Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2008, 22:16   #1
beny_10
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2008
Skąd: Goleniów
Postów: 36
Domyślnie TravelPilot EX i mapa POLSKI

Witam!

Kupiłem właśnie Focusa z 2005 roku wyposażonego w system nawigacji Blaupunkt TRAVELPILOT EX. W komplecie jest płyta CD z mapą Niemiec TravelPilot E.
Czy na rynku dostępna jest płyta z mapą Polski pod tę nawigację? Jeśli tak czego powinienem szukać?

Dodatkowo zamontowany mam jakiś sprzęt pod telefon (załącznik!). Jaki śledź tam pasuje, bo raczej nie mój Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak to obsłużyć?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdr!
Beny
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg focus.jpg (83.3 KB, 6563 wyświetleń)

__________________
Ford Focus MkII, srebrne kombi Titanium, 1.8 TDCI@Dunlop SP Sport 01 205/55R1691V

Ostatnio edytowane przez SRS ; 15-03-2024 o 17:13
beny_10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2008, 00:15   #2
ozolo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2008
Skąd: Zachodniopomorskie
Model: KUGA
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 12
Domyślnie Re: TravelPilot EX i mapa POLSKI

Witam. Mam identyczną wersję Foki (tytanium, niedostępna w salonach między Odrą a Bugiem), tylko dwulitrową. Jeśli chodzi o navi, to jest najnowsza wersja map na Europę wschodnią na 2008 rok. Niestety na Polskę to tragedia i nie warto jej na razie kupować. Poza tym jest dość droga bo z tego co wiem to kosztuje ok 700 PLN.
Odnośnie zestawu głośnomówiącego to jak widać na zdjęciu brakuje Ci przystawki do wpięcia telefonu. Jest rozwiązanie tego problemu. Ten odtwarzacz świetnie działa jako zestaw głośnomówiący przez bluetooth. Wystarczy w menu radia włączyć tę opcję i telefonem wyszukać urządzenie. Jeszcze jedna sprawa, aby połączyć telefon z radiem trzeba podać pin. Powinien być podany w instrukcji radia. Jeśli jej nie masz to wbij 0000. U mnie zadziałało. Mam nadzieję, że trochę Ci pomogłem :fcp18
ozolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2008, 19:48   #3
beny_10
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2008
Skąd: Goleniów
Postów: 36
Domyślnie Re: TravelPilot EX i mapa POLSKI

Cytat:
Napisał ozolo
Odnośnie zestawu głośnomówiącego to jak widać na zdjęciu brakuje Ci przystawki do wpięcia telefonu. Jest rozwiązanie tego problemu. Ten odtwarzacz świetnie działa jako zestaw głośnomówiący przez bluetooth. Wystarczy w menu radia włączyć tę opcję i telefonem wyszukać urządzenie. Jeszcze jedna sprawa, aby połączyć telefon z radiem trzeba podać pin. Powinien być podany w instrukcji radia. Jeśli jej nie masz to wbij 0000. U mnie zadziałało. Mam nadzieję, że trochę Ci pomogłem :fcp18
Hmmm... Jakoś mi nie idzie. Aktywuje bluetooth w telefonie i naciskam przycisk z słuchawką w odbiorniku. Pojawia się monit o poszukiwaniu telefonu i zaraz potem NO MOBILE DEVICE AVAILABLE czy jakoś tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W opcjach odbiornika nie widze nic nt. telefonu.

Rozumiem że bez przystawki, cały ten mechanizm jest bezużyteczny, huh? Jak w takim razie go odpiąć?
__________________
Ford Focus MkII, srebrne kombi Titanium, 1.8 TDCI@Dunlop SP Sport 01 205/55R1691V
beny_10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2008, 01:13   #4
ozolo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2008
Skąd: Zachodniopomorskie
Model: KUGA
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 12
Domyślnie Re: TravelPilot EX i mapa POLSKI

Cytat:
Hmmm... Jakoś mi nie idzie. Aktywuje bluetooth w telefonie i naciskam przycisk z słuchawką w odbiorniku. Pojawia się monit o poszukiwaniu telefonu i zaraz potem NO MOBILE DEVICE AVAILABLE czy jakoś tak W opcjach odbiornika nie widze nic nt. telefonu.
Może niezbyt jasno wyjaśniłem procedurę uruchomienia tego zestawu. A więc:
1. W menu radia ustawiasz bluetooth na "on"
2. W swoim telefonie włączasz bluetooth
3. W telefonie w menu bluetooth włączasz wyszukiwanie urządzeń w zasięgu, powinien znależć "ford audio" czy tak jakoś
4. Jeśli znajdzie, wybierasz (w telefonie) uruchom. Wtedy urządzenie zapyta o pin, u mnie było to 0000. Jeśli nie zadziała próbuj innych 4 cyfrowych np. 1234.
Sam z tym trochę walczyłem, więc powodzenia. W razie problemów pisz na forum. Pozdrawiam.

