Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2008, 20:00   #1
spiker910
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-10-2007
Postów: 25
Domyślnie Skrzynia biegów (dziwne zachowanie)

Witam w ostatnim czasie ok. miesiąca temu podczas jazdy zaobserwowałe dziwne zablokowanie się skrzyni. Wyjechałem spod domu potem jechałem w trasie (wszystko było wporządku), ale zatrzymałem się na czerwonym świetle gdy zapaliło się zielone wrzuciłem jedynkę i ruszyłem. Nabrałem prędkości więc chciałem przerzucić na 2 ale za chiny nie mogłem wybić z pierwszego biegu (sprzęgło miałem w podłodze) więc zatrzymałem samochód lecz to nic nie dało, dopiero po zgaszeniu silnika mogłem dać na luz, zapaliłem wrzuciłem 1 potem 2 itd. i do końca trasy wszystko było ok. Myślałem że to coś przypadkowego że skrzynia się chwilowo zacięła ale za kilka dni zdarzyło mi się to jeszcze 3-krotnie (któregoś razu gdy jechałem na 4-ce zwolniłem i chciałem zredukować na 3-kę to nie mogłem wbić na luz więc ponownie uruchomiłem silnik i było ok). Nie chcę aby awaria była jeszcze poważniejsza i pojechałem do warsztatu, wytłumaczyłem co i jak ale mechanik powiedział że on nic nie stwierdzi, powiedział że może będzie mógł coś powiedzieć gdy wyciągnie skrzynię (ale jest to koszt ok 700 zł z wymontowaniem i montażem) więc dałem sobie spokój. Więc może ktoś z forumowiczów wie co jest nie tak i jaka prawdopodobnie część nawaliła. Prosze o pomoc...

spiker910 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2008, 09:03   #2
rectosei
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Skrzynia biegów (dziwne zachowanie)

Cytat:
Napisał spiker910
Witam w ostatnim czasie ok. miesiąca temu podczas jazdy zaobserwowałe dziwne zablokowanie się skrzyni. Wyjechałem spod domu potem jechałem w trasie (wszystko było wporządku), ale zatrzymałem się na czerwonym świetle gdy zapaliło się zielone wrzuciłem jedynkę i ruszyłem. Nabrałem prędkości więc chciałem przerzucić na 2 ale za chiny nie mogłem wybić z pierwszego biegu (sprzęgło miałem w podłodze) więc zatrzymałem samochód lecz to nic nie dało, dopiero po zgaszeniu silnika mogłem dać na luz, zapaliłem wrzuciłem 1 potem 2 itd. i do końca trasy wszystko było ok. Myślałem że to coś przypadkowego że skrzynia się chwilowo zacięła ale za kilka dni zdarzyło mi się to jeszcze 3-krotnie (któregoś razu gdy jechałem na 4-ce zwolniłem i chciałem zredukować na 3-kę to nie mogłem wbić na luz więc ponownie uruchomiłem silnik i było ok). Nie chcę aby awaria była jeszcze poważniejsza i pojechałem do warsztatu, wytłumaczyłem co i jak ale mechanik powiedział że on nic nie stwierdzi, powiedział że może będzie mógł coś powiedzieć gdy wyciągnie skrzynię (ale jest to koszt ok 700 zł z wymontowaniem i montażem) więc dałem sobie spokój. Więc może ktoś z forumowiczów wie co jest nie tak i jaka prawdopodobnie część nawaliła. Prosze o pomoc...
Ja bym się zainteresował przede wszystkim sprzęgłem. Z tego co wiem, to były problemy ze sprzęgłami w Fuzjach, być może tu właśnie tkwi przyczyna Twoich kłopotów. Napisz jeszcze, którym masz rocznik/przebieg i jaki silnik. Pzdr.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2008, 14:01   #3
spiker910
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-10-2007
Postów: 25
Domyślnie Re: Skrzynia biegów (dziwne zachowanie)

FF 2004r. przebieg 28000 km silnik 1.4 benzynka
spiker910 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2008, 16:43   #4
zala_z1
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 05-01-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 448
Domyślnie Re: Skrzynia biegów (dziwne zachowanie)

Witam,slyszalem o kilku takich przypadkach ale w 1.3 silnku i powiem szczerze ze nie znalazlem odpwiedzi,popytam moze cos sie dowiem.Pozdrawiam
zala_z1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2008, 18:37   #5
echor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-02-2006
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 26
Domyślnie Re: Skrzynia biegów (dziwne zachowanie)

Gdzieś czytałem o takim przypadku i okazało sie, że to wina jednego z elementów skrzyni biegów. Element ten wykonany jest z materiału, który w wyniku wzrostu temperatury (podczas ruchu pojazdu) zwiększa swoją objętość, a to powoduje, że pojawiają się pewne opory a nawet dochodzi do blokady. Niestety nie pamiętam dokładnie ale prawdopodobnie chodziło o jakiś wałek czy też trzpień w mechanizmie skrzyni.
echor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2008, 19:03   #6
Marcin73
ford::advanced
 
Avatar Marcin73
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: Żory
Model: Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2006
Postów: 253
Domyślnie Re: Skrzynia biegów (dziwne zachowanie)

Cytat:
Napisał rectosei

Ja bym się zainteresował przede wszystkim sprzęgłem. Z tego co wiem, to były problemy ze sprzęgłami w Fuzjach, być może tu właśnie tkwi przyczyna Twoich kłopotów. Napisz jeszcze, którym masz rocznik/przebieg i jaki silnik. Pzdr.
Ja również stawiam na sprzęgło. Podobne objawy, a diagnoza - rozwarstwienie tarczy sprzęgła. Od nowości miałem problemy ze zmianą biegów, na szczęście sprzegło wymienione na gwarancji. Teraz biegi można zmieniać jednym palcem :fcp26
__________________
Fiesta 1.25 wersja Gold X, rocznik 2006.
Marcin73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.