Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-04-2018, 16:17   #1
ggmarszal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2018
Model: Focus MKIII
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Przy wyhamowaniu spadają obroty i gaśnie (sporadycznie)

Witam!
Dwa miesiące od zakupu przyszło mi się cieszyć bezproblemową jazdą. Od 3 dni mam jednak problem z samoczynnym gaśnięciem auta. Jeżdżę benzyną 1.6, 125KM. Samochód gaśnie przy dojazdach do skrzyżowań i wyhamowaniu do zera. Obroty wtedy przez ułamek sekundy spadają do 400-500, wskakują na 750 i ponownie spadają aż auto gaśnie. Dzieje się to sporadycznie, ale jest niepokojące i drażniące.

Po starym samochodzie został mi interfejs ELM327, ale po dzisiejszej diagnostyce nie wykazało żadnych błędów. Planowałem po pracy wyciągnąć i przeczyścić silnik krokowy, ale mam problem. Nie wiem, w którym miejscu go szukać... Nie wiem też jak wygląda, bo nie znalazłem go w googlach.

Dołączam fotkę Focusa z podniesioną maską. Będę wdzięczny gdyby ktoś zaznaczył mi na zdjęciu orientacyjną lokalizację silnika krokowego. Jeszcze bardziej byłbym wdzięczny gdyby ktoś wrzucił konkretną jego fotkę.

A jeśli ktoś ma inne pomysły co może być przyczyną gaśnięcia auta to proszę o rady.
Pozdrawiam!
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg foto.jpg (93.6 KB, 142 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez ggmarszal ; 25-04-2018 o 13:50
ggmarszal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2018, 06:21   #2
vinczi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-04-2018
Model: Focus mk2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 36
Domyślnie Odp: Przy wyhamowaniu spadają obroty i gaśnie (sporadycznie)

Nieźle Ci się kręci ten silniczek 500 tyś :o w F1 kręcą się tylko do 12-15tys

A tak serio, jest świeży temat o identycznych problemach w silniku 1.8.
Na początek sprawdzić trzeba dolot na przypadek lewego powietrza, świece, przewody.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
vinczi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2018, 06:48   #3
lukasz2275
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-07-2016
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Przy wyhamowaniu spadają obroty i gaśnie (sporadycznie)

Witam, u mnie podobny problem. 1.6 TiVCT 115km. Czasami po wciśnieciu sprzegła obroty spadają do 500. Co to może być. Dodam że dolot sprawdzony i szczelny.....
lukasz2275 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2018, 13:52   #4
ggmarszal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2018
Model: Focus MKIII
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: Przy wyhamowaniu spadają obroty i gaśnie (sporadycznie)

Cytat:
Napisał vinczi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nieźle Ci się kręci ten silniczek 500 tyś :o w F1 kręcą się tylko do 12-15tys
Faktycznie mnie poniosło z tymi tysiącami. Już poprawione Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ggmarszal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2018, 15:03   #5
Fazik83
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 23-09-2015
Skąd: Dębica
Model: Focus Mk2
Silnik: 1,6 100 ps
Rocznik: 2005
Postów: 142
Domyślnie Odp: Przy wyhamowaniu spadają obroty i gaśnie (sporadycznie)

1. Nie znajdziesz tam żadnego silnika krokowego - wolnymi obrotami steruje przepustnica i ją należy przeczyścić jeśli już.
2. Dolot również warto sprawdzić pod kątem szczelności.
3. Czy ostatnio nie był zmieniany rozrząd?
Fazik83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2018, 15:38   #6
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Przy wyhamowaniu spadają obroty i gaśnie (sporadycznie)

U mnie sporadycznie przy hamowaniu też spadają obroty do 500 i gaśnie, często mam tak też przy odpalaniu jak nie poczekam aż kontrolki zgasną, tylko szybko odpale, wchodzi na 500 obrotów i zaraz gaśnie. Tylko że ja mam 2.0 tdci.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2018, 13:53   #7
ggmarszal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2018
Model: Focus MKIII
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: Przy wyhamowaniu spadają obroty i gaśnie (sporadycznie)

Cytat:
Napisał Fazik83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Nie znajdziesz tam żadnego silnika krokowego - wolnymi obrotami steruje przepustnica i ją należy przeczyścić jeśli już.
2. Dolot również warto sprawdzić pod kątem szczelności.
3. Czy ostatnio nie był zmieniany rozrząd?
Dzięki za odpowiedź, zastosuję się do wskazówek.. Rozrząd dopiero będę zmieniał przez długi weekend.
ggmarszal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2018, 18:12   #8
laszlo1
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 23-11-2014
Skąd: Oświęcim
Model: Mondeo, Focus
Silnik: 1,8 TDCI 125 HP, 1,6 Duratec 125 HP
Rocznik: 2010, 2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: Przy wyhamowaniu spadają obroty i gaśnie (sporadycznie)

Panowie,
U żony w Focusie MKIII, 1.6 V16, 125km 2011r występował opisywany przez Was problem, który niestety postępował. W końcowej fazie silnik gasł przy co 2-3 wciśnięciu sprzęgła.

