Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2008, 00:28   #1
darecek
 
Postów: n/a
Domyślnie Zakup Ford Mondeo TDDI 2.0

Witam kolegów! na tym forum jestem świeżynką a moje pytanie kieruje do użytkowników Forda Mondeo gdyż jestem na etapie zakupu a to autko pozostaje w moim zainteresowaniu a dokładniej model z silnikiem 2.0 TDDI 115 KM z 2001r. dużo jeżdże a więc interesowało by mnie czy jest autem oszczędnym w spalaniu i czy nie potrzebuje zbyt częstych wizyt u mechanika jak u niego z zawieszeniem na naszych drogach, bardzo bym prosił o opinie czy wart jest tego aby w niego zainwestować. Za pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2008, 07:48   #2
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,362
Domyślnie Re: Zakup Ford Mondeo TDDI 2.0

Tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].Strasznie dużo tego na forum jest.
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2008, 12:08   #3
darecek
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Zakup Ford Mondeo TDDI 2.0

Dziękuje za info. poczytałem i głowa mnie rozbolała bo naprawde dużo tego jest, ale to dobrze zwłaszcza dla takich laików motoryzacyjnych jak ja. Śliczne Mondeo, ładnie prezentuje się zwłaszcza z tą jasną tapicerką chyba nie masz z nią za dużo pracy?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2008, 13:48   #4
Han Solo1111
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Ustka
Postów: 45
Domyślnie Re: Zakup Ford Mondeo TDDI 2.0

Jasna tapicerka to jak wszystko co jest jasne wymaga częstszych wizyt w myjni ewentualnie własne działanie z odk. piorącym, co do oszczędności to w miescie 8 - 8,5 trasa 6 -6,5 przy jeżdzie spokojnej jak będziesz chciał mocno dusic i z piskiem jeżdzic to już tak ładnie nie będzie. Jak kupisz to zacznij od wymiany termostatu ( tego drugiego ) i głównego też i sprawdź oba paski i łozyska na rolkach na których owe paski chodzą, rozrządu nie wymieniasz bo jest na łańcuszku ale paski są dwa i dopiero teraz zaczeli robic jakieś rozsądniejsze zamienniki rolek do nich. Na początek to wsio chyba. O motorze nie będę pisał bo to jest jasne TDdi w Tdci to po roku 2003, Pozdrowka i oby ci auto bezawaryjnie chodziło.
Han Solo1111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2008, 19:18   #5
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,362
Domyślnie Re: Zakup Ford Mondeo TDDI 2.0

Co do jasnej tapicerki.Ostatnio robiłem coś przy niej na wiosnę w zeszłym roku.
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2008, 10:18   #6
Browar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-02-2008
Skąd: Lublin
Model: FORD MONDEO KOMBI GHIA
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Re: Zakup Ford Mondeo TDDI 2.0

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum, a jednocześnie od dwóch tygodni nowym posiadaczem mondeo 2.0 TDDI z 2001 roku w wersji GHIA, z chęcią podłączę się pod obecny temat. Wiele czytałem na forum na temat autka i rzeczywiście delikatnie mówiąc głowa mnie rozbolała. Jest wiele rozbieżności w wielu tematach.
Interesuje mnie jaki powinien być styl jazdy TDDI ponieważ po zrobieniu 200 km po mieście wyszło mi - SZOK - 10l/100km (sprawdzone metodą tankowania do pełna na tej samej stacji i dystrybutorze). Fakt, że poruszałem się na niewielkich odległościach ok 6km w jedną stronę. Nadmieniam, że wcześniej jeździłem benzyniakiem. Wczoraj podłączany był komputer i było zero błędów i wszystko OK, 4 tyg. wcześniej wymieniony był filtr paliwa. Poproszę chętnych o porady w tej i innych sprawach dotyczących eksploatacji ww. modelu. Dzięki
Browar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2008, 12:26   #7
darecek
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Zakup Ford Mondeo TDDI 2.0

Witam! Faktycznie troszke DUŻO i mam tylko nadzieje że to nie jest jego normalne spalanie gdyż też wcześniej jeżdziłem benzyniakiem Seat Toledo 1,9 90 KM 1996r. i po mieście przy normalnej jeżdzie bez szaleństwa spalał max. 10L/100km sprawdzane tą samą metodą co ty Browar. Mój braciak ma Renault Megane 1,6 16V 115KM 2004r. a więc uważam że zbyt mały silnik do gabarytów auta a komputer pokazuje 10-11L/100KM w mieście. W końcu ropniaka kupuje się przede wszystkim ze względów ekonomicznych (bynajmniej dla mnie jest to kwestia ważna) a jak ma palić tyle co benzyna to jednak wole benzyne. No mam nadzieje że koledzy użytkujący Mondeo wypowiedzą się i troszke nas uspokoją. POZDRAWIAM.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2008, 20:31   #8
kuzek
ford::advanced
 
Avatar kuzek
 
Zarejestrowany: 20-02-2007
Skąd: W-wa
Model: Honda Accord Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 309
Domyślnie Re: Zakup Ford Mondeo TDDI 2.0

10l to spalanie na tak krotki dystansie to norma. Mi pali po miescie okolo 10l w lato i zime. (z regoly korki i jednorazowy dystans w granicach 20km max.) na trasie juz jest o niebo lepiej. srednio okolo 6.4l przy V 120-140km/h. Milo jest przejechac na 1 baku 800km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Co do tego co sprawdzic to zobacz czy nie masz rudej. A na koniec dobra rada.... nie szukaj dziury w całym, tylko ciesz sie z jazdy ta fajna fura Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo MK3 - sprzedany
Fiesta MK7 w rękach żony
Accord Tourer 2.0 - nowa zabawka
kuzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2008, 07:13   #9
Browar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-02-2008
Skąd: Lublin
Model: FORD MONDEO KOMBI GHIA
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Re: Zakup Ford Mondeo TDDI 2.0

Siemanko. Wczoraj zrobiłem niewielką trasę ok. 110 km z prędkością 120 km/h, a na odcinku obwodnicy ok. 10 km budzik wskazywał 170 km/h, wynik spalania wyszedł 7,12 l/100km.
Browar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2008, 09:51   #10
mcmacpl
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Wrocław
Postów: 121
Domyślnie Re: Zakup Ford Mondeo TDDI 2.0

Cytat:
Napisał Zawika
Co do jasnej tapicerki.Ostatnio robiłem coś przy niej na wiosnę w zeszłym roku.
A masz małe dziecko? :fcp1
mcmacpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.