Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-09-2018, 10:27   #1
muminus
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-10-2011
Skąd: Gorzów
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8b
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Kontrolka ESP i błąd C1279

Dzień Dobry!

Już o tej mojej kontrolce ESP co zapaliła się na zakręci i do dziś nie zgasła pisałem wcześniej. Wniosek był jeden podłączyć pod komputer co i zrobiłem (na razie samodzielnie i zerknąłem programem forscan). Błąd jaki sygnalizuje układ abs to C1279 - Usterka obwodu czujnika kąta obrotu samochodu i czujnika przyśpieszeń bocznych - nie ma sensu chyba abym cytował cały opis z forsacan'a. Z tego co przeczytałem w internecie najczęściej kończy się na wymianie tego czujnika przyspieszeń poprzecznych. Z tego co zauważyłem, odczyty z układu abs odnośnie konta skrętu kierownicy są, kąt obrotu pokazuje 0, ale przyspieszenie boczne to wartość ponad 12G... to chyba jakaś bzdura. Nie wiem czy dobrze wnioskuję, ale wynika, że z komunikacja z tym czujnikiem jest, ale wartości wskazywane przez niego pewnie po za zakresem. Mój ford mondeo to benzyna z 2005r. Pytanko czy jest sens gdzieś jechać kto ma jakiś system IDW/WDS i to jakoś skalibruje? Czy próbować szukać samemu używkę i to wymieniać (trochę się boję czy to będzie potem prawidłowo działać. Z tego co wiem, to trzeba wyciągnąć czujnik, sprawdzić oznaczenia i szukać taki sam - nie idzie jakoś tego inaczej sczytać, że jak rozbiorę to od razu wymienię. Sam czujnik z tego co czytałem jest pod lewarkiem, ale z tego co widziałem tak w okolicy radia bardziej. Bez połamania podważając ściągnie się tą osłonę lewarka srebrną? Co będzie trzeba jeszcze wymontować, aby do niego się dobrać? Po wymianie jakaś kalibracja całego układu potrzebna?

Takie też pytanie uzupełniające mam, po pierwszym podłączeniu komputera przez interfejs stn1170 i użyciu programu załapałem dodatkowo błąd P1000 - Test gotowości diagnostyki On-Board (OBD) niekompletny. Coś źle zrobiłem, jakoś mogę to naprawić?

Może też nie powinienem za dużo wątków łączyć, ale próbuję ogarnąć to autko i mam pewne wątpliwości czy termostat za szybko się nie otwiera (wychodzi mi na macanie, że koło 55 stopni - choć tego też nie rozumiem, że tam gdzie wydaje mi się, że jest dopływ od termostatu to rura bywa jeszcze zimna, a z przeciwne strony od góry chłodnica i przewody już ciepłe). Różne wartości do obserwowania sobie wrzucałem i jest taki PID THTRCF - Usterka sterowania ogrzewaniem za pomocą termostatu - u mnie ma wartość Yes Fault. Z opisu wynika, że to raczej o ogrzewanie chodzi, ale na wystąpienie jakiego defektu to wskazuje?

muminus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2018, 11:09   #2
muminus
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-10-2011
Skąd: Gorzów
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8b
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: Kontrolka ESP i błąd C1279

W międzyczasie ustaliłem, że mój czujnik przyspieszenia poprzecznego to 4s7t-14b296-aa, więc pozwolę sobie raz jeszcze podbić swój post, jeśli wskazuje cały czas wysokie przeciążenie ponad 12G to jest możliwość jego skalibrowania czy tylko wymiana (używane na allegro ponad 300 zł). Jak ktoś wymieniał to prosiłbym o wskazówkę jak go wyciągnąć spod tych cięgien lewarka, ściągając częściowo lub całkiem osłonę tunelu to się uda? Bo po ściągnięciu pokrywy od góry, to widzę tylko dojście do śruby od lewej strony mam.
muminus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2018, 12:58   #3
ryanan
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-09-2010
Model: Mondeo i Fiesta
Silnik: tdci i 1,25
Rocznik: 2004 i 2011
Postów: 54
Domyślnie Odp: Kontrolka ESP i błąd C1279

Witam!
Podepnę się pod temat.
Proszę o info jak wymienić taki czujnik.
ryanan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2018, 17:08   #4
mischel
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: Ożarów Maz.
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 274
Domyślnie Odp: Kontrolka ESP i błąd C1279

Czujnik był mocowany na dwa sposoby niżej lub wyżej w zależności od skrzyni 5B lub 6B. Jak się nie uda po odkręceniu boków tunelu to próbuj od góry po wyjęciu konsoli środkowej z radiem.
mischel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2018, 12:42   #5
muminus
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-10-2011
Skąd: Gorzów
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8b
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: Kontrolka ESP i błąd C1279

Ostatecznie, wymieniłem czujnik przeciążenia bocznego i ESP działa prawidłowo. Wymiana to był dla mnie prawdziwy horror, o ile do lewej śruby dojście jest proste, to do prawej wcale go nie ma. Pomogłoby odczepienie znajdującego się na nią cięgna od zmiany biegów, ale nie wiedziałem czy można je odczepić i jak. W rezultacie opiłowałem mały klucz, uciąłem na długość i rzeźbiłem końcami palców. Masakra. Na koniec wyjąć ten czujnik jak się zapierał i ten plastyk od lewarka, to też był szał, pojechałem trochę na zasadzie co będzie co będzie i podważając śrubokrętem na siłę, zakładanie to samo, ale śroby z prawej to już samo kontrującej nie dałem... zwykłą wkręciłem palcami i dokręciłem przerobionym kluczem. Może jest na to jakiś patent, ale ja nie miałem... Termostat wymieniało mi się lepiej, choć też cyrk z tym jest. Po wymianie auto dużo lepiej hula, a temp. na silniku szybko ponad 90 i zostaje w tym zakresie. To tak podsumowując mojego posta.
muminus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.