Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-10-2021, 15:57   #1
tocamartin
ford::average
 
Avatar tocamartin
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 26-12-2012
Skąd: BOR
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0
Rocznik: 12.2018
Postów: 192
Domyślnie Keyless przestał działać

Witam.
Mam Mondeo mk5 2019.
Mam problem z keyless. Na klamkach mam te paski do zamykania bez kluczyka. Jak chce otworzyć auto to normalnie ciagne za klamkę ( wiadomo, kluczyk w kieszeni). Działało normalnie. Od tygodnia nie działa ta opcja. Mogę tylko bez kluczyka otworzyć/zamknąć drzwi kierowcy, reszta nie reagują na dotyk. Nic w komputerze nie przedstawiałem.
Czy ktoś już miał taki problem? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

tocamartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2021, 16:53   #2
pokakulka
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie Odp: Keyless nie dziala w mk5

Spróbuj podładować akumulator. Miałem podobnie. A tak w ogóle to nie ciągnij za klamke od razu tylko przyłóż dłoń do wewnętrznej strony klamki, poczekaj jak puści zamek i dopiero ciągnij za klamkę.
pokakulka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2021, 18:38   #3
tocamartin
ford::average
 
Avatar tocamartin
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 26-12-2012
Skąd: BOR
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0
Rocznik: 12.2018
Postów: 192
Domyślnie Odp: Keyless przestał działać

Wiedziałem, że tu są mądre głowy
Problem rozwiązany. Ostatnio auto było tylko na krótkich odległościach katowane. Dziś zrobiłem "parę" kilometrów i problem zniknął. Dziękuję Ci kolego za dobrą radę
Jeszcze jedno. Nie szarpie za klamkę, tylko tak jak mówisz najpierw "pierwszy dotyk"
Pozdrawiam serdecznie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
tocamartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2023, 07:40   #4
Bubix
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 18-11-2023
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1
Domyślnie Keyless Entry nie działa z prawej strony

Witam mam taki problem mialem mała stluczke i dostaly prawe drzwi od pasazera i troche nadkole, oddalem go do mechanika wymienil oba elementy ale zauwazylem ze prawa strona nie dziala tzn otwieranie i domykanie bez klucza. Z kluczyka dziala bez problemu pewne nie podlaczyl jakiegos kabelka ktos wie moze gdzie to podlaczyc???? gdzie jest modul? Lewa strona działa bez problemu.
Bubix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2023, 12:18   #5
malutkiv6
ford::beginner
 
Avatar malutkiv6
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-02-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-Max Titanium S
Silnik: 2.0 163KM powershift
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Keyless przestał działać

Witam odswierzam problem. Akurat jest ok. Mam problem z zamykaniem s-maxa z guzika czy to w klamce czy też bagażniku. To znaczy raz się uda ale w większości niestety nie baterie w kluczykach wymienione, nie ma znaczenia czy jadę krótki czy długi odcinek. Może ktoś miał również taki problem?
malutkiv6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2023, 10:32   #6
krzemo
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-10-2010
Skąd: Legionowo
Model: Mondeo MK5 PowerShift
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 25
Domyślnie Odp: Keyless przestał działać

Temat zgodny z moim problemem to w nim piszę ��
Ostatnio mondeo zaczął wyłączać organy – pierwsze start/stop (akurat tego mi nie brakowało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., drugie grzanie przedniej szyby (oj brakowało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) ale i też możliwość zamykania drzwi wszystkimi klamkami. I zaczęły się w zimniejsze dni „problemy” z odpalaniem – nie odpalał tak ochoczo
Pacjent z roku 2017 więc stwierdziłem że aku do wymiany . Robię dziennie dłuższe trasy więc ma się gdzie ładować wiec stwierdziłem że próba podładowania prostownikiem może zadziałać ale na krótko.
Akumulator nowy zgodny z oryginałem EFB (AGM nie był od ręki dostępny) zainstalowany i forscan-em przeprowadzone kodowanie. Start/stop wróciło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i działa jak szalone, szyba przednia grzeje (i chyba za bardzo �� bo aż pękła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) a klamki działają wybiórczo – raz zamknę „wszystkimi” a innym razem tylko kierownika.
Czy coś jeszcze trzeba zresetować ???

Edit:
Problem chyba rozwiązany.
W drugim kluczyku wymieniłem baterię na nową i zamykanie ze wszystkich klamek działa. W starym nie miałem co prawda komunikatu ale bateria miała ok 3V ( nowa ok 3,3V) . Poobserwuję ale chyba będzie dobrze .

Ostatnio edytowane przez krzemo ; 11-12-2023 o 08:39 Powód: Rozwiązanie
krzemo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.