Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-11-2007, 21:25   #1
bogasb
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-11-2007
Postów: 6
Domyślnie FILTR STOżKOWY

Dzisiaj kumpel chwalił się filtrem stozkowym powietrza w WV golfie mk3 chyba 1,6 l. Samochod jezdzi duzo lepiej, a poza tym sliczny dźwiek i wygląd... Wrocilem do domku i pierwsze co to maska w góre... I troche sie pogubiłem.

Ma ktoś jakieś jakieś pomysły na zrobienie tego?

Jedyne co mi przyszło do glowy, to wyrzucenie seryjnego filtra z pod tej pokrywy, uszczelnienie tego, a stozek zalorzyc na ta rure "filtr-chlodnica" ew. ta rure zamienic na aluminiową, bo ten plastik i guma nie zapowiadają sie ciekawie przy stozkowym... Tylko, że jeszcze nic nie rozkrecalem i nie wiem czy jest tak różowo jak myśle.

aha - mam fuzje '04r; benz. 1,4;

bogasb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2007, 12:59   #2
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie

Dedykowany do Fuzji 1.4 zestaw K&N rozwiązuje sprawę.
__________________
Tylko floty!
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2007, 15:41   #3
bogasb
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-11-2007
Postów: 6
Domyślnie

hmm jest cos takiego na allegro ( [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] )- ale to sam stożek i opaski zaciskowe - ale co z tym zrobic? poza tym: jakieś pomysły na wloty powietrza do stożeka??

[ Dodano: 04-11-2007, 16:41 ]
hmm jest cos takiego na allegro ( [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] )- ale to sam stożek i opaski zaciskowe - ale co z tym zrobic? poza tym: jakieś pomysły na wloty powietrza do stożka??
bogasb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2008, 22:44   #4
Pierre Doley
ford::average
 
Avatar Pierre Doley
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Malbork
Model: Ford
Silnik: Benzynowy
Rocznik: Stary
Postów: 64
Domyślnie Re: FILTR STOżKOWY

Witam,

Czy któs już założył taki filtr w Fusionie? Jak to wygląda?

Pozdro!
Pierre
__________________
Pozdrawiam,
Pierre
------------------------------------------------------------------------------------------
Ford pour un jour, Ford pour toujours!
Pierre Doley jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2008, 16:36   #5
maniek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Białystok
Postów: 237
Domyślnie Re: FILTR STOżKOWY

stożek wydaje podczas ruszania i na wolnych obrotach dzwięk który mi się nie podoba,ale widziałem to jak jest założony do rury po wyjściu z filtra z małą przedłużką zamontowano stożek umieszczony nad silnikiem żeby dostawał ciepłe powietrze ,ja zaś mam zamontowaną wkładkę sportową i uważam że samochodzik jest o wiele szybszy w reakcji na pedał gazu.
maniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2008, 13:07   #6
ck dezerter
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Tarnów
Model: Fordy: Fusion'06 Fiesta'13
Silnik: 1,4 PB
Rocznik: 2006, 2013
Postów: 29
Domyślnie Re: FILTR STOżKOWY

Cytat:
Napisał maniek
ja zaś mam zamontowaną wkładkę sportową i uważam że samochodzik jest o wiele szybszy w reakcji na pedał gazu.
Witam.
Pytanie do Maniek:
tez mam założoną wkładkę i zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o subiektywne odczucia dynamiki... ale pytanie z innej beczki: czy przy szybkim naciśnięciu pedału gazu na samym początku słychać tak jakby syknięcie, coś tak jakby lewe powietrze ssało ale tylko przez ok 0,5 sek i tylko przy gwałtownym wciśnięciu gazu?
Nie zauważyłem tego efektu przy oryginalnym filtrze, no ale też specjalnie wtedy tego nie sprawdzałem, a teraz to nie mam czasu i ochoty na ponowną rozbiórkę i test oryginału. Nie sądzę aby na stałe dostawał lewe powietrze przez na przykład złe ponowne zamocowanie puszki filtra, bo silniczek sprawuje się bez zarzutu ( spalanie na średnim poziomie ok 7 l pół na pół miasto z klimą w lecie, na trasie ostatnio przy średnio dynamicznej jeździe spadło do 5,7 l więc nie mam powodu do narzekań jak na 1,4 w benzynie )
Pozdrawiam: Krzysztof
ck dezerter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2008, 19:49   #7
dr_Oktan
ford::advanced
 
Avatar dr_Oktan
 
Zarejestrowany: 27-04-2006
Skąd: śląskie
Postów: 361
Domyślnie Re: FILTR STOżKOWY

Koledzy ze stożkami lub wkładkami spróbujcie się kiedyś z normalnym Fusionem / bo na hamownie szkoda kasy, jak wynik wyjdze w granicach błedu pomiaru/ na pustej czyt. bezpiecznej drodze , na przyśpiesznie, a potem zamiencie się fuzjami aby wykluczyc błędy kierowcy.
Sam myślałem o takim wlocie powietrza , ...ale hmmm. :fcp20
__________________
benzyna po 1.5zl ! miałem taki sen.
dr_Oktan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2008, 20:50   #8
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Re: FILTR STOżKOWY

jak sie filtr zmienia powietrza to stozek nic nie daje. Prawde mowiac akurat to tam jest placebo ze golf jedzie lepiej.

Nawet jak da 1 konia co jest bardzo bardzo duzo i bardzo watpliwe to i tak nie jest do wyczucia.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2008, 09:31   #9
maniek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Białystok
Postów: 237
Domyślnie Re: FILTR STOżKOWY

ckdezerter co do subiektywności to się nie zgodze fusion ewidentnie szybciej się zbiera, co do spalania to podobne efekty + litr więcej na gazie,znajowy przejechał się moim fusionem 2003 (on ma tego nowszego ) i stwierdził jak to określił ale twój jest narowisty też już ma wkładkę sportową,co do syczenia czy dziwnych dźwięków ja nic nie zauważyłem,do tomiscorpio ja naprawdę zmieniałem filtr powietrza, nawet częściej niż zasady mówią a ostatni filtr był rozchylony w trzech miejscach i wyglądało to jakby ssał powietrze tylko tymi miejscami z tego powodu zdecydowałem się przejść na bawełnianą wkładkę gdyż ma ona 3 x większą przepuszczalność powietrza i fusion tyle nie przejedzie na ile firma daje gwarancje na ten filtr
maniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.