Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2019, 15:50   #1
Konrad162
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-12-2018
Model: S Max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2014
Postów: 9
Domyślnie Nie działa zamek w przednich drzwiach pasażera.

Witam,
może macie jakiś pomysł:
Nigdy nie maiłem ani forda ani tym bardziej S-Maxa do tej pory.
Wydaje mi się że coś jest nie tak z działaniem zamka w drzwiach przednich po pasażera stronie.
1. Kiedy zamykam samochód z kluczyka - lusterka się składają wszystko się zamyka - gdy chcę go otworzyć przez ciągnięcie za klamkę bez kluczyka przy sobie, to wszystkie drzwi są zamknięte oprócz przednich drzwi od strony pasażera
2. Kiedy je zarygluję i zamknę samochód na pilota to nie da się ich otworzyć przez szarpanie klamki bez kluczyka przy sobie.
3. Jak mam kluczyk przy sobie to się otwierają.

Wygląda na to jakby zamek centralny nie sterował tymi drzwiami, czy da się coś sprawdzić z poziomu komputera bez rozbierania połowy samochodu?
Czy nie ma rady i trzeba się dobrać do drzwi?
A jeśli nie ma rady to możecie polecić kogoś z Łodzi i okolic?

Proszę uprzejmie o pomoc,
Pozdrawiam,
Konrad.

Konrad162 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2019, 19:12   #2
cliner
ford::professional
 
Avatar cliner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2011
Skąd: Anglia
Model: NieFord-Skoda Octavia vRS
Silnik: 2.0 TSI
Rocznik: 2016
Postów: 1,424
Domyślnie Odp: Nie działa zamek w przednich drzwiach pasażera.

Do sprawdzenia przez Forscan...pewnie padnięty moduł zamka.Sama wymiana trochę czasu zajmuje.
__________________
http://s1069.photobucket.com/albums/u468/cliner66/
http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=786
---------------------------------------------------
269KM/429Nm by Heko(było),następne(było) 275KM/427Nm...jest 324KM/483Nm...
cliner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2019, 19:36   #3
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Nie działa zamek w przednich drzwiach pasażera.

To ja się doczepię do pytania, jako że również ostatnio miałem problemy z zamkiem pasażera. Ale objawy inne.
Po otworzeniu auta (pilotem, klamką kierowcy) drzwi pasażera przód potrafią pozostać zamknięte, zazwyczaj pomaga powtórne podwójne naciśnięcie otwierania na pilocie (lub oczywiście ręczne odryglowanie od środka - widać że 'pstryczek' pozostał wduszony).
Z raz czy dwa zdarzyło mi się, że nie otworzyłem auta łapiąc za klamkę od drzwi pasażera (pozostało zamknięte, lusterka złożone), musiałem użyć pilota jak wyżej. Ale najczęściej otwieram od strony kierowcy, więc ciężko mi stwierdzić kiedy dokładnie występuje problem. W ostatnim tygodniu mniej więcej co trzecia próba otworzenia przez pasażera drzwi, gdy auto było już 'rozbrojone', kończyła się niepowodzeniem, i konieczna była dodatkowa interwencja, np z pilota.
Auto zazwyczaj najczęściej przyciskiem na klamce (drzwi kierowcy lub pasażera, jak sie trafi), rzadziej pilotem, raczej zawsze podwójne naciśnięcie.

Zastanawiałem się czy może być gdzieś włączona funkcja otwierania tylko drzwi kierowcy, ale tylne drzwi mogę otworzyć zawsze (czasem wstawiam zakupy na podłogę z tyłu). Nie bardzo mam to jak przetestować, bo po problemowej sytuacji uda mi się otworzyć drzwi pasażera, zazwyczaj działają poprawnie przy kolejnych próbach. Tak jakby problem występował tylko czasem i tylko po dłuższym postoju.

Błędy na Forscanie sprawdzę w przyszłym tygodniu, nie przyszło mi od głowy. Na wyświetlaczu brak błędów/informacji. Akumulator nie sprawia problemów.
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.