Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-06-2023, 19:56   #1
flyinghigh
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 13-08-2019
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Awaria silnika + kontrolka esp - błąd czujnika położenia wału

Cześć!

Mam problem ze swoim Mondeo MK4 2.0 TDCi, przebieg 215k km, przy 160k KM zrobiony chip na ok. 200km u użytkownika @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .

Podczas jazdy na ciepłym silniku wyskakuje awaria silnika + włącza się kontrolka esp, która rozłącza moc. Dzieje się to zawsze jak już silnik sie rozgrzeje (temp. jest normalna, poniżej 90 stopni), na zimnym silniku problem mija i później znów po ok. 10km to samo. Błąd jaki wyskakuje to coś związanego z czujnikiem położenia wału (tyle przekazał mi mechanik, a nie mam interfaceu pod obd żeby to sprawdzić).

Wymienione zostało:
- czujnik położenia wału,
- kompletny rozrząd (stary miał przejechane tylko 60k km),
- śruba wału,
- koronka wału (tutaj chyba chodzi o element, z którego czujnik zczytuje położenia bo mechanik znalazł, że jeden ze znaczników na nim był obity).

Auto odebrałem i niestety następnego dnia ta sama historia. Dodatkowo teraz zaobserwowałem, że podczas jazdy ze stałymi obrotami (np. 2k obrotów) wskazówka obrotomierza opada na sekundę do zera i wraca do wcześniejszej wartości.

Czy ktoś miał coś podobnego w swoim aucie? Mechanik, chce wymienić łańcuch spinający dwa wałki rozrządu, ale on nie daje żadnych oznak rozciągnięcia, a to gruba naprawa - nie chce robić tego w ciemno.
Czy ktoś ma jakiegoś sprawdzonego mechanika, ogarniającego MK4 na terenie/w pobliżu Krakowa/Wieliczki?

flyinghigh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2023, 23:57   #2
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,541
Domyślnie Odp: Awaria silnika + kontrolka esp - błąd czujnika położenia wału

Sprawdź wiązkę silnika
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2023, 08:26   #3
flyinghigh
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 13-08-2019
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Odp: Awaria silnika + kontrolka esp - błąd czujnika położenia wału

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź wiązkę silnika

Wiązka silnika sprawdzona, według mechanika jest wszystko ok

Wieczorem postaram się odczytać kody błędów, może to coś rozjaśni

Ostatnio edytowane przez flyinghigh ; 19-06-2023 o 09:50
flyinghigh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2023, 14:07   #4
flyinghigh
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 13-08-2019
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Odp: Awaria silnika + kontrolka esp - błąd czujnika położenia wału

Kod błędu jaki wyskakuje to: P0340, więcej błędów komputer nie pokazuje. Awaria silnika wyskakuje w momencie, gdy silnik sie już dobrze rozgrzeje. Czy ktoś ma jakiś pomysł?

Wyczytałem, że błąd z czujnika położenia wału nie jest przechowywany w pamięci komputera i wyskakuje tylko wtedy, gdy czujnik jest zepsuty. Czy to oznacza, że nowy czujnik, który został założony tydzień temu też może być zepsuty?
flyinghigh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2023, 14:52   #5
BartNS
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 09-05-2014
Skąd: Warszawa / Nysa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci biturbo
Rocznik: 2016
Postów: 23
Domyślnie Re: Awaria silnika + kontrolka esp - błąd czujnika położenia wału

Raczej jest przechowywany w pamięci do momentu skasowania. Akurat wczoraj ten czujnik wymieniałem i musiałem go fizycznie skasować i już się nie pojawił, a do skasowania aplikacja widziała go jako "archiwalny" czyli wychodzi na to, że samochód się zorientował, że czujnik zaczął działać.

A tej czujnik kupiłeś oryginalny? Mój mechanik stwierdził, że innego nie mam sensu nawet przynosić, bo to loteria. Oryginał PSA 140 pln wiec nawet nie ryzykowałem.
BartNS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.