Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-09-2019, 18:48   #1
mac66
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 05-10-2018
Skąd: Zabrze
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 19
Domyślnie czy jest autoblokowanie drzwi po wyłaczeniu zapłonu?

Może się ktoś orientuje czy jest coś takiego?

Jest auyoblokowanie gdy odblokuje drzwi i ich nie otworze to po minucie czy dwóch się blokują.

a czy jest jakaś blokada jak wyłacze zapłon, wysiąde z auta i zapomne zablokować?


Ostatnio edytowane przez mac66 ; 10-09-2019 o 18:49 Powód: literówka w tytule
mac66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2019, 19:32   #2
Tomas_zg
ford::average
 
Avatar Tomas_zg
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-09-2019
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 130
Domyślnie Odp: czy jest autoblokowanie drzwi po wyłaczeniu zapłonu?

U mnie w mondeo jest tak, ze jak wyjde z auta, odejde tak ze keyless nie lapie zasiegu, to automatycznie blokuje po jakis 20 sekundach. Czy to jest standard, czy poprzedni wlasciciel sie bawil, nie jestem w stanie odpowiedziec.
Tomas_zg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2019, 19:48   #3
mac66
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 05-10-2018
Skąd: Zabrze
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 19
Domyślnie Odp: czy jest autoblokowanie drzwi po wyłaczeniu zapłonu?

a jak mam zwykly kluczyk z pilotem?

pytam dlatego ze dwa dni temu wyszedlem z auta w garazu (nie blokujac wczesniej) to po jakims czasie (minuta, dwie? moze krocej) u slyszalem jakis dziwny dzwiek... teraz juz nie wiem do czego podobny :-) ale wydaje mi sie ze moglo to byc zablokwoanie drzwi - niestety nie sprawdzilem czy drzwi sie zablokowaly... tak mnie to zaskoczylo :-)

probowalem to powtorzyc ale nie umialem :-/
mac66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2019, 19:55   #4
bankarobert
ford::advanced
 
Avatar bankarobert
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 388
Domyślnie Odp: czy jest autoblokowanie drzwi po wyłaczeniu zapłonu?

Zwykły kluczy nie ma takiej opcji. Jak zostawisz otwarty to będzie otwarty. Za zamkniesz z pilota i otworzysz z pilota ale nie otworzysz fizycznie drzwi to one zarygluja się ponownie po chyba 30 sek.
__________________
Był Focus MK2 FL 1.8 TDCI 115KM, Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM czas na Galaxy MK3 2.0 TDCI 140KM
http://www.motostat.pl/user_images/83208/icon1.png
bankarobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2019, 20:12   #5
mrhenio
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-06-2016
Skąd: Kartuzy
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 163
Domyślnie Odp: czy jest autoblokowanie drzwi po wyłaczeniu zapłonu?

Cytat:
Napisał Tomas_zg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie w mondeo jest tak, ze jak wyjde z auta, odejde tak ze keyless nie lapie zasiegu, to automatycznie blokuje po jakis 20 sekundach. Czy to jest standard, czy poprzedni wlasciciel sie bawil, nie jestem w stanie odpowiedziec.
Twoja opcja jest ciekawa, gdyby ktoś wiedział jak takie coś ogarnąć to byłbym chętny
mrhenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2019, 20:26   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,064
Domyślnie Odp: czy jest autoblokowanie drzwi po wyłaczeniu zapłonu?

Cytat:
Napisał mrhenio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Twoja opcja jest ciekawa, ...
Napisać/opisać można wszystko...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - drobny problem w tym, że taka opcja fabrycznie nie istnieje.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładane alarmy nie mają z kolei "zielonego pojęcia", że kluczyk wyszedł z zasięgu keyless...
Czyli albo opisano standardowe zachowanie Mondeo - po odblokowaniu zamków a bez otwarcia drzwi zamki są blokowane automatycznie po 40 sekundach, albo tworzone są "legendy miejskie"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Koledze @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dodam w odpowiedzi, że jak przypadkowo naśmieci we wnętrzu, to jego Mondeo także nie posprząta za niego...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A jakże było by miło, gdyby posiadało taką funkcjonalność...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2019, 20:27   #7
Tomas_zg
ford::average
 
Avatar Tomas_zg
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-09-2019
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 130
Domyślnie Odp: czy jest autoblokowanie drzwi po wyłaczeniu zapłonu?

Niestety nie pomoge co do szczegolow. Jak kupilem to juz tak bylo.
Tomas_zg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2019, 21:29   #8
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,064
Domyślnie Odp: czy jest autoblokowanie drzwi po wyłaczeniu zapłonu?

Cytat:
Napisał Tomas_zg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Jak kupilem to juz tak bylo.
Jeśli tak jest - to z łatwością to potwierdzi w ZG kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ...
Bo ja jakoś tak nie dowierzam...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2019, 05:47   #9
Tomas_zg
ford::average
 
Avatar Tomas_zg
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-09-2019
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 130
Domyślnie Odp: czy jest autoblokowanie drzwi po wyłaczeniu zapłonu?

Tedi_k nie mam interesu w tym zeby coś tutaj kłamac. Zarejestrowalem sie na forum jak zobaczysz po 1 moim wpisie, bo mam bardzo duzy problem ze swoim mondkiem. Przegladam sobie forum i sie udzielam. Nie wymadrzam sie z tym zasiegiem keyless. Nie twierdze, że jest to "standardowa opcja". Nie znam sie, wydawalo mi sie ze tak to dziala na zasadzie zasiegu. Teraz az sam zglupialem bo pierwsze moje mondeo i w dodatku pierwsze auto z guzikiem zamiast standardowej stacyjki i zastanawiało mnie czy sam się zamyka po wyjsciu z auta i trzaśnięciu drzwiami-strach przed zostawieniem i zatrzaśnięciem kluczyka w środku. Zweryfikuje to gdzies za tydzien( przewiduje ze tyle potrwa z tego co mowia mechanicy) naprawa mojego auta i napisze, moge rowniez na potwierdzenie nagrac i wstawic film na yt o ile rzeczywiscie tak jest( naprawde zglupiałem po Twoim wpisie). Moje mondeo patrzac jak wyglada itd, bylo w posiadaniu jakiegos niemieckiego tuningowca( zewnetrznego). Obniżone, poszerzane nadkola z tyłu, bo jeżdżone bylo na 21 calach, w środku ledy, duzo elementow pomalowane z zewnątrz na czarno( np grill) itd itd. mógł ktos przede mną się bawić z ustawieniami komputera. Jeżeli masz racje, potrafię przyznać się do błędu i zwrócę honor. bylem po prostu pewien, ze tak to u mnie dziala, ale sprawdze jeszcze raz po odbiorze z warsztatu.

Kolega Speedo to jakis specjalista od fordów w Zielonej Górze? Chétnie bym się w jakis dzien spotkal jak odbiore auto. Może coś podpowie. W auto w tym miesiacu wrzuce okolo 10 tysiecy na naprawę, to jeszcze troche mam zamiar nim pojeździc, bo koszty naprawy i tak się nie zwrócą, a będę miał MAM NADZIEJĘ spokój po odbiorze od kolejnego mechanika.

Ostatnio edytowane przez Tomas_zg ; 11-09-2019 o 07:00
Tomas_zg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2019, 11:24   #10
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: czy jest autoblokowanie drzwi po wyłaczeniu zapłonu?

tez bym chciał mieć takie zamykanie.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.