Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-05-2023, 13:43   #1
krzysiekj
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 24-05-2023
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Szum powietrza pod obciazeniem bez widocznego dymu/spalin

Witam wszystkich użytkowników forum,

Mam pewien problem z moim focusem 1.6 tdci 2009 (grudzień), 90KM. Dziś w drodze do pracy zauważyłem pod obciazeniem szum powietrza.

Z innych postów widzę że prawdopodobnie jest to rura turbo ponieważ objawy są następujące: przy ok 2-2.3k rpm podczas jazdy pod górkę jest wyraźnie słyszalny szum powietrza jakby nawiew włączony na max.
Nie ma dymu ani spalin widocznych podczas jazdy i to wlasnie rozni od innych tematow ktore przeglądałem. Nie ma tego hałasu w czasie hamowania silnikiem, najbardziej słyszalny szum jest na biegu 3 i 4, tylko pod obciazeniem, na postoju nie słychać

Mam trochę problem ze znalezieniem która dokładnie to rura, bo nie mam kawałka równej ulicy a niestety żyje regionie gdzie mechanicy potrafią wiecej zepsuć niż naprawić (Andaluzja).
Przy okazji: zna ktos moze jakiegos polskiego mechanika w tym regionie?

Dodatkowe utrudnienie to mój silnik jest z oznaczeniem hhda (chyba PSA) i taka wersja dziwna przed/po liftingowa bo niektóre części są jakby z modelu mk3 a inne z mk2. (Gdy wrócę z pracy zrobie zdjecie)

Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Krzysiek

krzysiekj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.