Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-03-2019, 12:30   #1
elcomendantejan
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 12-06-2016
Skąd: Września
Model: S max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Ford explorer

Witam

Chcę kupić explorera , w Poznaniu mogę wziąć model z silnikiem benzynowym 2.0 ecoboost z 2013 r. Pytanie jak się sprawuje ten silnik , jakie ma średnie spalanie przy ekonomicznej jeździe ? Słyszę dookoła żeby brać tylko wersje 3.5 litra wolnossący ale kusi mnie ten ecoboost 2.0. Poproszę o opinie i generalnie o info na co zwrócić szczególnie uwagę przy zakupie explorera. Będę wdzięczy za pomoc .

elcomendantejan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2019, 10:38   #2
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: Ford explorer

srednie? jakies 14L.. zobacz na spritmonitor.
No i sprawdz jak z jego historia, jak wygladal gdy z kontenera "wyjechal".
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2019, 11:40   #3
Empe
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-12-2016
Skąd: Kaszuby
Model: Mustang ; Explorer
Silnik: 302 V8; 4,6 V8; 4,6 V8; 3,5 V6
Rocznik: 1978; 2005; 2006; 2015
Postów: 33
Domyślnie Odp: Ford explorer

Auto jak każde inne. Sprawdzenie standardowe. Oficjalnie niesprzedawane w EU (V gen) produkowane w USA i Rosji. Osobiście nie spotkałem się w PL z egzemplarzami ściągniętymi z RUS. Każde auto z US powinno zacząć się od sprawdzenia historii (Carfax, zdjęcia z aukcji, itp) O pomoc możesz zwrócić sie do [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (dla tego człowieka nie ma rzeczy niemożliwych dla aut z USA i CA.
Jeśli przejdzie pozytywnie weryfikację papierową to po prostu oglądasz zwracając uwagę na jakość napraw wcześniejszych uszkodzeń. Osobiście odrzucam wszystkie auta które miały title : flood . Omijałbym również auta ściągnięte z USA do DE tam użytkowane i ściągnięte do Pl z DE. Okres pobytu w DE to będzie czarna dziura w historii. Ale ja nigdy nie kupowałem aut z USA w PL, ściągam je sam i naprawiam dla siebie.
Co do silnika to nie powiem nic bo nigdy nie interesowały mnie silniki poniżej V8. Niestety jest to pierwsza generacja explorera w której zrezygnowano z V8, zmuszony byłem kupić półkastrata czyli V6. Nie jestem fanem Ecoboost ze względu na sprężarki.
Moje średnie spalanie z przebiegu 50 kkm EX V ; V6 to 13,25 l/100 km.
__________________
Tylko FORD, tylko USA, tylko V8 ! Stajnia FORD - 1100 KM. 2 x Ford Mustang ; 2 x Ford Explorer

Ostatnio edytowane przez Empe ; 03-03-2019 o 11:44
Empe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2019, 11:52   #4
Chmiel37
 
Postów: n/a
Post Odp: Ford explorer

Witam
Zaznaczam, że jestem tu nowy i za bardzo nie wiem jak się poruszać. ale mam pytanie czy silnik 3.5 litra V6 wolnossący w explorerze ma zawory regulowane hydraulicznie czy trzeba od czasu do czasu regulować?
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.