Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-12-2007, 08:22   #1
SsMyQ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-08-2006
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo
Silnik: 2,5 V6
Rocznik: 95'
Postów: 255
Domyślnie Usunięcie katalizatora, konsekwencje, opłacalnosc

Witam Kolegów,


po zapoznaniu sie w tematami wyszukiwarki nie znalazłem nic konkretnego stad moje pytanie.

MKI 2,5 V6, wydech był napewno modyfikowany przez poprzedniego własciciela poniewaz u wylotu mam jeden tłumnik.

Chciałem uzyskać ciekawe brzmienie i po najmniejszej linii oporu czyli najtańszym kosztem rozciąłem końcowy tłumnik pozbawiając go wnętrznosci, efekt nie przyniósł zadowalających rezultatów dlatego też na wiosnę sprezentuję Mondiemu Bardziej sportowy Koniec...

JAko ze posiadam katalizator (sadze ze jest w nim od nowosci) zastanawiam sie nad wycięciem go i ...

- wstawieniu strumienicy (czy nie straci na mocy przy wzroscie łakomstwa na Pb)
- wybebeszeniu wnętrza kata (obawiam sie o metaliczny dzwiek)
- wstawieniu rury (chyba przegladu nie przejdzie)

- niepotrzebne skreslić...

Latem dzieki rdzy mój układ wydechowy rozpadł sie na dwie czesci gdzie końcowy tłumnik znalazł sie w bagazniku i dzwiek zadowolił moje ucho ( lekki bulgot przy dodaniu gazu i przyspieszaniu, cichy na jałowym ) niestety kosztem spalania które wzrosło i zamuleniu kilku koni mechanicznych...

Proszę o pomoc w rozwiazaniu problemu, wywalić kata ( moze przytkany) wstawić strumienice ? czy wybebeszyć go i wstawić ( obawa metalicznego dzwieku i co na to sondy)


które rozwiazanie bedzie najbardziej logiczne i z czym bedzie sie wiązało.


Pozdrawiam
Krzysztof

__________________
Balony Reklamowe
Serwis Balonow
SsMyQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2007, 09:12   #2
kristopher
ford::advanced
 
Avatar kristopher
 
Zarejestrowany: 22-11-2004
Skąd: Łódź
Model: Laguna
Silnik: 1,9 Dci
Rocznik: 2003
Postów: 452
Domyślnie

No to sobie chyba użyję.....
Odkąd przestałem palić papierosy nie cierpię stać w korkach. Nie dlatego, że tracę czas (choć to też), ale dlatego że przy włączonym nawiewie - a zimą trudno zrezygnować z tego - człowiek w samochodzie dusi się od spalin poprzedników, którzy powyjmowali katalizatory! I to w jakim celu?
Ano, żeby
Cytat:
Napisał SsMyQ
uzyskać ciekawe brzmienie
Ręce opadają........
Wybacz, ale zgoła ten argument do mnie nie przemawia. Chyba jednak lepiej będzie abyś poszukał w sieci programów do edycji dźwięku. Potem tylko nagrać na płytę lub kasetę i wioo...
Cytat:
Napisał SsMyQ
które rozwiazanie bedzie najbardziej logiczne i z czym bedzie sie wiązało.
Myślę, że najbardziej logiczne będzie odtworzenie oryginalnego układu wydechowego. Fakt, będzie się to wiązało z wydatkami, ale unikniesz ryzyka zatrzymania dowodu rejestracyjnego po kontroli czystości spalin. A podobno są już w Polsce przenośne urządzenia. Zdaje się że dalej na zachód to już chleb powszedni.
Pozdrawiam
__________________
Pozdrawiam
kristopher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2007, 09:33   #3
overloaded26
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-09-2006
Skąd: Siedlce
Model: Foka GHIA
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 177
Domyślnie

Cytat:
Napisał kristopher
którzy powyjmowali katalizatory! I to w jakim celu?
Ano, żeby
SsMyQ napisał/a:
uzyskać ciekawe brzmienie
Chyba nie wiesz co piszesz po to sie wywala kata aby auto odmulić badz tez jak jej zapchanyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
To już minęło, ten klimat ten luz. Wspaniali ludzie nie powrócą juz
overloaded26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2007, 09:58   #4
-waldi-
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar -waldi-
 
Zarejestrowany: 24-04-2005
Skąd: Oświęcim
Model: VB/RT/GIII
Silnik: 2.0/1,2/1.8
Rocznik: 97/95/93
Postów: 7,309
Domyślnie

overloaded26, czytaj ze zrozumieniem to nie pisał kristopher, o usunieciu kata dla brzmienia, a SsMyQ
__________________
wozidła...
Vectra B 2,0 '97 - całkiem wygodne
Twingo 1,2 '95 - mały pomykacz
Golf III 1.8 GT '93 - bagażówka
Yamaha XV700

[Regulamin Forum] [Szukaj]
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
http://img524.imageshack.us/img524/8421/emot2ok6.jpg
-waldi- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2007, 10:59   #5
bary
ford::professional
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 22-02-2007
Skąd: Koło
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI (AUY)
Rocznik: 2002
Postów: 1,393
Domyślnie

