Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-09-2019, 19:55   #1
wiewior7
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 05-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo mk5 i mk4, Kuga mk1
Silnik: 1.5 Ecoboost, 2.0 Duratec-HE, 2.0 TDCI
Rocznik: 2015, 2007 i 2008
Postów: 234
Domyślnie Kontrolki ABS, ESP + czasami check silnika

Czesc, problem z ABS-em w moim Mondeo zaczęło się niewinnie padał deszcz, przy zjeżdżaniu z krawężnik zaświeciły się kontrolki. Następnego dnia nie było deszczu wiec kontrolki zgasły i było ok. I tak jak deszcz się pojawiał ABS przestawał działać. Obecnie kontrolki palą się cały czas czy deszcz czy deszczu nie ma. Do tego czasami zapala się check silnika.

- Sprawdziłem wtyczkę przy czujniku i tą za amortyzatorem czyste i suche.
- Sprawdziłem zasilanie na wtyczce przy czujniku po przekręceniu stacyjni 9V wiec wiązka chyba ok.
- Od strony czujnika zmierzyłem opór podczas obracania tarczy ale nic się nie zmieniało i wynosiło blisko 0.

Dodatkowo po podłączeniu FORSCANa i po zczytaniu prędkości każdego koła mamy tak
PL = 0 KM/H
PP = 255 KM/H
TL = 0 KM/H
TP = 0 KM/H

Po odłączeniu całkowicie czujnika i sprawdzeniu prędkości każdego koła wyniki takie same
PL = 0 KM/H
PP = 255 KM/H
TL = 0 KM/H
TP = 0 KM/H

Oczywiście jak ruszy się samochodem to wartości się zmieniają dla trzech kół a PP cały czas pokazuje 255 KM/H

Co do błędów jakie odczytuje FORSCAN jest ich trochę wrzuciłem w załącznik.

Według mnie chyba do wymiany czujnik albo łożysko ale jak to sprawdzić tego nie wiem :/
Czytałem i przeglądałem trochę forum to błędy C1A94 i U0401 wiązały się z przetartą wiązką… ale skoro u mnie pokazuje się napięcie po przekręceniu stacyjki wiec wiązkę chyba odrzucam.

Co myślicie jakieś sugestie pomysły?
Załączone Pliki
Typ Pliku: txt bledy.txt (8.8 KB, 18 wyświetleń)

wiewior7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2019, 21:31   #2
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Kontrolki ABS, ESP + czasami check silnika

Po mojemu to wiazka PP ma zwarcie
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2019, 21:50   #3
wiewior7
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 05-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo mk5 i mk4, Kuga mk1
Silnik: 1.5 Ecoboost, 2.0 Duratec-HE, 2.0 TDCI
Rocznik: 2015, 2007 i 2008
Postów: 234
Domyślnie Odp: Kontrolki ABS, ESP + czasami check silnika

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po mojemu to wiazka PP ma zwarcie
A jakaś podpowiedz gdzie szukać? Tak jak wspominałem sprawdzałem wtyczki przy czujniku ABS i ta za amortyzatorem. Zamieniłem także ten fragment 6g9t-2b325-bak z lewej na prawa stronę... jednak to nic nie dało. W dodatku po przekręceniu stacyjki pojawia się napięcie 9V we wtyczce przy czujniku wiec w sumie uznałem że chyba jest ok, nie wiem do końca czemu pokazało się 9V a nie 12V no ale w przypadku urwanych przewodów czy zwarcia raczej by się tam napięcie nie pojawiło?? czy jestem w błędzie?

Ostatnio edytowane przez wiewior7 ; 07-09-2019 o 21:58
wiewior7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2019, 09:01   #4
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Kontrolki ABS, ESP + czasami check silnika

Sprawdz czy zasilanie dzialajacych czujnikow tez ma 9V czy inna wartosc. Trzeba odpiac glowna wtyczke od modulu / pompy ABS i sprawdzic okablowanie miernikiem . Tylko uwaga na piny we wtyczkach zebys ich nie porozszerzal. Najlepiej jest to robic iglicami lub koncowkami samonakluwajacymi kable

Bump: Zamieniales czujniki miejscami ?
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2019, 13:24   #5
wiewior7
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 05-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo mk5 i mk4, Kuga mk1
Silnik: 1.5 Ecoboost, 2.0 Duratec-HE, 2.0 TDCI
Rocznik: 2015, 2007 i 2008
Postów: 234
Domyślnie Odp: Kontrolki ABS, ESP + czasami check silnika

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bump: Zamieniales czujniki miejscami ?
W sumie to chciałem zrobić ale tak w sumie bałem sie że można je uszkodzić ;D czy aby podmienić ten czujnik wystarczy odkręcić śrubę i go wyjąć czy są one w jakiś sposób zapieczone że nie będą chciały wyjść i trzeba będzie się z nimi szarpacz i można je po prostu połamać? Czy nie ma raczej takiej możliwości?
wiewior7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2019, 14:42   #6
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Kontrolki ABS, ESP + czasami check silnika

Jest taka mozliwosc ze sa zapieczone. Ale jak nie sprobujesz to sie nie dowiesz
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2019, 21:04   #7
wiewior7
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 05-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo mk5 i mk4, Kuga mk1
Silnik: 1.5 Ecoboost, 2.0 Duratec-HE, 2.0 TDCI
Rocznik: 2015, 2007 i 2008
Postów: 234
Domyślnie Odp: Kontrolki ABS, ESP + czasami check silnika

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po mojemu to wiazka PP ma zwarcie
Udało się znaleźć uszkodzony kabelek... jednak tak jak przewidywałeś kabel był przetraty w sumie trzymał się na kilku włukienkach. Kabel był uszkodzony jakieś 6cm od tej wtyczki za amortyzatorem w kierunku do pompu abs.

Wiec kabelek naprawiony ABS działa, kontrolki zgasły i na wtyczce pojawiło się 12V Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzieki wielkie za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiewior7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2019, 19:53   #8
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Kontrolki ABS, ESP + czasami check silnika

Super, ze udalo Ci sie znalezc
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2019, 12:18   #9
Kura1981
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 21-09-2018
Skąd: Gdynia
Model: Ford Mondeo 2.0 tdci 180, titanium
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 1
Domyślnie Odp: Kontrolki ABS, ESP + czasami check silnika

Cytat:
Napisał wiewior7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Udało się znaleźć uszkodzony kabelek... jednak tak jak przewidywałeś kabel był przetraty w sumie trzymał się na kilku włukienkach. Kabel był uszkodzony jakieś 6cm od tej wtyczki za amortyzatorem w kierunku do pompu abs.

Wiec kabelek naprawiony ABS działa, kontrolki zgasły i na wtyczce pojawiło się 12V Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzieki wielkie za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, mam pytanie. Czy na wiązce pomiedzy czujnikiem a centralą od ABS była jakaś wtyczka? Kupiłem kabel do czujnika o długości ok 30 cm , ale u siebie w aucie widze ze kabel idzie dalej jako jeden odcinek.
Kura1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.