Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2007, 08:18   #21
T.M
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-07-2006
Skąd: Sosnowiec
Postów: 90
Domyślnie

Witam.
Arcus, napisz, jak doszło do tej awarii. Czy nagle, czy było coś robione w silniku.
Ja miałem podobny przypadek w xantii. Tam, po wymianie uszczelniaczy zaworów (ściągana głowica) mechanik nie dokręcił kluczem wiązki kabli masowych. Silnik pracował, ale na wyższych obrotach 2,5 - 3 tyś. gasł. Na kompie diagnostycznym wyskakiwały przeróżne defekty przelotne, prawie zawsze defekt czujnika położenia wału. Auto stało 5 dni, sprawdzali wszystko łącznie z kablami. Sam znalazłem przyczynę.
Tak więc jeśli coś było roboine, sprawdź wszystkie kable od strony masy.
Nie wierzę, że nagle 2 czy 3 cewki są uszkodzone.

Wojtek, w silniku 2,3 są 2 cewki, nie ma szans, żeby nagle 2 padły. Szczególnie, że są tylko oryginały i bosch.
pozdrawiam
Tomek

T.M jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2007, 10:20   #22
wojtek60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-04-2007
Skąd: UE
Postów: 334
Domyślnie

Cytat:
Napisał T.M
w silniku 2,3 są 2 cewki, nie ma szans, żeby nagle 2 padły.
Ja się nie upieram, ponieważ całą moją podpowiedź traktuję na podstawie rozważań teoretycznych.
To w takim razie, dlaczego cewka ma zasilanie 12V ???
Z Twojej wypowiedzi powinna działać jak transformator bez zasilania o przekładni xxx. Zgoda.
Ale tak nie jest.
Może swoją jw. podpowiedź rozszerzę opisem.
Moim zdaniem moduł kompa nie posiada przetwornicy. Jest procesor z układami IC potrzebnymi do sterowania czujnikami i przekazywaniu rozkazów.
W przetwornicy potrzebny jest oprócz układu wzmacniającego impulsy, tranzystor mocy (z radiatorem) do wzmocnienia i przekazania implusu o odpowiednim prądzie i amplitudzie do pierwotnego uzw. cewki.
Wcale bym się nie zdziwił gdyby były 2/3 przetwornice na każdą cewkę i sterowane osobno z kompa.
Szkoda że autor tematu się nie odzywa i nie podaje że np. zmierzone 12V dochodzące do cewki istnieje albo nie. Chyba że już jeździ i nas olewa.
Impulsy z kompa ponoć wychodzą a czy są na wejściu cewki.
Na blokowym schemacie są 3 punkty (INPUT) wejściowe do cewek. Muszą być impulsy.
Na zakończenie przedstawię jeden z wariantów;
Jest 12V i dochodzą impulsy.
Uszkodzona cewka a konkretnie uszkodzone wspólne zasilanie (stabilizator) dla przetwornic-y.
Teraz poczekajmy na odpowiedź autora.
__________________
POZDRAWIAM - WOJTEK60 - wyborca PiS
wojtek60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2007, 14:05   #23
T.M
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-07-2006
Skąd: Sosnowiec
Postów: 90
Domyślnie

Wojtek,
nie twierdzę, że się upierasz przy awarii cewek. Nie wiem, czy na uzwojeniu pierwotnym jest cały czas 12V (po włączeniu zapłonu). Nie analizowałem tak dokładnie funkcjonowania. Pisząc o kabelkach masowych nawet nie wiem, czy uzwojenie jest zmasowane. Wiemy, że komp jest dobry, czujnik położenia wału też, więc po drodze do cewki – jak piszesz powinien być moduł zapłonu, o którym coś Arkus nie wspomina.
Nie jestem elektrykiem, moje podpowiedzi są bardziej na podstawie doświadczeń z samochodami. Twoja wiedza w tym zakresie jest większa od mojej. Próbuję tylko dociec przyczyny nieco inaczej niż fachowcy. Szczególnie, że Arcus już męczy się z jakimiś „mechanikiem”, który nie potrafi tego zdiagnozować. Często, fachowcy szukają gdzieś bardzo głęboko a przyczyna jest prozaiczna.

Zdecydowanie musimy poczekać, aż Arcus się odezwie. Może już naprawili.
Arcus, jeśli już jeździsz to daj znać, co było.

pozdrawiam
Tomek
T.M jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2007, 09:12   #24
arkus 101
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-10-2007
Postów: 10
Domyślnie

witam
kilka dni mnie nie było.
Do awari doszło w sposób taki że poprostu autko zgasło podczas jazdy, przy aucie nie było nic robione. Zrobiłem nim około 10.000 km bez problemów, aż tu nagle ta awaria.
Elektronik powiedział mi że w tym GALAXY 2,3 niema czegoś takiego jak MODUŁ ZAPŁONU, 12 V pojawia się na wtyczce która jest podłanczana do cewki, a cewka nie daje iskry, więc wymieniłem drugie z pewnego zródła i w tych drugich też niema iskry. mianowicie niewiem czy elektronik sprawdzał dokładnie te wszystkie cewki. Dzisiaj coś będe wiedział na ten temat, bo pomału mnie to też już denerwuje bo trwa to już trzeci tydzieńi nić żadnych efektów. Pozdrawiam wszystkich
arkus 101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2007, 10:34   #25
wojtek60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-04-2007
Skąd: UE
Postów: 334
Domyślnie

Cytat:
Napisał arkus 101
Dzisiaj coś będe wiedział na ten temat, bo pomału mnie to też już denerwuje
zacząłeś ciekawy temat to może podzielisz się ciekawym rozwiązaniem problemu.
__________________
POZDRAWIAM - WOJTEK60 - wyborca PiS
wojtek60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2007, 23:20   #26
Janek-RS
ford::average
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 17-07-2007
Skąd: Grodzisk Maz.
Model: Ford Galaxy Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 57
Domyślnie

Nie wiem jak jest w Galaxy 2.3 ale w Scorpio 2.3 jest moduł zapłonowy EDIS 4 .Z tego co mi wiadomo (a z problemem spotkałem sie juz nie raz) w momęcie jego uszkodzenia nie ma podawanego napięcia na cewki.
Mozliwe ze tu tkwi problem :fcp1
Janek-RS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2007, 21:35   #27
arkus 101
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-10-2007
Postów: 10
Domyślnie

autko zawiozłem do ASO ford. Tam poinformowali mnie że to jednak sterownik. A sterownik musi mieć oznaczenie LPE 514, od 04.95 do 01.09.97 w tym przedziale mieści sie mój galax 06.97.. sterownik LPE 515,516 już nie będzie miał takiej samej płyt głównej, i inne sterowanie. Więc musze szukać sterownika LPE 514
pozdrawiam
arkus101

[ Dodano: 23-11-2007, 14:04 ]
witam
wymieniłem komputer wraz z imobilaizerem i transporderem z kluczyka. Komputer jest dobry z autka które chodziło sam jezdziłem i odpalałem to przed demontażem więc jest na 1000% sprawny, wymieniłem czujnik położenia wału, czujnik wałka rozrządu, cewki, przekaznik, a iskry nadal brak. auto już nie chodzi ponad dwa miesiące. w serwisie stało 5 dni stwierdzili sterownik wymieniłem jak wspomniałem i nic tylko koszta. Usterka nadal pozostała.. Niewiem gdzie można szukać jeszcze usterki???
jeżeli ktoś może podpowiedzieć będę wdzięczny
pozdrawiam
arkus 101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.