Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2008, 09:13   #1
LuckyLuck
ford::average
 
Imię: Lucky
Zarejestrowany: 02-01-2008
Skąd: Kraków/Myślenice
Model: Cruze, 206, focus
Silnik: 2.0, 1.1, 1.8
Rocznik: 2009, 2001, 2000
Postów: 75
Domyślnie Pisk/Swist/Gwizd gdzies od koła czy?

Takze niedawno zakupilem focusika z 2000r i ostatnio zauwazylem dziwny pisk dochodzacy z prawego przodu - strona pasazera - mozliwe ze gdzies z koła.

Z tym wczoraj jak wjechalem na inny asfalt - taki jakby betonowy a nie zwykla czekolade - pisk ustal - po zjechaniu z pasa innej nawierzchni na zwykly asfalt pisk wrocil.

Jest to pisk jakby wcisnietego guzika w kompie kiedy to zaczyna komp piszczec - czasem sie zdarza przy zawieszeniu starych kompow - tego typu pisk/gwizd.

I za bardzo nie wiem co to moze byc - niedawno zalozylem zimowki bo focusa kupilem na letnich - czy mozliwe ze to opona tak piszczy czy moze lozysko lub jeszcze cos innego?

Mial ktos taki objaw?

[ Dodano: 07-01-2008, 19:51 ]
Sam wiec wyjasniam sprawe, posiadam opony Barum POLARIS 2, i w google mozna sporo znalezc na ich temat z czego wieksza czesc wypowiedzi to typu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.iszcza na mokrej nawierzchni" itp takze na przyszlosc dla kogos kto bedzie mial Barum POLARIS 2 - to oponki piszcza/świszcza a nie łozysko itp

__________________
Oby hulało bezawaryjnie!
LuckyLuck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2008, 22:31   #2
damianoso
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-09-2007
Model: Galaxy [Mk3]
Silnik: Diesel 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie

Miałem to samo tylko że sprzodu. Już mi poradzono - włącz sobie radio i się nie stresuj, najlepsza rada na piski, świsty i takie tam towarzyszące przy zmianie nawierzchni. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
damianoso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2008, 08:48   #3
vgrzes
ford::average
 
Imię: grzes
Zarejestrowany: 23-11-2006
Skąd: Marcinkowo
Model: focus 1
Silnik: 1.8
Rocznik: 1999
Postów: 114
Domyślnie

Witam. Ja mam to samo ale tylko kiedy przednie kola traca przyczepnosc slychac taki wlasnie pisk nikt nie potrafi okreslic co to jest. Mechanik powiedzial zeby jezdzic tak dopoki usterka sama sie ujawni.
__________________
szcześliwej drogi już czas
vgrzes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2008, 05:44   #4
emgie01
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-05-2007
Postów: 19
Domyślnie Re: Pisk/Swist/Gwizd gdzies od koła czy?

ja mialem podobny problem ... dziwne dzwieki z tylu...

bylo to poprostu lozysko .. kture konczylo zyc,

w drodze ze sklepu , kiedy pojechalem odebrac nowe , stare sie rozsupalo, musialem dojehac kilka km do mechanika, i te kilka km byly powiodem utraty abs , poprostu upilowalo mi czujnik...
__________________
.:: foka ::.
emgie01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.