Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2008, 20:34   #1
fijasek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Postów: 21
Domyślnie Sprzęgło Pomocy !!!

Potrzebuje pomocy odnośnie zdiagnozowania i ewentualnie porady.
Kupiłem we Francji Galaxa 1.9Tdi 110 1999r z chyba uszkodzonym sprzegłem, wybór był swiadomy bo miałem go przyciągnąc na lawecie we własnym zakresie. I troche sie wpuściłem w maliny bo miałem pozyczyć Ducato od szwagra i lawete z wypozyczalni i go przyciagnąć do mechanika, tylko ze dzisiaj sie dowiedziałem ze Ducato ma na haku 2000kg (: a galax wazy ok 1660 wiec lawety o masie 340kg raczej nie dorwe laweta o DMC 2000kg ma ładowności 1400-1550). Więc pomysł zeby to zrobic na miejscu z kolega co ma jakies pojęcie o mechanice. Objawy sa takie ,ze samochód prawie nie jedzie. Biegi wszystkie wchodza elegancko natomiast po wlaczeniu jedynki lub wstecznego samochód z wielkim trudem zaczyna ruszac, jezeli jest troche pod górke to jeszcze gorzej oczywiście obroty silnika rosna a samochód z wielkim trudem rusza . Pytanie czy to tylko sprzegło czy w tym modelu jest kolo dwumasowe i co do wymian samo sprzegło czy razem z kolem. Przebieg to ok. 240tys wyglada na oryginalny na wolnych obrotach coś
lekko rzęzi i chyba z okolic skrzyni.
Czekam na uwagi i propozycje.


Ostatnio edytowane przez deku ; 08-03-2016 o 09:56
fijasek jest offline  
Stary 07-02-2008, 20:59   #2
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie Re: Sprzęgło Pomocy !!!

sorry ale Twojego posta nie da się czytać......co za ortografia :fcp6 :fcp6 :fcp6 a więc po kolei :
- samochud raczej samochód
- zdjagnozowania - zdiagnozowania
- szfagra - szwagra
- letko - lekko
- żęzi - rzęźi
.....to tyle
a w odpowiedzi ..myslę, że sprzegło padaka , jak padnie dwumasówka to są spore wibracje w autku i szarpanie na biegach (bynajmniej tak było u kolegi w dieslu ).
tomi98 jest offline  
Stary 07-02-2008, 21:31   #3
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Re: Sprzęgło Pomocy !!!

skąd z francji to raz
czy kolega co "ma pojęcie" ma pojęcie ile jest roboty ze sprzęgłem w galaktyce??? to dwa
to 2 dni leżenia pod autem
subratri jest offline  
Stary 07-02-2008, 21:34   #4
fijasek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Postów: 21
Domyślnie Re: Sprzęgło Pomocy !!!

Co do błędów to sory ale mam dyslekcje i robie troche tego za duzo ale mówią ze to choroba jak każda inna i wysmiewac sie nie wypada a zaświadczenia do każego postu nie bede podpinał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. :fcp1
Na szczęście od czego ma się żonke tez ją to razi wiec poprawiła :fcp1

Co do samego problemu samochodu to dzięki i czekam na dalsze opinie.
fijasek jest offline  
Stary 07-02-2008, 21:46   #5
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie Re: Sprzęgło Pomocy !!!

fijasek spoko, troszkę napiszesz postów na forum i od razu będzie różnica :fcp29
tomi98 jest offline  
Stary 07-02-2008, 21:47   #6
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Re: Sprzęgło Pomocy !!!

jak widac po mnie mam nadzieję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

napisz skąd to auto i w jakich warunkach macie zamiar robić sprzęgło
subratri jest offline  
Stary 07-02-2008, 21:51   #7
fijasek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Postów: 21
Domyślnie Re: Sprzęgło Pomocy !!!

Ma ktos może jakieś skany ksiąki "Sam Naprawiam" żeby zobaczyc jak zabrać sie za to sprzegło a bardziej ajkie klucze bym potrzebował.
fijasek jest offline  
Stary 07-02-2008, 21:54   #8
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Re: Sprzęgło Pomocy !!!

ale jestes uparty tempo
to nie pisz
więc proponuje żebyś poszukał tira co będzie wracał na pusto do polski i Ci go zabrał
ludzie tak robią, tu jeździ mnustwo polskich tirów, tylko, że francja to duży kraj i słowo tu nabiera innego znaczenia
subratri jest offline  
Stary 08-02-2008, 08:35   #9
fijasek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Postów: 21
Domyślnie Re: Sprzęgło Pomocy !!!

Cały czas rozważam wymianę sprzęgła na miejscu, zabrałbym ze sobą brata kiedyś pracował jako mechanik w Citroenie to pewnie ogólne pojecie ma. Zastanawiam Sie tylko nad kołem dwumasowym czy po wyciągnięciu skrzyni jak koło będzie na wierzchu mogę to bez problemu zdiagnozować czy jest Ok czy bee. Bo zakładać nowe jak stare będzie dobre to szkoda kasy tym bardziej ze jest to droga inwestycja. Sprzęgło oczywiście wymienię całe nowe tylko to koło mnie niepokoi?

Czy ma ktoś może książkę sam naprawiam może być zeskanowana lub w jakiejś innej formie.
fijasek jest offline  
Stary 08-02-2008, 11:08   #10
aszymszym
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-03-2006
Postów: 87
Domyślnie Re: Sprzęgło Pomocy !!!

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tu znajdziesz wszystko [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a tu sprzegło
aszymszym jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.