Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2018, 21:17   #1
piotr673
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 18-01-2018
Model: grand c-max
Silnik: 2.0 TDCI 163km
Rocznik: 2013
Postów: 38
Domyślnie Co ile km powinien wypalać się Dpf?

Witam serdecznie.
Zakładam nowy temat, gdyż nie znalazłem niczego podobnego co spotkało mojego Forda
( jeśli jest a nie zauważyłem to proszę o korekte).
W skrócie sprawa wygląda tak, że mój dpf a raczej jego sterownik, inicjuje regeneracje co ~ 50 km gdy jadę autostradą, lub ~ 150 km przy jeździe mieszanej. Błędów brak.
To lista rzeczy które wymieniłem gdyż podobno nie trzymały parametrów i przeklamywaly wartości rzeczywiste :
wymiana czujnika rożnicy ciśnień
regeneracja filtra w Bosch Ģładysek (7 milibar przeciw ciśnienia, po regeneracji 0 )
wymiana czujnika temp spalin przed Dpf, (podczas regeneracji wskazywał max 290 stopni)
czyszczenie Egr
Każda wymiana lub czyszczenie zakończone było wgraniem nowych wartości bądź ustawień.
Mój mechanik rozłożył już ręce, twierdzi że widocznie ten typ tak ma skoro komp. nie wyrzuca żadnych błędów,.
Stad moje wołanie o pomoc do Kolegów :czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem,lub czy faktycznie tak ma być a ja jestem nadgorliwy?


Ostatnio edytowane przez piotr673 ; 24-08-2018 o 21:21
piotr673 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 21:21   #2
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Co ile km powinien wypalać się Dpf?

Koledzy na tym forum twierdzą, że depeef w tym silniku jest bezobsługowy. Musi ci się tylko wydawać.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 21:27   #3
piotr673
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 18-01-2018
Model: grand c-max
Silnik: 2.0 TDCI 163km
Rocznik: 2013
Postów: 38
Domyślnie Odp: Co ile km powinien wypalać się Dpf?

Mam założona diodę która wskazuje czas włączenia modułu "dopalacza" przed dpf a to pokrywa się ze wzrostem chwilowego spalania wiec coś jest na rzeczy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez piotr673 ; 27-08-2018 o 11:44
piotr673 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 21:58   #4
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Co ile km powinien wypalać się Dpf?

U mnie od ostatniego wypalania minęło ok 1200km (z tego ok 750km autostrada). Nawet we wtorek wracając z Rzeszowa zdziwiłem się że niewypalił, DPF SOOT 61%, dziś po założeniu tempomatu chciałem sprawdzić czy działa ok i przed jazdą DPF SOOT wskazywał 68%. Po przegonieniu ok 40km S1 już było DPF SOOT 2%, DPF LOAD 1%, ciśnienie różnicowe jałowo 0,3-0,4 kPa. Wcześniej ciśnienia niemonitorowałem.
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 22:20   #5
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,606
Domyślnie Odp: Co ile km powinien wypalać się Dpf?

Kolego Piotrze, mialem po czesci taka sama przypadlosc. Regeneracja co ok 50 km. Bez pozytywnego efektu. Rowniez byla niska temp filtra. Winowajca okazał się dopalacz par paliwa czyli popularny dopalacz dpf. Zatkal co nagar. Po wyczyszczeniu temp podczas wypalania ok 800 st. Po tym zabiegu kolejne wypalanie bylo po ok 1500 km.
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2018, 18:32   #6
piotr673
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 18-01-2018
Model: grand c-max
Silnik: 2.0 TDCI 163km
Rocznik: 2013
Postów: 38
Domyślnie Odp: Co ile km powinien wypalać się Dpf?

Dziękuję za podpowiedź. A czy przy tej usterce wyrzuciło jakiś błąd? U mnie nic nie sygnalizuje błędu a wymiana czujnika temperatury była przez to że akurat jak bylem u mechanika to zaczoł się proces regeneracji i pierwsza sonda pokazywała temp 290 st a druga 598 st. Dlatego została wymieniona i po adaptacji podobno jest juz ok gdyż występuje różnica 5 st.

Dogrzewacz wyciągnięty, okazał się czysty i sprawny. Trasa zrobiona i jeśli dobrze wyczułem to wypalanie miało miejsce po ok 240 km wiec mamy progres.Testuje dalej, chodź wciąż czekam na podpowiedzi.

Ostatnio edytowane przez piotr673 ; 25-08-2018 o 21:24
piotr673 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2018, 21:16   #7
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,606
Domyślnie Odp: Co ile km powinien wypalać się Dpf?

