Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-09-2022, 18:31   #1
Luk35
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2020
Model: Mondeo mkV/Yaris Verso
Silnik: 2.0TDCI 150KM/1.3 2NZ-FE
Rocznik: 2016/2002
Postów: 30
Angry 2.0 TDCi Zamulona chłodnica czy UPG?

Witajcie,

mam problem z układem chłodzenia. Podczas nagrzewania się silnika poziom płynu chłodniczego spada. Po wystygnięciu i odkręceniu korka poziom wraca do normalnego poziomu. Płyn nie jest ściśliwy, więc musi gdzieś być powietrze.

Przy większym obciążeniu silnika poziom potrafi wzrosnąć powyżej max. Czasami wywali trochę płynu korkiem. Wtedy jak pościskam węże między termostatem na chłodnicą to wężykiem, wydaje mi się, że tym cienkim od chłodnicy do zbiorniczka, wraca powietrze i poziom płynu się obniża. Po przygazowaniu brak bąbli powietrza w zbiorniczku.

EGR w porządku - wymieniony. Termostat zdaje się otwierać. Korek profilaktycznie wymieniony. Płyn do testu CO2 będzie jutro/pojutrze.

Obstawiałem UPG, ale mam wątpliwości, ponieważ układ trzyma ciśnienie. Nawet po tygodniu stania dalej było ciśnienie w zbiorniczku. Auto odpala normalnie na ciepłym i zimnym. Nie dymi na biało. Nie ma spadku mocy.

Zastanawiam się czy zamulona chłodnica może dawać takie objawy. Za słabo żeby przegrzewać silnik (w dieslu wcale nie jest to takie łatwe), ale wystarczająco, aby po depnięciu bąbel powietrza urósł i wypchnął płyn pod korek. Jeśli zamulenie obstawiam, że przez sadzę z chłodniczki EGR albo przez wirnik pompy wody (metalowy), który się starł o blok, gdy spadł z wałka.

Spotkał się ktoś z podobnym przypadkiem?

Luk35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2022, 18:33   #2
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi Zamulona chłodnica czy UPG?

rozrzad juz robiony?
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2022, 18:46   #3
Luk35
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2020
Model: Mondeo mkV/Yaris Verso
Silnik: 2.0TDCI 150KM/1.3 2NZ-FE
Rocznik: 2016/2002
Postów: 30
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi Zamulona chłodnica czy UPG?

Nie napisałem przebiegu - 240 000 km. Pompa wody ok. Rozrząd PSA 20 000 km temu robiony.
Luk35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.