Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-06-2023, 15:38   #1
yaroo_p
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 27-06-2023
Skąd: Haga
Model: Mustang / Transit Custom
Silnik: 4.0/ 2.0
Rocznik: 2006/2017
Postów: 3
Angry Błąd EGR a kontrolka Adblue.

Witam. Jak w temacie świeci kontrolka adblue auto daje się uruchomić ale faluje na obrotach i po chwili gaśnie. Z komputer wynika że winny jest EGR kod; P0406/07. Auto z roku 2017 silnik 2.0. To moje pierwsze auto z tym ustrojstwem. Moje pytanie czy EGR może być przyczyną że autem nie idzie ruszyć z miejsca oraz swiecenie kontrolki i komunikat "kontakt z serwisem. Usterka adblue zasięg 800km.

yaroo_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2023, 18:50   #2
yaroo_p
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 27-06-2023
Skąd: Haga
Model: Mustang / Transit Custom
Silnik: 4.0/ 2.0
Rocznik: 2006/2017
Postów: 3
Domyślnie Odp: Błąd EGR a kontrolka Adblue.

To może z innej beczki. Gdzie znajdę ten zawór EGR w tym modeli?. Obejrzałem kilkanaście filmików ale nic z motorem 2.0. Czy to taki sam jak w 2.2 czy może ten dziwny z chłodniczka. Przy okazji może ktoś się orientuję jak z rozrządem czy mam pasek czy łańcucha. Podejrzewam że to ta pierwsza opcja w końcu ponad 7 litrów oleju wchodzi więc może to być ten "mokry pasek" Proszę o info znawców tematu.
yaroo_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2023, 21:12   #3
adach68
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-04-2019
Skąd: Morąg
Model: Transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 67
Domyślnie Odp: Błąd EGR a kontrolka Adblue.

Hi, objawy o których piszesz jak najbardziej może powodować zawór EGR, brak mocy, szarpanie, gaśnięcie. Ale wydaję mi się, że awaria podstawowa jest gdzie indziej, a wadliwe działanie EGR jest je wynikiem. Tym bardziej, że masz awarię adblue. Oznacza to, że nie działa odpowiednio system oczyszczania spalin. Zapewne zapycha się filtr dpf. Nie działa system adblue i za chwilę sterownik nie pozwoli odpalić auta.
W silniku Forda 2.0 Panther, jest mokry pasek rozrządu oraz napędzający pompę oleju. Wymiana teoretycznie co 240 tyś, ja u siebie w aucie z 2017r wymieniłem w tym roku, 5 letnie auto i przebieg 150 tyś km.
zawór egr
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adach68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2023, 17:52   #4
yaroo_p
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 27-06-2023
Skąd: Haga
Model: Mustang / Transit Custom
Silnik: 4.0/ 2.0
Rocznik: 2006/2017
Postów: 3
Domyślnie Odp: Błąd EGR a kontrolka Adblue.

Dzięki adach68 za wyczerpującą odpowiedź. Trochę mnie dziwi że tak nagle bez wczesniejsz objawów poprostu zagasł. W pierwszym momeci myślałem że wrzuciłem wyższy bieg, szarpnął i zgasł. Odpaliłem ale już problemem było jechać na pierwszym biegu. Jak ostygł daje się odpalić ale jak wyżej pisałem faluje i po chwili gasnie. Czy możesz dokładniej określić gdzie znajduje się ten zawór czy w ogóle jest widoczny jest dojście do niego.
yaroo_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.