Przy normalnej jeździe nie było żadnego błędu.
Sytuacja wyglądała tak, że zaniepokoił mnie fakt chęci wypalania filtra co ok 50 km (mam takie małe zboczenie motoryzacyjne-w tym przypadku może i dobrze). Zacząłem to obserwować i czekać na błąd bo w tym momencie nie było żadnego. Przez to miałem dużą niewiadomą o co chodzi.
Postanowiłem podpiąć komputer i zrobić próbę drogową.
Po przejechaniu kilku km rozpoczął się proces wypalania. I dopiero wówczas zorientowałem się, że zbyt wolno narasta temp (ale błędu jeszcze nie było). Postanowiłem mu pomóc: 2 lub 3 bieg i 3500-4500 obr/min. Temperatura wzrastała ale i tak była zbyt niska. Po ok 15 min takiej zwariowanej jazdy i wyskoczył błąd związany z niską temp. filtra podczas wypalania.
Jeszcze przypomniała mi się jedna istotna sprawa. Zanim cokolwiek zacząłem obserwować to dwa razy wężyk doprowadzający ropę do dopalacza był prawie zsunięty z rurki. Raz to nawet zatrzymałem się bo było bardzo czuć nadpalony ON. Komora silnika była cała w białym gęstym dymie (w 1.6 tdci dopalacz jest na szczycie filtra). Ropa lała się prosto na gorący filtr...
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2018, 21:26   #8
piotr673
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 18-01-2018
Model: grand c-max
Silnik: 2.0 TDCI 163km
Rocznik: 2013
Postów: 38
Domyślnie Odp: Co ile km powinien wypalać się Dpf?

Cytat:
Napisał dzwiedziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie od ostatniego wypalania minęło ok 1200km (z tego ok 750km autostrada). Nawet we wtorek wracając z Rzeszowa zdziwiłem się że niewypalił, DPF SOOT 61%, dziś po założeniu tempomatu chciałem sprawdzić czy działa ok i przed jazdą DPF SOOT wskazywał 68%. Po przegonieniu ok 40km S1 już było DPF SOOT 2%, DPF LOAD 1%, ciśnienie różnicowe jałowo 0,3-0,4 kPa. Wcześniej ciśnienia niemonitorowałem.
Z jakiego urządzenia lub programu korzystasz ze masz takie dane ?
piotr673 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2018, 21:29   #9
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,606
Domyślnie Odp: Co ile km powinien wypalać się Dpf?

To jest z forscana.
Jednak nie wszystkie sterowniki udostępniają te pid'y (np wersje econetic). W twoim przypadku - 2,0 tdci - jest duża szansa, że zobaczysz te dane.
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2018, 21:34   #10
piotr673
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 18-01-2018
Model: grand c-max
Silnik: 2.0 TDCI 163km
Rocznik: 2013
Postów: 38
Domyślnie Odp: Co ile km powinien wypalać się Dpf?

Cytat:
Napisał maciej_b Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy normalnej jeździe nie było żadnego błędu.
Sytuacja wyglądała tak, że zaniepokoił mnie fakt chęci wypalania filtra co ok 50 km (mam takie małe zboczenie motoryzacyjne-w tym przypadku może i dobrze). Zacząłem to obserwować i czekać na błąd bo w tym momencie nie było żadnego. Przez to miałem dużą niewiadomą o co chodzi.
Postanowiłem podpiąć komputer i zrobić próbę drogową.
Po przejechaniu kilku km rozpoczął się proces wypalania. I dopiero wówczas zorientowałem się, że zbyt wolno narasta temp (ale błędu jeszcze nie było). Postanowiłem mu pomóc: 2 lub 3 bieg i 3500-4500 obr/min. Temperatura wzrastała ale i tak była zbyt niska. Po ok 15 min takiej zwariowanej jazdy i wyskoczył błąd związany z niską temp. filtra podczas wypalania.
Jeszcze przypomniała mi się jedna istotna sprawa. Zanim cokolwiek zacząłem obserwować to dwa razy wężyk doprowadzający ropę do dopalacza był prawie zsunięty z rurki. Raz to nawet zatrzymałem się bo było bardzo czuć nadpalony ON. Komora silnika była cała w białym gęstym dymie (w 1.6 tdci dopalacz jest na szczycie filtra). Ropa lała się prosto na gorący filtr...
U mnie z dopalaczem jest wszystko ok dopiero co wyszedłem spod samochodu. Swieca tez grzeje ( u brata w s max gdy się przepalila od razu był komunikat) przewody paliwowe całe. A może przy silniku 2 l jest inny algorytm wypalania? Sam juz nie wiem. ..
piotr673 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.