Usterkę usunąłem, zatem do rzeczy.
Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (bez urazy) jest w błędzie. Przepustnica o której napisał sterowana jest silnikiem krokowym ale to nie sam silnik był problemem.

1. Zdemontować należy kanał dolotowy między filtrem powietrza a przepustnicą, oczywiście pod odłączeniu wtyczki z przepływomierza. Przy filtrze 2 wkręty (torx), przy przepustnicy opaska (nasadka 7mm)
2. Wykręcić należy moduł przepustnicy, 4 wkręty (torx), koniecznie odpiąć wtyczkę i moduł na stół.
3. Plynem do przepustnic można wymyć kanał i przepustnicę.

Gdy do tego doszedłem zacząłem kontrolę i zauważyłem, że gdy przepustnicę otworzę ręcznie i puszczę ( tak się dzieje gdy puszczasz nogę z gazu, silnik krokowy ma niskie napięcie dla biegu jałowego ) przepustnica zamyka się całkowicie napędzana przez sprężynę i niestety nie wraca do pozycji lekko uchylonej ( wolne obroty ) pozostaje całkowicie zamknięta, blokując się w tej pozycji. Lekka nacisk na talerzyk palcem ( lub silnikiem krokowym przy rozruchu, który otwiera przepustnice ) powodował powrót do pozycji uchylonej (wolne obroty). To blokowanie powodowało gaśnięcie silnika.

Naprawa.
1. Odpiąć trzeba 6 zaczepów klamrowych
2. Bardzo delikatnie zdjąć pokrywę (schodzi całkowicie, nic się nie rozleci)
Uwaga! Na pkrywie sa bardzo delikatne szczotki, które współpracują z tarcza na kole zębatym kontrolując położenie kątowe mechanizmu.
3. Zdejmujemy kółko pośrednie miedzy małym kółkiem silnika a kołem z tarczą.
4. Konserwujemy mechanizm pod kołem z tarczą. jest tam sprężyna, która samoczynnie zamyka przepustnicę i to w tamtym miejscu dochodziło do blokowania. Ja użyłem oleju konserwującego w sprayu. Blokowanie ustąpiło.
5. Teraz płynem do czyszczenia styków za pomoca delikatnej szmatki, wacika, etc czyścimy slizgi tarczy po ktorych slizgają sie szczotki.
6. Zakładamy koło pośrednie w dowolnej pozycji
7. Na niewielkim płaskim, czystym śrubokręcie odrobina smaru silikonowego na zęby kółka pośredniego
8. Czyścimy uszczelkę, która przykleiła się pewnie do porywy i wkładamy do szczeliny, pokrywa, zaczepy, montaż w silniku, wtyczki, kanał powietrza i powinno działać.

Opis nieco długi ale szczegółowy w końcu nie każdy jest inżynierem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Napiszcie czy zadziałało.
Pozdr.

Bump: @ggmaszal przepustnice i silnik krokowy znajdziesz na kocu kanału powietrza wychodzacego z filtra powietrza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:

Ostatnio edytowane przez laszlo1 ; 26-04-2018 o 18:45
laszlo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2018, 13:02   #9
ggmarszal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2018
Model: Focus MKIII
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: Przy wyhamowaniu spadają obroty i gaśnie (sporadycznie)

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - WOW! Mega opis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. O ile pogoda pozwoli jutro wezmę się za naprawę. Dam znać czy problem minął.
ggmarszal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2018, 17:19   #10
ggmarszal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2018
Model: Focus MKIII
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: Przy wyhamowaniu spadają obroty i gaśnie (sporadycznie)

Witam!
Miałem dać znać jak poszło, ale przez nadmiar obowiązków nie było kiedy napisać i w końcu... zapomniałem. Temat odświeżam, bo może komuś moja "recepta" zaoszczędzi grubszych wydatków i wolnego czasu.

U mnie problem z gasnącym silnikiem rozwiązany został bardzo prosto i szybko. Pomógł środek do czyszczenia przepustnic w sprayu użyczony przez sąsiada. Kilka psiknięć w kanał dolotowy przy włączonym silniku i problem zniknął. Od 8 miesięcy auto ani razu nie zgasło samoczynnie.

Osobom z podobny problemem polecam zacząć od tego. Na zdjęciu zaznaczone co trzeba odpiąć i gdzie psikać. W trakcie psikania silnik może się dławić.
foto kopia.jpg
ggmarszal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.