Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-08-2007, 11:27   #1
jblack
ford::advanced
 
Avatar jblack
 
Zarejestrowany: 14-02-2007
Skąd: niemcy NRW
Model: MB V-Klasse 220 CDI EDition
Silnik: 2,2 CDI 163 PS
Rocznik: 2014
Postów: 384
Domyślnie Sprzęgło - wymieniać komplet czy samą tarczę?

witam mam pytanko do kolegow w sprawie sprzegla,otoz pytalem sie w aso o wymiane tarcz sprzeglowych i powiedzieli mi ze wymienia ale tylko komplet razem z dociskiem ,czy jest to zalecane by wymieniac kpl. czy tylko wystarczy sama tarcza sprzeglowa ,jak dlamnie to bez sensu wymieniac kplet razem z dociskiem wystarczy tylko sama tarcza ,powiedzieli mi ze to jest inne sprzeglo bo mam 6-cio begowa skrzynie i ze trzeba koniecznie wymieniac kpl. jest to chyba naciaganie klienta nic wiecej mam dopiro przejechane 111.000 km i stwierdzili ze przy stu tys. trzeba juz wymieniac sprzeglo jak dlamnie to glupota .prosze o rade jak bym musial wymieniac tarcze to koniecznie razem z dociskiem tutaj wymiena kpl.kosztuje w aso 770 euro w zwyklym warsztacie 650 euro a w polsce 1800-2000 zl. jest to dosc droga rzecz a same tarcze kosztuje w granicach 300-440 euro+wymiana50-100 euro


Ostatnio edytowane przez deku ; 08-03-2016 o 08:28
jblack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2007, 13:22   #2
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie

Twoj galax ma 111 tys przebiegu ? powaznie watpie.

Kup oryginalne sprzeglo ale nie w ASO

Strasznie drogie te sprzegla do diesla ... valeo 4 czesci razem z kolem zamachowym 1500zl a do benzyny oryginalne forda 430zl kompletne.

Slabe cos to sprzeglo w dieslu. Jezeli masz dac 500 euro za wymiane samej tarczy to chyba lepiej dac 600 euro i wymienic komplet.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2007, 15:28   #3
jblack
ford::advanced
 
Avatar jblack
 
Zarejestrowany: 14-02-2007
Skąd: niemcy NRW
Model: MB V-Klasse 220 CDI EDition
Silnik: 2,2 CDI 163 PS
Rocznik: 2014
Postów: 384
Domyślnie

dlaczego watpisz w przebieg mojego auta mam ten przebieg udokumentowany ksiazka serwisowa, rachunki itd wiec jestem pewien przebiegu jesli chodzi o sprzeglo to tylko tak z ciekawosci sie zapytalem w aso bo jak narazie wszystko jest ok z autem bo i tak bede czekal z wymiana ,az sie zacznie slizgac albo zaczna ciezko wchodzic biegi lub cos zacznie zgrzytac w skrzyni jak narazie nie ma potrzeby wymiany i oby jak najdluzej ja robie rocznie okolo 20-25 tys km w tym 10-15 tys tylko miasto ,to tez troche szybciej zuzywa sie sprzeglo w miescie niz na trasie do polski jade 2 razy moze czasami trzy razy do roku jak kupowalem auto to mialo 95 tys.km i nie wiem gdzie poprzedni wlasciciel jezdzil ale wiem tylko tyle ze mieszkal w duzym miescie ,a jak wczesniej pisalem jazda miejska daje popalic sprzeglu no nie
jblack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2007, 17:35   #4
rz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-02-2006
Postów: 364
Domyślnie

moje sprzeglo ma 310tys i sie trzyma (odpukac) wiec jesli nie katujesz to jeszcze dluuugo powienienes posmigac

pzdr
rz
__________________
off
rz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2007, 17:37   #5
Marcin-Kraków
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Kraków
Postów: 160
Domyślnie

Nie wazne w jakim aucie. Stara szkola mechanikow mowi ze wymienia sie komplety. Tak jest ze sprzeglem jak i z innymi szpejami. Swiec nie wymienia sie pojedynczo, amortyzatorow i wielu innych.

Tarcza sprzeglowa to jeden z 3 elementow pracujacych w ukladzie klasycznego sprzegla. Do tego zawsze dobrany jest docisk i lozysko.

Owszem mozna wymienic pojedynczo, ale za chwile bedziesz wymienial to co pozostawiles stare. Robota dwa razy.
Wedle zasady, co tanie to drogie, nie daj sie pokusie zaoszczedzenia kilku zlociszy i wymien wszystko.
__________________
pozdr
Marcin
--------------------------------
VW Sharan '96 VR6 Syncro
Marcin-Kraków jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2007, 20:41   #6
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie

No to zawracasz gitare bo ?? bo nudzi Ci sie? Zaraz zaczniesz sprawdzac wszystkie czesci.
Dlatego watpilem w przebieg bo myslalem ze masz problemy z sprzeglem a Ty z nudow robisz problem.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2007, 08:50   #7
jblack
ford::advanced
 
Avatar jblack
 
Zarejestrowany: 14-02-2007
Skąd: niemcy NRW
Model: MB V-Klasse 220 CDI EDition
Silnik: 2,2 CDI 163 PS
Rocznik: 2014
Postów: 384
Domyślnie

wielkie dzieki za wypowiedzi wlasnie oto mi chodzilo , ze jak bede kiedykolwiek wymienial sprzeglo to wymienie komplet jeszcze raz dziekuje za rady
jblack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2007, 13:26   #8
KUSY
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2007
Postów: 92
Domyślnie

witam Przesyłam informacje dla trych co maja problem ze sprzęgłem - przy kapitalce silnika machanior powiedział że należy wymienic sprzęgło bo podjechane w sklepie cena mnie powaliła 400-600 zł ale znalazłem firme która nabiła mi nowe tarcze \okładziny ustawiła sprężyny i wypiaskowała całe dziadostwo ,tarcza jak nowa a nawet lepiej bo oryginalna podstawa ,czekałem na naprawe 1 dzień a cena \ siedzicie 78.80 zł \ normalnie klama mi odpadła - firma miesci sie w Budzyniu przy trasie nr 11 Piła - Poznań firma nazywa sie TomeX nr nie pamietam ale w TPSA powiedzą
Pozdrawiam
a dodam że wcześniej chciałem kupić tarcze ze szrotu za 100zł ale bym babola szczelił
KUSY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2007, 14:47   #9
Aklogis
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-08-2007
Postów: 8
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomiscorpio

Kup oryginalne sprzeglo ale nie w ASO

Strasznie drogie te sprzegla do diesla ... valeo 4 czesci razem z kolem zamachowym 1500zl a do benzyny oryginalne forda 430zl kompletne.

.
Masz racje drogie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale jestem wstanie wyrwac takie za 1075 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec i tak lepiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wymiana w ASO jest ogólnie bardzo droga ale maja dostep do prawie wszytskich czesci
Natomiast gdzie indziej moze byc problem z takim sprzegiełkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Byc zawsze blisko ludzi
Aklogis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.