Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-08-2016, 11:35   #1
technaz
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 15-08-2016
Skąd: Wro
Model: Focus Mk3
Silnik: diesel
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie otwieranie klapy bagażnika - hatchback

Czy ktoś już robił automatyczne otwieranie bagażnika w Mk3. W innych modelach polecane były sprężyny zakładane na siłowniku klapy bagażnika z firmy JARTECH seria zielona [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ale czy ktoś wie jaki dokładnie ma być model sprężyny i czy wystarczy ją tylko założyć czy trzeba też wymieniać cały siłownik na nowy.

technaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2016, 09:04   #2
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Odp: otwieranie klapy bagażnika - hatchback

Podłączam się pod temat, ale z wersją kombi. Czy ktoś eksperymentował już w tej dziedzinie? Planuję wymianę siłowników na te z KROSNA 670N - same pewno rady nie dadzą. Może ktoś eksperymentował ze sprężynami - jakie?
nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2016, 12:18   #3
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Odp: otwieranie klapy bagażnika - hatchback

No więc temat "automatycznego" otwierania klapy w MK3 kombi został rozwiązany. Metodą prób i błędów dobrałem długości sprężyn (cienkiej i grubej) z tej aukcji [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] przy zastosowaniu siłowników KROSNO wspomnianych wyżej. Dodatkowo użyłem jeszcze dwóch podkładek/ na siłownik, aby sprężyny nie wgniatały się w plastykowe elementy siłownika, o które się rozpierają. Siłowniki wymieniałem bo oryginały słabo trzymały, a obawiałem się nie zatrzymania klapy u góry. Ta cieńsza sprężyna powoduje bardziej jednostajny "kulturalny" ruch klapy, bez niej było takie ostre ruszenie od spodu, a później przyhamowanie od połowy. Fotka i filmik w załączeniu.
https://www.dropbox.com/s/dgupx1ul0o...G0073.jpg?dl=0
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez nori76 ; 28-09-2016 o 14:42
nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2016, 13:31   #4
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,726
Domyślnie Odp: otwieranie klapy bagażnika - hatchback

Zapomniałeś podać użytkownika i hasła do allegro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Działa bardzo fajnie. Tylko trzeba pamiętać o tym jak ktoś ma niski garaż.
Sprężyna ta duża konkretna. Jak jest przy otwieraniu przyciskiem w klapie? Nie łamie palcy? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No i czy jest różnica przy zamykaniu? Kombi jest podobne tu do C-maxa, a mnie i bez takich dodatków czasem klapa się nie zamknie od razu.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2016, 13:43   #5
Szymon_Zy
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: otwieranie klapy bagażnika - hatchback

Mam prośbę podaj nam login i hasło do konta z allegro, inaczej aukcji nie obejrzymy ;-)
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2016, 14:43   #6
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Odp: otwieranie klapy bagażnika - hatchback

Cytat:
Napisał Szymon_Zy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam prośbę podaj nam login i hasło do konta z allegro, inaczej aukcji nie obejrzymy ;-)
link uaktualniłem

Bump:
Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko trzeba pamiętać o tym jak ktoś ma niski garaż.
to prawda, trzeba przywyknąć, że otwierając z pilota klapa zachowuje się odmiennie niż dotychczas.
Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprężyna ta duża konkretna. Jak jest przy otwieraniu przyciskiem w klapie? Nie łamie palcy?
Wbrew pozorom nie ma dużego odrzutu. Przy zamykaniu chwytając za uchwyt wewnętrzny opuszcza się bez problemu (wiadomo sprężyna jeszcze nie trzyma) i wtedy kiedy sprężyna zaczyna łapać wystarczy z niewielką siłą pomóc się jej zamknąć. Mi to naprawdę odpowiada zważywszy, że na samych siłownikach klapa mi mocno trzaskała tak zamykana. Zawsze musiałem ją łapać i delikatnie opuścić - teraz mam amortyzator zabezpieczający przed trzaśnięciem.
nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2016, 14:48   #7
SLIP
ford::average
 
Avatar SLIP
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2015
Skąd: SO
Model: MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM by tedi_k
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie Odp: otwieranie klapy bagażnika - hatchback

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zastosowałeś obie sprężyny na raz? Jaką długość dobrałeś albo ile zwojów?
SLIP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2016, 14:56   #8
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Odp: otwieranie klapy bagażnika - hatchback

Cytat:
Napisał SLIP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zastosowałeś obie sprężyny na raz?
9 zwojów cieńszej i 5 zwojów grubszej. Zastosowałem obie ponieważ tylko na grubej nie działa - klapa się nie podnosi, więcej "grubych" zwojów działa, ale uniemożłiwia zamknięcie klapy. Tak doświadczalnie dobrałem te ilości zauważając, iż grube zwoje powodują "odrzut" na początku, a później już klapę ciągnie cieńsza sprężyna. Poza tym "kultura pracy" przy takim układzie jest wg mnie większa. Więcej grubych zwojów, raz że uniemożliwia zamknięcie klapy (albo bardzo ciężko ją zamknąć - zależy od ilości), a dwa mocno odpycha klapę od początku przez co można przez przypadek zrobić sobie krzywdę.
nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2016, 15:07   #9
SLIP
ford::average
 
Avatar SLIP
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2015
Skąd: SO
Model: MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM by tedi_k
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie otwieranie klapy bagażnika - hatchback

Rzeczywiście, widać na zdjęciu - nie zwróciłem uwagi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przy zamykaniu klapy nie masz problemów? Tzn czy trzeba użyć dużo większej siły? I czy zwróciłeś uwagę na zawiasy trzymające klapę czy tam nic się nie dzieje? Patent bardzo fajny i ułatwiający codzienne korzystanie, zwłaszcza, że przycisk na pilocie jest do tego stworzony, aż dziw bierze, że w ff3 nie było tego seryjnie
SLIP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2016, 16:54   #10
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Odp: otwieranie klapy bagażnika - hatchback

Cytat:
Napisał SLIP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tzn czy trzeba użyć dużo większej siły?
nie, jak pisalem wyzej wystarczy lekko docisnac. Przy zawiasie jest ok, silownik robi swoje ladnie wyhamowuje klape, zreszta klapa nie pedzi szybciej niz normalnie otwierana recznie.
nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.