Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2008, 12:31   #1
hero70
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-04-2007
Postów: 5
Domyślnie pompa wody

Witam serdecznie wszystkich na forum. Mam problem z łożyskiem pompy wody w swoim Focusie 1.6 zetec-s. Bardzo mi rzęzi i nie wiem, czy muszę wymienić całą pompę wody, czy wystarczy samo łożysko. Jeśli samo łożysko, to gdzie je kupić? Nie biorę pod uwagę serwisów Forda. Proszę o pomoc. Czy przy wymianie pompy (jeśli będzie to konieczne) trzeba rozkręcać rozrząd, czy nie trzeba. Jeśli tak, to czy muszę wymieniać wtedy też rozrząd? :fcp11

hero70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2008, 13:14   #2
rafsli_rs
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2007
Skąd: Sadlinki
Postów: 120
Domyślnie

Do wymiany pompa. W Focusie pompa wody napędzana jest paskiem klinowym, tak jak reszta osprzętu. Jak doczytałem, to żeby wyjąc pompę to trzeba zdjąć pasek rozrządu. Ale są i tacy fachowcy którzy demontują sprężarkę klimy, by dostać się do pompy. A czy wymienić rozrząd ? Jedni mówią że jeśli jest w dobrym stanie nie trzeba, drudzy że dla świętego spokoju wymienić - i ja bym też się ku temu sklaniał.
A tu masz pompę - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
rafsli_rs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2008, 13:21   #3
mario82
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-07-2007
Skąd: Kraków
Model: Chrysler
Silnik: Grand Voyager 3301cm3
Rocznik: 1996
Postów: 133
Domyślnie

W silniku 1,6 nie trzeba demontować rozrządu ani żadnej sprężarki klimy, u Ciebie wystarczy wymienić samą pompę i tu kolega rafsli_rs też podał złą do twojego nie pasuje, ty masz taką jak w tym linku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



A jaką masz temperaturę krzępnięcia płynu chłodzącego, bo jeżeli jest za mała to moe Ci rzęźić, powinno się wtedy zagęścić płyn do -35s stopni Celsjusza odowietrzyć układ chłodzenia i po 15 minutach od otwarcia termostatu powinno ustać rzężenie była kiedyś taka akcja w Fordzie
__________________
Była : Fiesta 1,6 16v
Była : Sierra 2,0i DOHC
mario82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2008, 13:37   #4
rafsli_rs
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2007
Skąd: Sadlinki
Postów: 120
Domyślnie

UPS :fcp19 sorki, wziołem pod uwage swoją pojemność.
rafsli_rs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2008, 17:10   #5
Rutek28
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-01-2008
Postów: 18
Domyślnie

rafsli_rs pytanko do Ciebie- mamy ten sam silniczek powiedz mi czy pompe wody w naszym silniku wymienia sie z rozrzadem?czy mozna to pominąc?
Rutek28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2008, 18:12   #6
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie

Cytat:
Napisał mario82
W silniku 1,6 nie trzeba demontować rozrządu ani żadnej sprężarki klimy, u Ciebie wystarczy wymienić samą pompę
Witam
W maju ubr miałem wymienianą pompę wody - firmy LJM kupioną właśnie w ford.sklep. Mechanik narzekał, że musiał zdemontować sprężarkę klimy żeby dostać się do pompy (silnik 1,6).
Jak na razie, działa bez zarzutów :fcp26 (oby jak najdłużej)
Pozdrawiam
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2008, 19:02   #7
mario82
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-07-2007
Skąd: Kraków
Model: Chrysler
Silnik: Grand Voyager 3301cm3
Rocznik: 1996
Postów: 133
Domyślnie

kilka razy już zmieniałem w 1,6 i nigdy nie odkręcałem sprężarki klimy, mechnik do kitu :fcp12
__________________
Była : Fiesta 1,6 16v
Była : Sierra 2,0i DOHC
mario82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2008, 20:25   #8
hero70
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-04-2007
Postów: 5
Domyślnie

Dzięki Panowie. Byłem dziś po południu u mechanika i okazało się, że łożysko w pompie walnęło. Napiszcie, której firmy będzie lepsza pompa: LJM, DOLZ, czy MOTORCRAFT, choć tej ostatniej nie mogę nigdzie znaleźć i nie wiem w jakiej może być cenie.
hero70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2008, 07:23   #9
rafsli_rs
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2007
Skąd: Sadlinki
Postów: 120
Domyślnie

Rutek28 przyznam że nie doczytałem takich informacji w instrukcji ale po sprowadzeniu Focusa w maju z Niemiec przy zmianie paska i napinaczy wymieniałem pompę - przebieg 128K km. Po tym co przeczytałem na forum to zdania są podzielone po jakim czasie wymienić pompę. Są i tacy którzy twierdzą że wymieniamy pompę gdy łożysko w pompie zaczyna rzęzić. Ja nie chciałem ryzykować i wymieniłem, bo kiedy pompa siądzie zetnie ząbki na pasku i tłoki z zaworami się spotykają a potem boli w okolicy kieszeni i to mocno.
rafsli_rs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2008, 14:32   #10
Rutek28
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-01-2008
Postów: 18
Domyślnie

rafsli_rs dzieki za odpowiedz,tylko ciekawiło mnie to czy pompa jest napedzana rowniez paskiem rozrządu? czy osobno klinowym?z gory dzieki za odpowiedz.Pozdrowionka
Rutek28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.