-2008
Skąd: Warszawa
Model: Ford Fusion GoldX
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Fusion i komputer (Centrum komunikatow)

Witam.

Właśnie kupuję Fusion GoldX + dodatki i zastanawiam sie czy warto dołożyć te 600 PLN do komputera. Czy jest to przydatne narzędzie, czy zbędny bajer. Jakie są właściwie zalety posiadania komputera bo instrukcja mówi tylko o czymś takim jak "Centrum komunikatów" które pewnie jest tym komputerem i nie bardzo wiem co stracę jak nie wezmę tego komputera.

Pozdrawiam...

Marcin

mstolars jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2008, 14:06   #2
WojekP
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2008
Skąd: Białystok
Postów: 127
Domyślnie Re: Fusion i komputer (Centrum komunikatow)

Będziesz widział jakie jest średnie spalanie,ile możesz jeszcze przejechać na aktualnym stanie paliwa,które drzwi lub pokrywy są nie domknięte,i jakiej stacji w radiu właśnie słuchasz.. i jeszcze kilka bajerów.
__________________
Pozdrawiam-Wojtek
gg-7102240
WojekP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2008, 14:42   #3
mstolars
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-03-2008
Skąd: Warszawa
Model: Ford Fusion GoldX
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Re: Fusion i komputer (Centrum komunikatow)

Czyli:
- stan zbiornika paliwa w kilometrach na podstawie spalania średniego
- średnie spalanie
- informacja o otwartych drzwiach, pokrywie silnika, bagażniku
- informacja o odbieranym radiu

Z tych bajerów to jeszcze chyba (poprawcie mnie jeśli coś będzie nie tak, czytam z instrukcji):

- średnia prędkość
- temperatura zewnętrzna
- alarm o przymrozkach
- spalanie chwilowe
- włączenie świateł awaryjnych przy gwałtownym hamowaniu
- ustawianie funkcji migaczy (czy jedno migniecie czy 3)
- informacja o spalonych żarówkach (chyba tylko w kierunkowskazach)
- regulacja ilości brzęczących alarmów
- zegarek
- komunikaty o awarii (hamulce, silnik, skrzynia biegów {pewnie jak jest automat a nie manualna})
- alarm rozładowanej baterii w pilocie
- informacja o włączeniu opóźnionego wyłączenia świateł
- sterowanie głosem (??? ktoś może to opisać ???)
- ustawienie ryglowania drzwi (wszystkie/tylko kierowcy)

coś jeszcze ???

Rozumiem ze jak komputera nie będzie to pozostanie tylko:
- licznik przebiegu
- licznik dzienny kilometrów
- pojemność zbiornika w kilometrach liczona z danych katalogowych i spławika w zbiorniku
mstolars jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2008, 14:52   #4
WojekP
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2008
Skąd: Białystok
Postów: 127
Domyślnie Re: Fusion i komputer (Centrum komunikatow)

Nawet nie wiedziałem,że mam tyle bajerów... :fcp2
p.s. zegarek jest na wyświetlaczu w radiu a spalanie tylko średnie-chwilowego nie ma.
__________________
Pozdrawiam-Wojtek
gg-7102240
WojekP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2008, 14:59   #5
mstolars
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-03-2008
Skąd: Warszawa
Model: Ford Fusion GoldX
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Re: Fusion i komputer (Centrum komunikatow)

Instrukcja mówi:
- Średnie zużycie paliwa
- Chwilowe zużycie paliwa (zależnie od kraju)

Ciekawe dlaczego w PL miało by go nie być Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy masz samochód z salonu w PL czy sprowadzany z zagranicy?
mstolars jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2008, 15:04   #6
WojekP
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2008
Skąd: Białystok
Postów: 127
Domyślnie Re: Fusion i komputer (Centrum komunikatow)

Mam z Polskiego salonu i chwilowego zużycia nie ma :fcp11 pewnie na Polskę było by już za bogato :fcp2
__________________
Pozdrawiam-Wojtek
gg-7102240
WojekP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2008, 17:03   #7
mstolars
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-03-2008
Skąd: Warszawa
Model: Ford Fusion GoldX
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Re: Fusion i komputer (Centrum komunikatow)

