Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-11-2007, 10:52   #1
pieniu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-10-2005
Skąd: BYDGOSZCZ
Postów: 30
Domyślnie zdejmowanie tylnego zderzaka

Witam, jak zawsze z problemem zwracam sie do osob czytajacych to forum.

Tym razem chciclbym sie dowiedziec, czy zderzak tylni w modego MKII 97r kombii ma jakieś "patenty" na zdejmowanie, czy jest po prostu na wkrety. Zderzak byl kiedys przez blacharza/lakiernika zdejmowany, gdyż kiedyś ktos jak to sie mowi nie zachowal odpowiedniej odleglosci i wyladaowal na moim zderzaku. Byl on "sklejany", wiec nie ma w srodku zadnej pianki tylko sama skorupa. W ten sposob zrodzil sie problem, bo poprzez zaprezenia jakei wystepuja zaczal pekac na samym srodku. Mam zamiar go zdjac i wzmocnic laminatem (mata szklana i zywica), bo wyjdzie mnie to na pewno taniej niz kolejne sklajenia, ktore pewnie itak za duzo nie da. Z gory dziekuje za sugestie i odpowiedzi. Pozdrawiam

pieniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2007, 12:51   #2
gregor13
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2004
Skąd: Radom
Model: Planowany Ford Focus Mark One 1,6
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2004
Postów: 311
Domyślnie

W Mk II jest chyba tak samo, jak w Mk I, a więc na cztery śruby - dwie po lewej i dwie po prawej stronie (jedna nad drugą), klucz bodaj 13 - ka. Dostęp dobry. Ale te śrubki "lubią" się ukręcić :fcp27 , tak było u mnie (dwie). U mnie po klejeniu też pęka, ale dałem sobie już z tym spokój :fcp12
__________________
Pozdrawiam - Grzesiek
gregor13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2007, 15:01   #3
polsport
ford::beginner
 
Avatar polsport
 
Zarejestrowany: 07-11-2007
Model: Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie

Cztery śruby w tylnej części - dostęp od dołu oraz po jednym wkręcie na zakończeniach zderzaka ukryte pod plastikowym nadkolem. Czas demontażu ok 30 min. Faktycznie przy odkręcaniu tylnych śrub -13 lepiej używaż odrdzewiacza i delikatnie bo można zostaż z nakrętką i śrubą w ręce :fcp2
polsport jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.