Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2019, 20:17   #1
piotraaas
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 27-01-2019
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Bardzo wysokie spalanie

Witam. Nie wiem o co chodzi mam forda c max benzyna gaz 1.8 125km autko w trasie spala 9l gazu w mieście 19l gazu benzyny nie jestem pewny komputer pokazuje 17,8 l i bardzo prawdopodobne bo wskaźnik spada w oczach. Autko jest w automacie 7 biegów. Nie jestem niedzielnym kierowca ale też nie szaleje jadę jak wszyscy. Z góry dziękuję za pomoc

piotraaas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2019, 20:23   #2
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie

to jestes jedyny ktory ma 7 biegowy automat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , a zapewne masz 4 biegowke...
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2019, 21:02   #3
wienio61
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Jaworzno
Model: C-max
Silnik: 2.0/150KM
Rocznik: 2015 Titanium
Postów: 45
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie

wsteczny to też bieg:Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wienio61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2019, 21:21   #4
Kafar1986
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2017
Skąd: Wejherowo
Model: C-max GHIA
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 74
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie

Kolego jak mam ten sam motor ale w manualu. I powiem tak (choć niektórzy nie wierzą��) W trasie Wejherowo-Zakopane 6.2l Pb/100,bez klimy dwoje dorosłych i trójka dzieci oraz pełen bagażnik. Z klimą dochodziło do 7l/100 i to przy prędkości 130-140km/h. Ten sam skład tylko Wejherowo-Kalisz wychodzi 5.8l/100 ale to tylko ze dystans autostradą jest mniejszy. Po mieście jak zimny i nie dogrzany to komp 13 pokazuje ale jak zagrzany to więcej jak 9.5-10 w życiu nie łyknął. Ta trasa to jeszcze do przełknięcia ale miasto 19?? To stanowczo za dużo mi się wydaje. Sprawdz świece, cewki i do gazownika na wtryski czy nie leją.
Kafar1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2019, 09:16   #5
piotraaas
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 27-01-2019
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to jestes jedyny ktory ma 7 biegowy automat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , a zapewne masz 4 biegowke...
Na manualu pokazuje 7 jak byk.
piotraaas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2019, 07:17   #6
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie

jak ma to 6 biegow raczej bo to skrzynia cvt.
Sprzeglo-konwenter czasem ci nie padl w skrzyni bo to czesto powoduje wysokie spalanie. Bo widze ze w trasie 9 to ok ale miasto 19 to juz przesada a popsuty konwenter by na to wskazywal, gdy w miescie masz duzo ruszan z miejsca i rozpedzania sie.

Bump:
Cytat:
Napisał Kafar1986 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego jak mam ten sam motor ale w manualu. I powiem tak (choć niektórzy nie wierzą��) W trasie Wejherowo-Zakopane 6.2l Pb.
Chopie normalnie ja tez nei uwierze bo to lepszy wynik niz ja mialem wczesniej w 1.6 tdci na trasie do Paryza a jechalem max 130km/h.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2019, 20:24   #7
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie

ja mam 2.0 w automacie ale 4 biegowym. Na początku jak zacząłem nim jeździć to spalał 17-18l/lpg. Teraz od jakiś dwóch miesięcy mieszczę się w 14l lpg głównie po Kielcach na odcinkach kilkukilometrowych, często 1-3km. Za 50zł gazu (21-22l) robię po 160-170km.
Ale zmieniłem styl jazdy, mianowicie - jeżdżę przepisowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na początku raczej dynamiczniej do tych 50-60km/h i tylko muskam gaz, z górki bez gazu. I nie widzę potrzeby jeździć dynamiczniej. Ale gdzie się da to lewym pasem raczej i po 90-100km/h

Trasa Kielce - Warszawa, z czego z 50km po Warszawie (połowa w godzinach szczytu i spalanie w granicach 17-18l) Na 42 litrach LPG równe 400km, pod domem mi się przełączył na benzynę. Prędkość na trasie 100-120km/h, obroty 2800-2900 rpm nie przekraczając 3k.
Kielce - borków przez bukówkę, czyli jakieś 15km robi mi na 6,5-7l wg kompa. Droga głownie przez las, kręta i raz pod a raz z górki niedużej.

Myślę, że dosyć obrazowo to przedstawiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Także od miasta po którym się poruszasz i stylu jazdy sporo zależy. Myślę, że w manualu i na samej benie to bym się w okolicach 11 mieścił (liczę tak + ~3 za automat + lpg).

Ostatnio edytowane przez Petru23 ; 09-02-2019 o 20:26
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.