Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-04-2021, 14:52   #1
Józek246
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-05-2020
Model: Fiesta Mk7
Silnik: 1.25 Duratec 75 KM
Rocznik: 2015
Postów: 7
Question Kompresor z zestawu naprawczego - zasilanie.

Witam,
Do mojej Fiesty fabrycznie dołączony jest kompresor wchodzący w skład "zestawu naprawczego". Jako, że wożę w bagażniku koło zapasowe, pomyślałem, że mogę ten kompresor wykorzystać gdzie indziej, np. do pompowania kół w rowerze czy w taczce. Urządzenie to jednak jest zasilane z gniazda zapalniczki. Szukałem więc w internecie przetwornicy, dzięki której będę mógł podpiąć go do zwykłego gniazdka. Tutaj pojawia się problem. Żeby dobrać odpowiedni adapter muszę znać parametry kompresora (Waty i ampery). Niestety na urządzeniu nie widnieje nigdzie taka informacja. Wiem, że wydaje się to nieprawdopodobne, ale obejrzałem go dokładnie - nie ma. Na obudowie znajdują się oznaczenia (które nic mi nie mówią):
12/06 PMS. NO. VFL 14 08 T1
EWWCB 8V21 19G525 AB

ID: 10-400-0001

Producentem jest firma Active Tools. Sprawdzałem więc również na ich stronie. Produkują oni kompresory, podają ich specyfikację, ale mojego modelu nie odnalazłem.
Stąd mam pytanie, czy ktoś może wie, jaki adapter byłby odpowiedni do tego urządzenia, albo ile pobiera on Wat? Czy ktoś z Was korzysta z podobnego rozwiązania?
Z góry dziękuję za odpowiedzi. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Józek246 ; 26-04-2021 o 14:54
Józek246 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2021, 18:30   #2
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,535
Domyślnie Odp: Kompresor z zestawu naprawczego - zasilanie.

Cytat:
Napisał Józek246 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[…]
Urządzenie to jednak jest zasilane z gniazda zapalniczki. Szukałem więc w internecie przetwornicy, dzięki której będę mógł podpiąć go do zwykłego gniazdka. Tutaj pojawia się problem. Żeby dobrać odpowiedni adapter muszę znać parametry kompresora (Waty i ampery).
[…]
Skoro to jest kompresr samochodowy to zgaduję, że jest na 12V,
jeśli jest wpinany do gniazda zapalniczki, to znaczy, że ma mniejszy pobór pradu (natężenie) niż bezpiecznik zabezpieczający zapalniczkę => rozpiska bezpieczników jest zapewne w instrukcji obsługi => zgaduję, że 10A

moc = napięcie x natężenie = 12v x 10A = 120wat => urządzenie z 'zapasem" mocy - wtedy nam się nie spali

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 26-04-2021 o 18:33
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2021, 21:36   #3
mathkaczy
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-12-2016
Skąd: Brodnica
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 148
Domyślnie Odp: Kompresor z zestawu naprawczego - zasilanie.

kwestia na ile jesteś obcykany z elektryką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mozesz znaleźć mocny zasilacz wpiąć amperomierz i zmierzyć


12/06 PMS - ja bym się też doszukiwał analogii wiec 12V i 06 A ? - 72W tudzież 6Ohm daje ci 24W

Najważniejszy punkt - skoro szukasz przetwornicy ^^ zamiast zwyklego zasilacza ktorego po prostu podepniesz przez kostkę lub górnolotnie przelutujesz to imho sobie daruj. przerost kosztów nad treścią w twoim wypadku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zasilacz za 2 dychy to bym jeszcze zrozumiał ale jak ty do kompresorka wartego ze stówkę szukasz przetwornicy za drugą ...
mathkaczy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.