Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-10-2007, 13:15   #1
SEAMASTER
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-08-2007
Skąd: DLNSL, WLKP
Postów: 18
Domyślnie SKÓRA NA FOTELE - PORADŹCIE.

Witam Wszystkich!

Mam pewną zagwozdkę. Szukałem, szukałem i nie znalazłem nic. Chodzi o ładną tapicerkę skórzaną do Mondeo III. Jasną lub czerwoną. Jasną, mam na myśli delikatny brąz, beż, banan... No i pozostało mi podejść do tapicera w celu obgadania sprawy upiększenia mojego samochodziku. Hmmm, wszystko byłoby ok gdyby nie to, że pan tapicer powiedział mi, że "pod tyłkiem" i "pod plecami" wskazana byłaby skóra perforowana, wentylowana czyli po prostu taka z dziurkami. Aha, zapomniałem dodać, że powiedział mi to gdy poinformowałem go, że moje fotele są podgrzewane. Argumentował to jeszcze tym, że latem skóra taka się nie "poci" nadmiernie, że oddycha. Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt, że ta skóra z dziurkami występuje w bardzo niewielkiej gamie kolorów. Niestety, żaden z nich nie powalił mnie na kolana. I tu powstaje pytanie: co myślicie o tym, aby wstawić "pod tyłek" skórę nieperforowaną, bez dziurek, po prostu gładką? Nie wiem jak wtedy będzie sprawowało się podgrzewanie foteli. Czy skóra się nie zniszczy? Poradźcie coś. Czy ktoś robił coś takiego? No chyba, że ktoś ma taki komplet foteli i boczków do sprzedania za rozsądne pieniądze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
POZDROWIENIA DLA KLUBOWICZÓW.
SEAMASTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2007, 13:27   #2
bimber80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2007
Skąd: krakow
Postów: 28
Domyślnie

Ja mialem okazje jezdzic autem ze skurzanymi fotelami i od tamtej pory moja choroba na skure minela po minucie :fcp12
bimber80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2007, 13:29   #3
SEAMASTER
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-08-2007
Skąd: DLNSL, WLKP
Postów: 18
Domyślnie

Czemu? Coś nie tak? A może to nie była skóra?
__________________
POZDROWIENIA DLA KLUBOWICZÓW.
SEAMASTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2007, 13:39   #4
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie

skóra jest ładna i trwała ale najwygodniejsza nie jest. wystarczy wsiąść do auta zimą i choroba na skórę zanika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. natomiast jeżeli chodzi o podgrzewanie, to perforacja nie ma wpływu na działanie. wystarczy spojrzeć na oryginalną skórę. w większości aut jest gładka, a fotele podgrzewane. natomiast latem, gładka skóra może uprzykrzyć życie. trochę się człowiek poci, ale z drugiej strony wydajna klima może rozwiązuje ten problem( ale tego nie wiem) moim skromnym zdaniem najlepszy jest welur ale czerwona skóra... chmmm, podoba mi się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2007, 13:43   #5
bimber80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2007
Skąd: krakow
Postów: 28
Domyślnie

Zapewniam to byla skura. Po zajeciu miejsca na fotelu prawie natychmiast koszulka przyklejla mi sie do plecow a po chwili moje spodnie wygladaly jak bym popuscil.Nie pomogla nawet klimatyzacja. Pomoglo wyjscie z auta.Ale wybor pozostawiam Tobie.Ja durzo jezdze i mnie najbardziej odpowiada welur.
bimber80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2007, 13:48   #6
SEAMASTER
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-08-2007
Skąd: DLNSL, WLKP
Postów: 18
Domyślnie

Nie twierdzę, że welur jest zły. Mam wersję GHIA i przepiękne fotele welurowe, ale niestety w nienajszczęśliwszym, czarnym prawie kolorze. I wszystko na nich widać! Wyjadę z myjni gdzie umyją, wyszorują i odkurzą mi auto za kupę pieniędzy, dwa razy potem otworzę drzwi i naleci jakiś mikroskopijnych paprochów, których potem nie można za Chiny usunąć. Poza tym czuję się w aucie tak smutno w tej czerni... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Próbowałem też kupić jakieś ładne, jasne pokrowce do tych foteli, ale zdaje się, że pokrowce nigdy nie oddadzą kształtu fotela. Byłoby tak nijako, jak w VW.
__________________
POZDROWIENIA DLA KLUBOWICZÓW.
SEAMASTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2007, 13:56   #7
bimber80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2007
Skąd: krakow
Postów: 28
Domyślnie

Poszukaj ladnej tapicerki welurowej na alegro na pewno cos znajdziesz. Ja tez nie jestem przeciwnikiem skury, tylko uwazam ze bardzo przeszkadza podczas jazdy.
bimber80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2007, 14:29   #8
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,362
Domyślnie

Cytat:
Napisał bimber80
Zapewniam to byla skura. Po zajeciu miejsca na fotelu prawie natychmiast koszulka przyklejla mi sie do plecow a po chwili moje spodnie wygladaly jak bym popuscil.Nie pomogla nawet klimatyzacja. Pomoglo wyjscie z auta.Ale wybor pozostawiam Tobie.Ja durzo jezdze i mnie najbardziej odpowiada welur.
SKÓRA kolego.Tak się to pisze w języku polskim.

Jeżdżę autem ze skórą na fotelach na co dzień(kliknij na mój podpis). Nigdy nie wyglądałem, jakbym popuścił w gacie, nawet podczas największych upałów.
A w zimie podgrzewanie foteli rozwiązuje sprawę.

Ciekawe,że największymi przeciwnikami jakiejś opcji wyposażenia samochodu, są na forum osoby jej nie posiadające :fcp18 .
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2007, 14:43   #9
bimber80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2007
Skąd: krakow
Postów: 28
Domyślnie

Oczywiscie. Napisze raz jeszcze, nie jestem przeciwnikiem skory, a juz napewno nienajwiekszym[183cm wzrostu :fcp2 ]. A to ze ma sie pewna obcje w aucie nie znaczy ze ma sie ona podobac :fcp4
bimber80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2007, 16:03   #10
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zawika
Ciekawe,że największymi przeciwnikami jakiejś opcji wyposażenia samochodu, są na forum osoby jej nie posiadające :fcp18 .
moja dziewczyna posiada, często jeżdże też jeepem w skórze i JESTEM JEJ PRZECIWNIKIEM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. choć bardzo umiarkowanym. gdyby auto miało skórę i podgrzewane fotele to pewnie bym je kupił 9nie zdyskwalifikowało by go tak jak manualne szyby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), ale gdybym miał do wyboru dwa takie same, welur, albo skóra, wybrał bym welur.

[ Dodano: 2007-10-07, 17:05 ]
Cytat:
Napisał SEAMASTER
Poza tym czuję się w aucie tak smutno w tej czerni... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no i tu się zgadzam. to może dołować, ale jak tak na Ciebie działają kolory to może lepiej wybierz tego banana, bo czerwony może przynieść nam kolejnego wariata Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. :fcp27
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.