Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-06-2023, 15:53   #1
4Mic
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-09-2005
Skąd: Toruń
Model: C-Max Energi USA
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2016
Postów: 21
Domyślnie Kamerka na przód pod Sync 3

Dzień dobry
Przeszukiwałem forum i nigdzie nie ma odpowiedzi na moje pytanie.
Jaką musze kupić kamerkę aby można ją było podłączyć pod Sync3, montaż do "pudełka Damiana". Kupiłem już jedną na Ali, ale nie chce działać. Prawdopodobnie jest uszkodzona albo obsługuje nie ten format sygnału (choć chińczyk miał wysłać do forda).
Czyli moje pytanie jaki format sygnału NTSC czy PAL i w jakie rozdzielczości, aby to działał z Sync 3

4Mic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2023, 20:21   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,055
Domyślnie Odp: Kamerka na przód pod Sync 3

Cytat:
Napisał 4Mic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
D...Czyli moje pytanie jaki format sygnału NTSC czy PAL i w jakie rozdzielczości, aby to działał z Sync 3
Nie ma znaczenia. Oba formaty działają (wyświetlają obraz), NTSC daje nieco lepszą jakość (o dziwo...).
Natywna rozdzielczość ekranu Sync3 to 800 x 480, więc jakiekolwiek kamery "full HD" (cokolwiek by to u Chińczyków znaczyło...) nie mają tu najmniejszego sensu...

Co do "nie dzialania" kamery kupionej u chińczyka - podejrzewam raczej błędy w montażu... Choć oczywiście zawsze "jakość otrzymanego z Chin produktu może nieco odbiegać od oczekiwań"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2023, 07:51   #3
michałek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4
Silnik: 150km EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 421
Domyślnie Odp: Kamerka na przód pod Sync 3

Potwierdzam, podłączałem cztery różne PAL/NTSC, z dobrym przetwornikiem (Sony) i najtańszym badziewiem, wszystkie działały z moim Sync 3. Ale nie to ważne, zwróć uwagę czy mają kabelek do konfiguracji "lustrzanego odbicia". Nie wszystkie mają a to trzeba wyłączyć bo domyślnie to są kamery na tył.
__________________
§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§2 3§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§ 23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23 §23§23§23§23§23§23§23§23§2
michałek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2023, 11:27   #4
4Mic
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-09-2005
Skąd: Toruń
Model: C-Max Energi USA
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2016
Postów: 21
Domyślnie Odp: Kamerka na przód pod Sync 3

Podłączenie był na pewno OK. Kamerka próbowała dawać obraz przez pierwsze sekundy ale był ona całkowicie nie wyraźny, skakał. Później SYNC wyświetlał komunikat o uszkodzonej kamerze. Myślałem, że system nie ten lub rozdzielczość. Ma ona do wyboru PAL lubi NTSC, na PAL nie był nic, a na NTSC był ten zły obraz. Może to wina zbyt dużej rozdzielczości kamerki 1280x720
4Mic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2023, 18:21   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,055
Domyślnie Odp: Kamerka na przód pod Sync 3

Cytat:
Napisał 4Mic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Kamerka próbowała dawać obraz przez pierwsze sekundy ale był ona całkowicie nie wyraźny, skakał. Później SYNC wyświetlał komunikat o uszkodzonej kamerze. ...
Sync3 ocenia podłączenie kamery po wartości napięcia na sygnale video. Zbyt niskie napięcie sygnału powoduje właśnie kiepski obraz i finalnie komunikat o uszkodzeniu kamery. Cała sytuacja może być spowodowana kiepskim kablem.

BTW - trzeba pamiętać, iż oryginalne kamery mają sygnał wideo różnicowy (czyli jest plus i minus). Chińskie mają jedynie sygnał plus i masę - więc siłą rzeczy wartość sygnału u chińczyków jest o połowę niższa niż "z fabryki"...

Lekarstwem na to może być zastosowanie kamer z innych marek - np. kamery z mojego Mitsubishi mają sygnał różnicowy i nie mają żadnych magistral - czyli nadają się "akurat" pod Sync3.

Na przykład taka (z lusterka, do obrazu 360 stopni) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - bez wątpienia będzie lepsza od dowolnego chińczyka, choć jest oczywiście problem "jak ją obudować"... Jako "bonus" jest wtyczka taka sama jak "zielona wtyczka" w kierownicy Focusa MK3 pod tempomat...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2023, 18:52   #6
4Mic
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-09-2005
Skąd: Toruń
Model: C-Max Energi USA
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2016
Postów: 21
Domyślnie Odp: Kamerka na przód pod Sync 3

Spróbuje najpierw z tą kamerką:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Łatwiej będzie mi ją zamontować z przodu. Jak nie będzie działać to ją zwrócę i wtedy wezmę
od Mitsubishi, a wtedy będę myślał jak ją zamontować. A może wiesz jaki ona ma kont patrzenia, na przód im więcej tym lepiej.
Tak off-topic, Jestem akurat na ostatnim etapie przeróbek w samochodzie, ostatnio naprawiłem roletę dachową (demontaż jej i podsufitki) oraz wymianie przetwornicy i gniazdka na 230V. Nawet wymieniłem porty USB aby pasowały do nowego oprogramowania SYNC'a (notabene stare żeś kupił ode mnie na OLX (t_edik)). Wlew paliwa też już ogarnięty.

Kamerka dotarła, nawet działa i obraz może być, tylko jej kąty to masakra. Sprzedawca piszę o 170 stopniach, a w rzeczywistości ma między 70-80 stopni, sprawdzałem na ścianie z pomiarem.

Ostatnio edytowane przez 4Mic ; 11-06-2023 o 11:55
4Mic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.