Po zdemontowaniu katalizatora przeglądu auto nie przejdzie.
__________________
Pozdrawiam Rysiek
Poprzednie auto: Mondeo MkII V6 Ghia
bary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2007, 11:08   #6
mariusz774
ford::advanced
 
Avatar mariusz774
 
Zarejestrowany: 18-02-2006
Skąd: Gdynia
Model: mondeo HB,KOMBI ghia
Silnik: 2.0 automat blos
Rocznik: 93,95r
Postów: 360
Domyślnie

SsMyQ... chętnie ja bym się zamienił z tobą.. ja nie mam kata... i nie słychać żęby był dzwięk metaliczny.
__________________
Naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
mariusz774 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2007, 11:13   #7
SsMyQ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-08-2006
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo
Silnik: 2,5 V6
Rocznik: 95'
Postów: 255
Domyślnie

Cytat:
Napisał overloaded26
Chyba nie wiesz co piszesz po to sie wywala kata aby auto odmulić badz tez jak jej zapchanyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy, w tym temacie jestem zielony jak trawa wiec sie uprzejmie pytam...
odczuwam (moze tylko dtakie złudzenie) brak solidnego kopa porównując 2-gie mondeo z tym samym silnikiem, a ze od wczoraj na nogach, całą noc za kółkiem i do tej pory również nie dodałem tego faktu...

sorry.

usunięcie i wstawienie strumienicy nie zmieni dzwięku ?

Cytat:
Napisał kristopher
No to sobie chyba użyję.....
Odkąd przestałem palić papierosy nie cierpię stać w korkach. Nie dlatego, że tracę czas (choć to też), ale dlatego że przy włączonym nawiewie - a zimą trudno zrezygnować z tego - człowiek w samochodzie dusi się od spalin poprzedników, którzy powyjmowali katalizatory! I to w jakim celu?
ano kolego, jesli chcesz sie wyzywać idz do obory i poprzerzucaj to co CI zalega tudzież sianko w szopie.

jesli nie działa Ci obieg wewnętrzny to myslę ze znajdziesz odpowiedz na tym forum.
co do zasmradzania to wiekszą szkodę wywołują wyziewy fabryk, tudzież samochody z LPG, wiem co to znaczy czuć smród cebuli ale wiesz, uzywam wynalazku zwanego obiegiem wewnętrznym...

NA nerwy za kierownicą i w codziennym zyciu polecam Meliskę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Rąbanek nie słucham ale dziekuję za propozycję.
Cytat:
Napisał kristopher
Myślę, że najbardziej logiczne będzie odtworzenie oryginalnego układu wydechowego. Fakt, będzie się to wiązało z wydatkami, ale unikniesz ryzyka zatrzymania dowodu rejestracyjnego po kontroli czystości spalin. A podobno są już w Polsce przenośne urządzenia. Zdaje się że dalej na zachód to już chleb powszedni.
Pozdrawiam
nigdy nie byłem zwolennikiem zatruwania srodowiska, a peta wyrzucam do pobliskiego kosza,

wyrazę sie jasniej, by uniknąć dalszych nerwów tak moich jak i kolegów.

Podoba mi sie brzmienie Subaru Imprezy a z tego co przypuszczam przy dokonaniu zmian w wydechu mogę osiągnąć podobne brzmienie swojej V-ki

Przeglądy robię na Stacjach PKS-u wiec Spełniam wszelkie wymogi czystosci spalin

Pozdrawiam i prosze o wskazówki
__________________
Balony Reklamowe
Serwis Balonow
SsMyQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2007, 11:22   #8
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie

Cytat:
Napisał SsMyQ
tudzież samochody z LPG
dobre dobre.
a czy czasem twój brak mocy niema czegoś wspólnego z fenomenalnie niskim spalaniem o którym z miesiąc czy dwa temu pisałeś ?
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2007, 11:32   #9
kristopher
ford::advanced
 
Avatar kristopher
 
Zarejestrowany: 22-11-2004
Skąd: Łódź
Model: Laguna
Silnik: 1,9 Dci
Rocznik: 2003
Postów: 452
Domyślnie

...... :fcp20
__________________
Pozdrawiam
kristopher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2007, 11:35   #10
SsMyQ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-08-2006
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo
Silnik: 2,5 V6
Rocznik: 95'
Postów: 255
Domyślnie

Cytat:
a czy czasem twój brak mocy niema czegoś wspólnego z fenomenalnie niskim spalaniem o którym z miesiąc czy dwa temu pisałeś ?
_________________
być moze w zaleznosci od instalacji fetor cebuli jest mniej wyczuwalny.

Kolego, Pinki ,Motor dobrze sie wkręca ale wyczuwam lekkie dławienie porównując z V-ką kumpla, wiec czymś jest to spowodowane.

nie interesuje mnie czy ktokolwiek wierzy w moje słowa o spalaniu, jest na odpowiednim poziomie i koniec, mnie w zupełnosci pasuje nie mam zamiaru wciskać kitu by go sprzedać, nie noszę sie z takim zamiarem porównując inne V-ki z forum

gdy jest Ciepło, pali jak pisałem, a biorąc pod uwagę aktualną aurę w miescie 12-13 jest dla mnie całkowicie przywoite.

odbiegamy od tematu, czy ktokolwiek moze odpowiedzieć na moje pytania ?
__________________
Balony Reklamowe
Serwis Balonow
SsMyQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.