Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-07-2007, 20:10   #1
PiterekH
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2007
Postów: 6
Domyślnie 2001 TDDI dziura w przewodzie i nie wiem co zrobić.....

Witam,

przejrzalem forum prawie od dechy do dechy, ale podobnego problemu nie znalazlem. Mondeo 2.0 TDDI dziura w przewodzie od intercoolera. Podobno czesty przypadek,
tu widać ta rure:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].

ASO zamowilo po numerze nadwozia rure 1128760, ktora wyglada dokladnie jak ta tylko, ze u mnie w samochodzie rura ma z jednej strony wieksza a z drugiej mniejsza srednice a ta ma takie same otwory i nie pasuje. Nigdzie nie moge znalez takiej jakiej szukam.... CZY KTOS MOŻE JAKOŚ POMÓC? W ASO!!!!! :fcp24 powiedzieli mi, ze nie potrafia tego racjonalnie wytlumaczyc!!!!! i trzeba wymienic cos tam dookola za 1,5 tys!

Rura ma już dwie łaty (zreszta zrobione w polecanym tu warsztacie na Szyszkowej, ale dalej sie zrobila dziura, tam tez chca wymieniac calosc a boje sie, zeby turbiny szlag nie trafil.... NIE WIERZE, ZE DO 6 LETNIEGO SAMOCHODU NIE MA CZĘŚCI!!!!! przeciez to nie mustang z 60-go roku!!!!!

Pozdrawiam,
PiterekH

__________________
Mondeo 2.0 TDDI i jeszcze troche cierpliwości do niego
PiterekH jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2007, 20:21   #2
mjr
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Ford C-MAX Panther Black (Metallic)
Silnik: 1.8L Duratorq-DI HPCR Lynx
Rocznik: 2009
Postów: 142
Domyślnie

Powiem tak.
To normalne w Mondeo. Ja niedawno wydałem około 1000zł na wymianę wszystkich rur od i do intercoolera.

Co do twojego problemu.
To co za głąbiaste ASO odwiedziłeś, gdzie nie mają suwmiarki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zmierz bo może sie okazać, że pasuję do Ciebie z TDCi.
Jeżeli nie pasuje, to spróbuj z grupy VAG lub w sklepach tuningowych.
Generalnie te 1,5 tys to ostro przesadzili.

Jak to ASO :504: :513:
mjr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2007, 20:54   #3
PiterekH
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2007
Postów: 6
Domyślnie

Cytat:
Napisał mjr
Ja niedawno wydałem około 1000zł na wymianę wszystkich rur od i do intercoolera.
dzieki za odpowiedz, a powiedz jesli mozna spytac dlaczego wydales 1tys? czy do TDCI tez nie mogles dostac jakiejs czesci?

Szukam jeszcze na szrotach itp, ale wszedzie nic.... Mieli mi sprawdzic jaka to srednic, ale jak przyjechalem wieczorem po samochod to juz wszystko bylo poskrecane i tylko numer czesci dostalem.
__________________
Mondeo 2.0 TDDI i jeszcze troche cierpliwości do niego
PiterekH jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2007, 00:07   #4
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie

Rury turbo często klękają. Polecam wizytę z rurką w ręku w sklepach z częściami do stara, jelcza kamaza, coś dopasują Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2007, 12:08   #5
mjr
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Ford C-MAX Panther Black (Metallic)
Silnik: 1.8L Duratorq-DI HPCR Lynx
Rocznik: 2009
Postów: 142
Domyślnie

PiterekH, Nie po prostu kupiłem w ASO, bo nie miałem czasu szukać w weekend tych rur.
Najpierw pękła dolna, a potem górna. Z robocizną wyszło około 1000zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stąd ta cena.
mjr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2007, 19:12   #6
PiterekH
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2007
Postów: 6
Domyślnie

obawiam sie, ze trzeba bedzie caly komplet kupic.... ehhhh..... juz mam tego powoli dosyc...
__________________
Mondeo 2.0 TDDI i jeszcze troche cierpliwości do niego
PiterekH jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2007, 19:50   #7
ToMich
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-11-2004
Postów: 124
Domyślnie

Hej!
Problem ze średnicą rzeczywiscie chyba nie był omawiany na forum. Tydzień temu wymieniałem górną rurę, a wcześniej oczytałem się na forum (hasło intercooler) - jest sporo informacji, ale nie spotkałem sprawyśrednicy. Na forum między innymi o cenach: rura ok 170 PLN i robocizna chyba ok. 250. Ja w Brukseli zapłaciłem za rurę 40 euro a za robotę 110 euro i do wszystkiego jeszcze VAT. :-( Zatem ten 1500 to jakieś kosmiczne pomysły. ASO ściemnia, nie ma takiej możliwości, aby nie mogli zapewnić dobrej rury (sic!). Może zmien ASO? Choć z rurą moze być pewien problem, bo i mój mechanik zanim pobrał rurę z magazynu sprawdzał w komputerze i u miechaników z 15 minut.


ToMich
ToMich jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2007, 20:11   #8
PiterekH
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2007
Postów: 6
Domyślnie

Wyjeli ta rure z samochodu i jezdzili po Warszawie i szukali w innych serwisach takiej samej, ale nie znalezli, az w koncu ktos im powiedzial, ze juz takich nie ma i trzeba 2 czy 3 inne dookola wymienic. Generalnie wydaje sie to idiotyczne, zeby nie bylo czesci do tak popularnego samochodu, ale majac na uwadze w jakich czasach zyjemy to nie dziwi mnie to....
A co do ASO to bylem tam ostatni raz (Ursyn Car) bo jak serwis ma wywieszone na tablicy ocen, ze z ankiet zadowolenie itp nie przekraca 60% to znaczy, ze prawie polowe klientow robia w balonaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo 2.0 TDDI i jeszcze troche cierpliwości do niego
PiterekH jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2007, 08:29   #9
ToMich
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-11-2004
Postów: 124
Domyślnie

Hej! UrsynCAr? To chyba gdzieś w Warszawie? Zatem spróbuj w ASO na Osiedlowej 11 na Pradze. tel. WAW 510 00 03. Zwykle nie lubię takich reklam ASO, ale ponieważ kiedyś mi awaryjnie pomoigli i wyszukali częsci, podaję ich namiar. I chłopaki czytają forum!
ToMich
ToMich jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.