Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2018, 20:25   #1
Romario2017
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-10-2018
Model: Ford Escape Titanium
Silnik: 1.5 4X4
Rocznik: 2017
Postów: 6
Domyślnie Poprawne podłączenie poziomowania - komu się udało?

Cześć wszystkim.
Dzięki forum jestem na ukończeniu "składania" forda escape titanium 1.5 4X4 2017 rok. Nie nabijam licznika napisanych postów - korzystam z wiedzy i pomocy forumowiczów i staram się wyszukać potrzebne informacje samodzielnie. No ale z tym mam problem... Było wiele dyskusji na temat przekładania reflektorów - Tadeusz zamieszczał schematy, kilka osób pisało o skutecznym podłączeniu poziomowania. U mnie są europejskie bixenony, dołożone czujniki poziomowania, wiązki, dociągnięte przewody, moduł i elektryk ma problem z zakodowaniem w BCM - raz działa raz nie... Mój elektryk zrobił taką operację skutecznie w focusie ST USA ale z escape nie może sobie poradzić. Dlatego mam pytanie do forumowiczów, fachowców - czy jest możliwe poprawne zakodowanie w BCM poziomowania w fordzie escape 2017 - elektryk mówi, że to trochę "chimeryczny" model. Proszę o informację - jak to poprawnie zakodować w BCM - a może jest to niemożliwe? Czy jest ktoś na forum kto poprawnie zakodował poziomowanie w fordzie escape z 2017 roku u siebie w aucie bądź u klienta? Będę wdzięczny za podpowiedź, wskazówkę - jak ten proces poprawnego kodowania przeprowadzić.

pozdrawiam wszystkich forumowiczów,


Ostatnio edytowane przez Romario2017 ; 26-10-2018 o 08:49 Powód: doprecyzowanie
Romario2017 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2018, 08:55   #2
Romario2017
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-10-2018
Model: Ford Escape Titanium
Silnik: 1.5 4X4
Rocznik: 2017
Postów: 6
Domyślnie Odp: Poprawne podłączenie poziomowania w escape 2017 - komu się udało?

Witam!
Podbijam post - nikt nie podłączył i zakodował prawidłowo czujników poziomowania? Proszę o pomoc - czy dać sobie spokój bo może to niemożliwe. Proszę o opinię autorytety forum z zakresu elektroniki fordowskiej.
Pozdrawiam,
Romario2017 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2018, 10:22   #3
Rom42
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-03-2015
Model: Ford escape/kuga, Ford Edge, Ford Mustang GT, Ford Mustang Mach-e
Silnik: Ford Escape 2.0 ecoboost 4x4, Ford Edge 2.0 4x4, Ford Mustang 5.0,
Rocznik: 2017, 2019, 2022
Postów: 8
Domyślnie Odp: Poprawne podłączenie poziomowania w escape 2017 - komu się udało?

Witam,
Niestety ale chyba temat niemożliwy do realizacji w poliftowym escape. Ja próbowałem u dobrego elektryka (wykorzystując schematy od Tedi_k) ale zakodowanie tego nie udało się. Może „eksperci” forum wypowiedzą się konkretnie jest to możliwe czy nie.
Rom42 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2018, 13:27   #4
Romario2017
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-10-2018
Model: Ford Escape Titanium
Silnik: 1.5 4X4
Rocznik: 2017
Postów: 6
Domyślnie Odp: Poprawne podłączenie poziomowania - komu się udało?

Witam!
Szanowni forumowicze - operacja zakończona sukcesem!!! Poziomowanie, doświetlanie zakrętów, automatyczne przełączanie świateł mijania-drogowe i odwrotnie działa jak w europejskiej kudze. Elektryk poradził sobie z poprawnym zakodowaniem. Jak stwierdził - jak już opanował temat to poprawna konfiguracja zajmie mu teraz chwilę. Dodatkowo prawidłowo skonfigurował mi spryskiwacze - działają tak jak fabryczne w europejskiej wersji - kwestia poprawnego kodowania. A więc kończąc temat - dołożenie czujników poziomowania na 1 i 2 oś, moduł, wiązki i przewody -prawidłowo zakodowane i wszystko działa - jest to możliwe i wykonalne w fordzie escape 2017 lift. Cieszę się z wykonanej roboty i efektu -jest tak jak powinno być czyli jak w europejskiej wersji fabrycznej.

Pozdrawiam,
Romario2017 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 13:39   #5
PiotrG69
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-11-2018
Skąd: Siedlce
Model: Kuga/Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 23
Domyślnie Odp: Poprawne podłączenie poziomowania - komu się udało?

Witam.
Jaki jest całościowy koszt tej operacji?
Poproszę jakiś namiar na magika który już to robił.
PiotrG69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 16:20   #6
Serek_On_Dope
ford::beginner
 
Avatar Serek_On_Dope
 
Zarejestrowany: 10-11-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: Poprawne podłączenie poziomowania - komu się udało?

Romario2017 podaj koledze namairy na gościa, jak nie będzie daleko to może skorzysta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Escape 2.0 Ecoboost
Serek_On_Dope jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.