Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-01-2008, 19:44   #1
iraas
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI 125 KM
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie MKIV -Liftback lejąca się woda podaczas otwierania bagażnika

Witam!

Koledzy, Szacowni użytkownicy MKIV. Wiem że ten temat był w wielu postach sygnalizowany jako bubel MKIV. Każdy kto ma liftbacka(hatchbacka) doświadczył go. Mnie też to dotknęło, ale dziś kiedy przyszło otwierać kilka razy podczas deszczu bagażnik, postanowiłem się przyjrzeć dokładniej problemowi i mam wrażenie że rozwiązanie może być banalnie proste.
Dlatego chcę was zachęcić do dyskusji.

Z moich obserwacji wynika że największym problemem, czy też największą odpowiedzialność za lejącą się wodę podczas otwierania klapy ponosi bezsensowna szczelina pomiędzy szybą, a dolną krawędzią klapy, w której zbiera się woda. Potem w trakcie otwierania do tej szczeliny wpływa woda z powierzchni poziomej klapy i się leje i leje :567:

Tak sobie pomyślałem, że może spróbować wypełnić tę szczelinę jakąś listwą, albo silikonem? Co o tym sądzicie? Na próbę, chyba poczekam do kolejnego deszczu i spróbuję brzegi klapy przy szczelinie wypełnić plasteliną (lub czymś w tym stylu aby zobaczyć co się będzie działo, oraz aby łatwo usunąć w razie niepowodzenia).

Macie jakieś inne pomysły?

__________________
Mondeo MKIV 1.8 TDCi 125 KM 6 biegów hatchback GOLD X Panther Black
iraas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2008, 19:46   #2
misiaq
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-02-2006
Skąd: rybnik
Model: Ford Focus Mk3 ST 2.0 Ecoboost
Silnik: Ford Mondeo Mk5 2.0 Tdci
Rocznik: 2014 i 2016
Postów: 21
Domyślnie Re: MKIV -Liftback lejąca się woda podaczas otwierania bagażnika

Taki sposób nawet w salonie forda mi proponowali - silikon i jechane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdr
misiaq
misiaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2008, 19:51   #3
iraas
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI 125 KM
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie Re: MKIV -Liftback lejąca się woda podaczas otwierania bagażnika

Cytat:
Napisał misiaq
Taki sposób nawet w salonie forda mi proponowali - silikon i jechane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdr
misiaq
Ale jestem ciekaw czy jak się wypełni szczelinę pomiędzy szybą a klapą np. silikonem nie będzie gorzej, bo np. będzię się lało środkiem klapy i zamiast powolutku spłynąć po bokach, ew. część do bagażnika :fcp16 , to większość wody nie wyląduje wtedy na moim garniturze :566:
__________________
Mondeo MKIV 1.8 TDCi 125 KM 6 biegów hatchback GOLD X Panther Black
iraas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2008, 08:51   #4
iraas
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI 125 KM
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie Re: MKIV -Liftback lejąca się woda podaczas otwierania bagażnika

Ostatnio oglądałem stojącego w salonie na ekspozycji Hatchbacka z produkcji 2008. Szczególnie przyjżałem się 2 rzeczą:
1. Miał założony śliczniutki czarny spojler :fcp23 . Muszę powiedzieć że wygląda to przecudnie. Aż się tak napaliłem że jak bedę miał trochę wolnego cashu, to od razu zakładam :fcp26 . Niestety ale założenie spojleraq ciągle nie rozwiąze problemu spływającej wody, gdzyż się kończy spojler na krawędzi klapy, przed rowkiem pod szybą :fcp6
2. Ale zauważyłem drobny szczegół, który dołożył ford w hatchbacku. Otuż w tej szczelinie pomiędzy klapą a szybą, zauważyłem, że wystaje kawałek ok 1 cm gumki tworzący kształt rynienki. W moim też jest ale ma jakieś 0,5 cm i zdecydowanie jest za krótka. Tak na visus to ten kawałek dłuższej gumki powinien wywalać wodę przy otwarciu poza obręb otworu klapy.

Muszę to jeszcze obadać jak jutro oddam Mondka na reklamację zderzaka, może i to podepnę i coś z tym zrobią :fcp4
__________________
Mondeo MKIV 1.8 TDCi 125 KM 6 biegów hatchback GOLD X Panther Black
iraas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.