P.S.
Jeśli chodzi o ten zestaw NOKIA to bez przystawki jest bezużyteczny. Mimo iż mam tę przystawkę, to nie mogę tego zestawu odpalić. Próbowałem wielu modeli Nokii i żaden nie był kompatybilny więc chyba zdemontuję to cholerstwo bo tylko przeszkadza.
ozolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2008, 10:10   #5
beny_10
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2008
Skąd: Goleniów
Postów: 36
Domyślnie Re: TravelPilot EX i mapa POLSKI

Cytat:
Napisał ozolo
Cytat:
Może niezbyt jasno wyjaśniłem procedurę uruchomienia tego zestawu. A więc:
1. W menu radia ustawiasz bluetooth na "on"
U mnie w opcjach nie widze możliwości aktywowania Bluetooth Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może mam inny model, huh? Mam dostępne 2 kategorie w menu: 1) am/fm options i 2) general options (albo podobnie). Nigdzie jednak nie widzę możliwości aktywacji/dezaktywacji Bluetooth Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



[quote:2ag0a8gc]P.S.
Jeśli chodzi o ten zestaw NOKIA to bez przystawki jest bezużyteczny. Mimo iż mam tę przystawkę, to nie mogę tego zestawu odpalić. Próbowałem wielu modeli Nokii i żaden nie był kompatybilny więc chyba zdemontuję to cholerstwo bo tylko przeszkadza.
[/quote:2ag0a8gc]

Jak wogóle ściągnąć to ustrojstwo? Spjrzałem pobieżnie i nie znalazłem sposobu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Focus MkII, srebrne kombi Titanium, 1.8 TDCI@Dunlop SP Sport 01 205/55R1691V
beny_10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2008, 10:10   #6
beny_10
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2008
Skąd: Goleniów
Postów: 36
Domyślnie Re: TravelPilot EX i mapa POLSKI

Cytat:
Napisał ozolo
Cytat:
Może niezbyt jasno wyjaśniłem procedurę uruchomienia tego zestawu. A więc:
1. W menu radia ustawiasz bluetooth na "on"
U mnie w opcjach nie widze możliwości aktywowania Bluetooth Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może mam inny model, huh? Mam dostępne 2 kategorie w menu: 1) am/fm options i 2) general options (albo podobnie). Nigdzie jednak nie widzę możliwości aktywacji/dezaktywacji Bluetooth Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



[quote:2jlw6pc8]P.S.
Jeśli chodzi o ten zestaw NOKIA to bez przystawki jest bezużyteczny. Mimo iż mam tę przystawkę, to nie mogę tego zestawu odpalić. Próbowałem wielu modeli Nokii i żaden nie był kompatybilny więc chyba zdemontuję to cholerstwo bo tylko przeszkadza.
[/quote:2jlw6pc8]

Jak wogóle ściągnąć to ustrojstwo? Spjrzałem pobieżnie i nie znalazłem sposobu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Focus MkII, srebrne kombi Titanium, 1.8 TDCI@Dunlop SP Sport 01 205/55R1691V
beny_10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2008, 22:09   #7
ozolo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2008
Skąd: Zachodniopomorskie
Model: KUGA
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 12
Domyślnie Re: TravelPilot EX i mapa POLSKI

W menu radia musi być ta opcja, z tego co wiem to jest tylko jeden Travelpilot EX Blaupunkta. Sprawdzę to jutro u siebie i Ci napiszę jak krok po kroku to uruchomić. Jeśli chodzi o ten zestaw Nokii to jeszcze nie próbowałem demontować więc jeszcze nie wiem jak to zrobić. Pozdrawiam.
ozolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2008, 10:35   #8
ozolo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2008
Skąd: Zachodniopomorskie
Model: KUGA
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 12
Domyślnie Re: TravelPilot EX i mapa POLSKI

No wiec tak:
1. Wciskasz w radiu przycisk ze słuchawką, pojawia się komunikat że nie ma w zasięgu żadnego telefonu
2. Wciskasz przycisk MENU, wtedy pojawia się "REJECT ALL"-ma być na OFF, poniżej jest "BLUETOOTH"-ustawiasz na ON
Gdy masz bluetooth włączony wtedy uruchamiasz zestaw głośnomówiący według instrukcji z wcześniejszego posta. Powodzenia.
ozolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2008, 17:19   #9
ozolo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2008
Skąd: Zachodniopomorskie
Model: KUGA
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 12
Domyślnie Re: TravelPilot EX i mapa POLSKI

Jakby ktoś mocna się upierał do stosowania tej navi w Polsce to poniżej link sklepu gdzie można zakupić najświeższą mapkę na 2008:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ozolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2008, 19:46   #10
beny_10
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2008
Skąd: Goleniów
Postów: 36
Domyślnie Re: TravelPilot EX i mapa POLSKI

Cytat:
Napisał ozolo
No wiec tak:
1. Wciskasz w radiu przycisk ze słuchawką, pojawia się komunikat że nie ma w zasięgu żadnego telefonu
2. Wciskasz przycisk MENU, wtedy pojawia się "REJECT ALL"-ma być na OFF, poniżej jest "BLUETOOTH"-ustawiasz na ON
Chyba cos ze mna jest nie tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Robie jak piszesz i na ekranie pojawia mi sie jedynie opcja REJECT ALL - ustawiona na OFF. Nie ma nic poniżej, nic. Nie wiem też jak zmienić na ON. Nie ma reakcji na przycisk obok, ani na kółko którym normalnie jeździ się po menu.

Może mam inny model (wg rysunku instrukcji od NAVI jest to TravelPilot EX).

Co teraz? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Focus MkII, srebrne kombi Titanium, 1.8 TDCI@Dunlop SP Sport 01 205/55R1691V
beny_10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.