Czy możesz jeszcze powiedzieć czy używasz funkcji z komputera, czy to według ciebie zbędny gadget ???
mstolars jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2008, 18:18   #8
losarturos
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 30-10-2006
Skąd: Katowice
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2007
Postów: 198
Domyślnie Re: Fusion i komputer (Centrum komunikatow)

Czy ten komputer jest inny niż w fieście?? Bo ja nie mam kompa a furka pokazuję mi średnie spalanie, temperaturkę na zewnątrz z ostrzeżeniami, mogę sobie ustawić migacze, centralny zamek i jakieś tam inne pierdoły. Komputer ma pokazywać chwilowe spalanie i jakieś inne paści, dla których żal mi było wydać dodatkowe 6 stów. To już lepiej je wydać na sprężyny Eibacha. Ja trochę jeszcze dołożyłem i starczyło na zimowe opony. Możesz sobie darować tego kompa. No chyba, że dadzą ci taki jak jest w Mondeo. :fcp2 :fcp2 :fcp2 :fcp2 :fcp2
losarturos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2008, 19:07   #9
mstolars
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-03-2008
Skąd: Warszawa
Model: Ford Fusion GoldX
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Re: Fusion i komputer (Centrum komunikatow)

Hmmm a masz wyświetlane komunikaty o otwartych drzwiach czy temperaturze i przymrozkach, czy tylko lampki a np migacze ustawiasz na ślepo???

Chyba nikt do końca nie wie co w tym kompie jest. W salonie mówili mi że komp to tylko spalanie chwilowe. Jak zadałem pytanie o centrum komunikatów to też je przypisali do kompa. A może WojtekP wcale nie ma założonego komputera i dlatego nie ma spalania chwilowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Ale bajzel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co ma komp w mondeo???

Zawsze się zastanawiałem dlaczego do samochodu podniesionego o 7 cm oferuje się zestaw do jego obniżenia o 3 cm za 3000 PLN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No chyba ze komuś bardziej podoba sie twarz Fusiona i nie chce korzystać z jego uterenowienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ech jak wy wytrzymywaliscie czas pomiędzy złożeniem zamówienia a odbiorem samochodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mstolars jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2008, 20:16   #10
Marcin73
ford::advanced
 
Avatar Marcin73
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: Żory
Model: Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2006
Postów: 253
Domyślnie Re: Fusion i komputer (Centrum komunikatow)

Cytat:
Napisał losarturos
Czy ten komputer jest inny niż w fieście?? Bo ja nie mam kompa a furka pokazuję mi średnie spalanie, temperaturkę na zewnątrz z ostrzeżeniami, mogę sobie ustawić migacze, centralny zamek i jakieś tam inne pierdoły. Komputer ma pokazywać chwilowe spalanie i jakieś inne paści, dla których żal mi było wydać dodatkowe 6 stów. To już lepiej je wydać na sprężyny Eibacha. Ja trochę jeszcze dołożyłem i starczyło na zimowe opony. Możesz sobie darować tego kompa. No chyba, że dadzą ci taki jak jest w Mondeo. :fcp2 :fcp2 :fcp2 :fcp2 :fcp2
To chyba jednak masz komputer, jak pokazuje średnie spalanie i temperature :fcp2 . Gdzie przełączasz te funkcje, bo jak przyciskiem w dźwigni kierunkowskazów, to komputer masz na 100%. Zapodaj fote wyświetlacza, to nie będzie wątpliwości. Jeździłem Fiestą bez komputera i wyświetlacz oferował tylko 3 funkcje: licznik dzienny, ilość kilometrów możliwych do przejechania (nie wiem dlaczego, ale dużo mniej dokładne te wskazania jak u mnie) i zegar.
Ja mam komputer i jeżeli chodzi o spalanie, to jest tylko średnie spalanie, chwilowego brak w obecnej wersji oprogramowania. Dotyczy to chyba wszystkich obecnie dostępnych Fordów (na pewno Fiesty, Fusiona i Focusa).
Czy warto? Nie wiem - ja lubie bajery i moim zdaniem warto. Jakoś lepiej wygląda wersja z wyświetlaczem komputera. Bardzo przydaje się wyświetlanie komunikatów, że coś jest niedomknięte. Parę razy pojechałbym z niedomkniętym bagażnikiem :fcp2
__________________
Fiesta 1.25 wersja Gold X, rocznik 2006.
Marcin73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.