Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2018, 16:20   #1
danielski92
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 02-11-2018
Skąd: Terespol
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Zapada się sprzęgło i blokuje się skrzynia biegów

Witam wszystkich,

od czerwca jestem posiadaczem Mondeo Mk 4, silnik 1.6L Duratec Ti-VCT, 110 KM z 2010r. Mam duży problem, ale po kolei.

W drodze po zakupie auta (miałem ok. 550 km do domu) sprzęgło zapadło mi się w podłogę, był wyciek również w okolicach dywaniku pod sprzęgłem.

Został wymieniony komplet sprzęgła, tarcza, docisk, siłownik (wysprzęglik), do tego pompa sprzęgła.

I zaczęły się kolejne problemy. Sprzęgło więcej w podłogę się nie zapadło, ale jadąc autostradą czy drogą szybkiego ruchu (w mieście jest ok gdy używam często sprzęgła i hamulca) sprzęgło staje się miękkie, delikatnie się zapada i blokuje się skrzynia biegów, co powoduje, że nie mogę dokonać redukcji. Z 5 na luz wchodzi, na 4 już nie. Pomaga pompowanie sprzęgła (w zależności od stopnia zapadnięcie sprzęgła od 2 do 10 naciśnięć) i pedał jest twardszy a biegi mogę wrzucać.

Szukając przyczyn takiego stanu rzeczy zwróciłem na reklamację najpierw wysprzęglik a następnie pompę sprzęgła, dalej bez zmian.

Po reklamacji wysprzęglika problem powrócił, sprzęgło zaczęło się coraz mocniej zapadać, doszło do tego, że wchodząc do auta musiałem je ciągle pompować żeby móc wrzucić bieg (z perspektywy czasu podejrzewam, że sprzęgło było tak zapowietrzone, że potrzebowało zaledwie kilkunastu minut na bardzo duże zapadnięcie się). Zdecydowałem się więc zareklamować pompę.

Po ostatnim odbiorze samochodu z zakładu (pompa sprzęgła, przejechałem po odbiorze jakieś 17 km) we wtorek 23.10 auto stało 8 dni, wyjechałem tylko raz do sklepu. Kilka razy zachodziłem do auta przez ten czas, nie było wrażenia, że sprzęgło się zapada lub robi się miękkie.

W środę 31.10 zrobiłem trasę 700 km i po przejechaniu jakiś 300 zjechałem z autostrady na przerwę i znów nie mogłem zredukować biegu. Dziś okazało się, że sprzęgło jest zapowietrzone.

Podejrzewam, że problem nie jest w częściach (wysprzęglik, pompa) tylko coś powoduje, że układ ciągle się zapowietrza. Czy miał ktoś podobny przypadek lub jest w stanie cokolwiek podpowiedzieć? Bujam się z problemem od 4 miesięcy wkładając w to sporo pieniędzy i jeszcze więcej nerwów i stresu...


Ostatnio edytowane przez danielski92 ; 02-11-2018 o 16:27
danielski92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2018, 19:04   #2
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Zapada się sprzęgło i blokuje się skrzynia biegów

Jeżeli wszystko nowe, to problem z niedokładnymi połączeniami rurki pomiędzy pompą a wysprzęglikiem, przetarta lub pęknieta rurka ,innej przyczyny nie ma, gdy układ sie zapowietrza.
Posprawdzaj pod dywanikiem przy pedałach, czy nie jest mokro od płynu, bo skoro nie ma plam pod samochodem, to tylko na połączeniu rurki z pompą jest nieszczelność.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2018, 07:15   #3
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,101
Domyślnie Odp: Zapada się sprzęgło i blokuje się skrzynia biegów

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
problem z niedokładnymi połączeniami rurki pomiędzy pompą a wysprzęglikiem, przetarta lub pęknieta rurka ,innej przyczyny nie ma, gdy układ sie zapowietrza.
A jeżeli płynu nie ubywa?
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2018, 08:21   #4
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Zapada się sprzęgło i blokuje się skrzynia biegów

Nie ubywa dlatego, ze jakas nieszczelnosc jest minimalna, bo jednak po zapompowaniu sprzeglo dziala.

Nie moga byc 3 razy wadliwe nowe czesci, nawet gdy sa wyprodukowane w Chinach, moga tylko krócej dzialac.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2018, 09:00   #5
danielski92
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 02-11-2018
Skąd: Terespol
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zapada się sprzęgło i blokuje się skrzynia biegów

Żadnych wycieków przy sprzęgle nie zaobserwowałem, płynu hamulcowego w zbiorniczku również nie ubywa.

Rozmawiałem wczoraj z przedstawicielem serwisu Forda, to polecił jeszcze wymienić przewód hydrauliczny między pompą a wysprzęglikiem - ponoć gumowe oringi mogą być przyczyną.

Wymieniane części marki Sachs.
danielski92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2018, 09:24   #6
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Zapada się sprzęgło i blokuje się skrzynia biegów

Zobacz jeszcze, czy ten popychacz od pedału sprzęgła do pompy, ma regulację długosci, odległości od pedału do pompy.
Może on być lekko za długi, i zasłania tłok alumiiniowy w pompie sprzęgła otworek, którym dostaje sie płyn do pompy sprzęgła.
Jak jest minimalnie za długi, zasłania otworek, i płyn nie ma jak sie doostac do pompy.
Przy gwałtownym pompowaniu, jednak minimalnie robi się szczelina, i troche płynu sie do pompy dostanie.

Regulacja tego popychacza w niektórych autach jest na śrubie mimośrodowej, lub po długości na gwincie z nakrętka kontrującą przy pedale sprzęgła.
Zrób tak, aby skrócić go nie więcej jak 1 mm do 1,5 mm.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2018, 09:31   #7
Cacodaemon
ford::average
 
Avatar Cacodaemon
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 27-07-2016
Skąd: Skierniewice
Model: X-Back
Silnik: 0.4 mV
Rocznik: 2087
Postów: 106
Domyślnie Odp: Zapada się sprzęgło i blokuje się skrzynia biegów

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Co do skrzyni, a temat oringów to std. że nie wymieniają bo "nie występuje" patologia warsztatowa.
Cacodaemon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2018, 17:36   #8
danielski92
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 02-11-2018
Skąd: Terespol
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zapada się sprzęgło i blokuje się skrzynia biegów

Cytat:
Napisał Cacodaemon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Co do skrzyni, a temat oringów to std. że nie wymieniają bo "nie występuje" patologia warsztatowa.
W jakim kontekście ta instrukcja oraz możesz rozwinąć o oringach?
danielski92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2018, 18:23   #9
danielski92
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 02-11-2018
Skąd: Terespol
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zapada się sprzęgło i blokuje się skrzynia biegów

Wczoraj znowu trasa 700 km, przed wyjazdem odpowietrzone. Po 200 km wjechałem na autostradę (do tej pory bez zarzutu) i po jakimś czasie jazdy na 5 biegu oczywiście to samo.

Czy ktoś ma jeszcze jakieś wskazówki co to może być?
danielski92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2018, 19:02   #10
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Zapada się sprzęgło i blokuje się skrzynia biegów

Czy zrobiłes cokolwiek, co doradzałem ja i Koledzy, czy czekasz na informację od razu z usunieciem usterki ?????????????
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.