Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2023, 17:44   #1
Rudobrody
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 12-10-2023
Skąd: Łódź
Model: Kuga
Silnik: 2.5
Rocznik: 2022
Postów: 4
Question Opóźnienie w wydaniu samochodu

Witam wszystkich!
Na początek grzecznie się przywitam: Rudobrody się kłania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A teraz do rzeczy:
Czekam na odbiór Kugi (FHEV, 2.5L), samochód jest już na placu (wyprodukowany był w 2022) i czeka na aktualizację oprogramowania do silnika. Podobno Ford wstrzymał wydawanie samochodów z tym właśnie typem motoru, wszyscy czekają na aktualizację.

I tutaj moje pytanie: czy coś Wam wiadomo na ten temat? Ktoś może znajduje się w podobnym położeniu?

Mnie osobiście sytuacja wydaje się trochę podejrzana, bardziej prawdopodobne moim zdaniem jest, że coś w tym samochodzie jest do zrobienia/wymiany i czekają na części.

Pozdro!

Rudobrody jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2023, 20:09   #2
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,349
Domyślnie Odp: Opóźnienie w wydaniu samochodu

Cytat:
Napisał Rudobrody Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...] bardziej prawdopodobne moim zdaniem jest, że coś w tym samochodzie jest do zrobienia/wymiany i czekają na części.

Pozdro!
No i co w związku z tym?
Czy Ty planujesz podjęcie jakichś kroków?
Jakiej pomocy oczekujesz od nas?

Bądź stanowczy, skoro auto ma wadę, to jest podstawa do rozwiązania umowy zakupu z winy sprzedającego i w sądzie procesujesz się o odszkodowanie, bo nie masz ani auta ani pieniędzy => niech adwokat napisze odpowiednie pismo

pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2023, 20:29   #3
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Opóźnienie w wydaniu samochodu

Cytat:
Napisał Rudobrody Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czekam na odbiór Kugi (FHEV, 2.5L), samochód jest już na placu (wyprodukowany był w 2022) i czeka na aktualizację oprogramowania do silnika
Trochę niewiarygodnie to wszystko brzmi...
Wyprodukowany w 2022r więc przynajmniej w Pl jest od 7mesięcy. A dealer teraz sie dowiaduje że ma pojazd, którego nie może sprzedać? Kuga fhev z 2022 miała trzy akcje serwisowe, o których na forum było pisane
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2023, 20:30   #4
Rudobrody
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 12-10-2023
Skąd: Łódź
Model: Kuga
Silnik: 2.5
Rocznik: 2022
Postów: 4
Domyślnie Odp: Opóźnienie w wydaniu samochodu

Cytat:
Napisał pankrakus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakiej pomocy oczekujesz od nas?
Ciekaw jestem czy macie może jakieś info o akcji serwisowej odnoście aktualizacji softu w silniku. Może ktoś też czeka tak jak ja?

Według umowy 16-ego samochód miał trafić do mnie, przekroczenie tego terminu o tydzień automatycznie pozwala mi rozwiązać umowę, to nie problem.
Do rozprawy w sądzie raczej nie dojdzie - sytuacja pod kontrolą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rudobrody jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2023, 21:04   #5
somer1
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-09-2021
Skąd: śląsk
Model: Kuga ST X , Transit 2,0
Silnik: 2,5 benzyna+Hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie Odp: Opóźnienie w wydaniu samochodu

pewnie ta słynna akcja z marca, gdzie Ford rozesłał komunikat o pilnej akcji zagrożeniu dla użytkownika, o której od tamtej pory nikt nic nie wie.
somer1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2023, 09:49   #6
BarKac
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 20-09-2022
Skąd: Bielsko-Biała
Model: FORD Kuga
Silnik: 2.5 FHEV 190 KM
Rocznik: 2022
Postów: 7
Domyślnie Odp: Opóźnienie w wydaniu samochodu

Cytat:
Napisał somer1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pewnie ta słynna akcja z marca, gdzie Ford rozesłał komunikat o pilnej akcji zagrożeniu dla użytkownika, o której od tamtej pory nikt nic nie wie.
U mnie w aplikacji jest wiadomość o pilnej akcji serwisowej wysłanej w czerwce 2023. Auto mam FHEV rocznik 2022, odebrane we wrześniu 2022.

W czerwcu jak pytałem w serwisie o tę akcje, to powiedzieli, że nic jeszcze nie widzą. I jak auto jeździ to mam czekać na kolejne wiadomości. Natomiast wspomnieli, że jakby auto było nowe, to wtedy będzie trzymane w serwisie. Stąd może być opóźnienie wydania u Ciebie z tego względu (@Rudobrody)...

Jak pisałem do serwisu jakoś dwa miesiące temu, to odpisali, że nadal nic nie wiedzą konkretnego.
BarKac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2023, 15:27   #7
Rudobrody
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 12-10-2023
Skąd: Łódź
Model: Kuga
Silnik: 2.5
Rocznik: 2022
Postów: 4
Domyślnie Odp: Opóźnienie w wydaniu samochodu

Cytat:
Napisał BarKac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wspomnieli, że jakby auto było nowe, to wtedy będzie trzymane w serwisie. Stąd może być opóźnienie wydania u Ciebie z tego względu (@Rudobrody)...
O widzisz! Pokrywa się to z deklaracją sprzedawcy w salonie. W poniedziałek będę dzwonił i może dowiem się czegoś więcej.
Dam znać.
Rudobrody jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2023, 11:46   #8
Gorash
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-01-2014
Model: 'smaks' TitS
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 50
Domyślnie Odp: Opóźnienie w wydaniu samochodu

To pewnie ta akcja z możliwym pożarem samochodu, poszukaj w internecie pod hasłem 23S27.
Gorash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2023, 13:15   #9
Rudobrody
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 12-10-2023
Skąd: Łódź
Model: Kuga
Silnik: 2.5
Rocznik: 2022
Postów: 4
Domyślnie Odp: Opóźnienie w wydaniu samochodu

Cytat:
Napisał Gorash Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To pewnie ta akcja z możliwym pożarem samochodu, poszukaj w internecie pod hasłem 23S27.
Dzięki, poczytałem. Wynika z tego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], że problem został rozwiązany. Pozostaje jeszcze tylko kwestia ściągnięcia auta do ASO.

Ilość problemów przy skali wyprodukowanych samochodów jest znikoma, Link jest zestawieniem chronologicznym wydarzeń wg. Amerykańskiego urzędu ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego i mówi o 23 przypadkach w skali świata jeszcze przed akcjami serwisowymi.
Po 1 września 2022, kiedy wprowadzono wszystkie poprawki nie stwierdzono ani jednego przypadku zapłonu pod maską.

I teraz chyba najważniejsze:
On May 19, 2023, Ford’s Field Review Committee reviewed the concern and approved a field action.

Ostatnio edytowane przez Rudobrody ; 30-10-2023 o 13:17
Rudobrody jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2023, 02:58   #10
Fiestaczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2015
Skąd: Ruda Śląska
Model: Focus MK3 Titanium, Kuga 3 PHEV ST Line X
Silnik: 1.6 EcoBoost 182PS, PHEV
Rocznik: 2011, 2020
Postów: 110
Domyślnie Odp: Opóźnienie w wydaniu samochodu

Trochę odkopuję wątek, ale akcja nie pomogła, dalej wisi: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Fiestaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.