Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2017, 19:36   #1
mariuszmarkon
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 20-08-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0
Rocznik: 2001
Postów: 12
Domyślnie Mini D2S 3.0 czy Hella Gen 3 bi-xenon

hejka,
czas na przeróbkę orginalnych ksenonów w moim aucie ponieważ świecą tragicznie słabo. Nie chcąc regenerować zdecydowałem na bi-xenony z hidretrofitu.
Pytanie które z powyższych będą lepsze? Dodam że mam mk3 2001 i małe zapłonniki (te z dwoma szarymi przewodami)
Pytałem się ich czemu zestaw (soczewka i osłona) są o 40 zł droższe niż kupowane osobno - odpowiedz - bo w zestawie jest instrukcja
Warto za tą instukcję dopłacać czy da się samemu połapać z wymiana?
Głupi nie jestem i juz z niejednym w życiu sie grzebałem/przerabiałem.

mariuszmarkon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2017, 07:58   #2
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Mini D2S 3.0 czy Hella Gen 3 bi-xenon

Jak robiłes takie rzeczy to bez instrukcji sie obejdziesz.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2017, 20:45   #3
mariuszmarkon
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 20-08-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0
Rocznik: 2001
Postów: 12
Domyślnie Odp: Mini D2S 3.0 czy Hella Gen 3 bi-xenon

Dzięki, też mi się tak wydaje że ta instrukcja to zbędnie wydane pieniądze.

Pozostaje pytanie które soczewki wybrać?
mariuszmarkon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2017, 15:26   #4
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Mini D2S 3.0 czy Hella Gen 3 bi-xenon

Wyciągasz stare soczewki. Zakładasz nowe. Jesli trzeba dorabiasz mocowanie z twardej blaszki i wsio. Najlepiej jak wyjmiesz lampę stawiasz ją na podłodze, znaczysz miejsca dokładnie żeby później przyłożyć ją znowu, na ścianie znaczysz gdzie pada kreska a po złożeniu robisz to samo z nowymi soczewkami, powinny świecić na tej samej wysokości i w tym samym miejscu mieć załamania. Wtedy masz wszystko ok i nie będziesz ślepił po pyskach innym (o ile teraz tego nie robisz) Jesli coś nie gra to poprawiasz. Na stronie zwróć uwagę że hella nie jest fabrycznie nowa. Co do mini D2S opisują jako fabrycznie nowe. Niby retrofit firmą krzak nie jest i już troche istnieje ale co fabryka to fabryka. Z drugiej strony hella jest 1cm krótsza i łatwiej ją będzie zmieścić.

Ostatnio edytowane przez peteypee ; 29-11-2017 o 15:33
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2017, 16:52   #5
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Mini D2S 3.0 czy Hella Gen 3 bi-xenon

Cytat:
Napisał mariuszmarkon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozostaje pytanie które soczewki wybrać?
Polecam Bi-LED koito Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2017, 19:22   #6
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,040
Domyślnie Odp: Mini D2S 3.0 czy Hella Gen 3 bi-xenon

Sorry za OT, ale czy te Bi-LEDy można by władować do oryginalnego reflektora soczewkowego platformy S-MAX mk1/Galaxy mk3/Mondeo mk4? Czyli byłby reflektor bez poziomowania.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2017, 21:18   #7
manieksaint
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 13-02-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 94
Domyślnie Odp: Mini D2S 3.0 czy Hella Gen 3 bi-xenon

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Polecam Bi-LED koito Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Możesz pochwalić się jak święcą Bi ledy? Posiadasz jakieś porównanie z xenonami?
Aby zamontować koito bi-led dużo jest przeróbek lampy?
Bi ledy montowałeś w lampy xenonowe czy z soczewką halogenową?
manieksaint jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2017, 21:29   #8
mariuszmarkon
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 20-08-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0
Rocznik: 2001
Postów: 12
Domyślnie Odp: Mini D2S 3.0 czy Hella Gen 3 bi-xenon

Dzięki za porade co do montażu, zawsze to pomocna wskazówka by nie odkrywać ameryki na nowoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a co do tych soczewek to faktycznie nie doczytałem że helle nie są nowe.
Jak dzwoniłem do nich pytać się o te helle to gości polecał te D2S ale tylko pod warunkiem że mam ksenony z przed liftu na małych zapłonnikach bo jak nie to tylko helle
mariuszmarkon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2017, 08:21   #9
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Mini D2S 3.0 czy Hella Gen 3 bi-xenon

Bi-LED troszkę kosztują i myślę że nie ma sensu ich pakować do mk3, soczewek za 1kPLN, chyba ze ktoś zamierza nim jeździć do śmierci (auta albo właściciela) albo robi totalnie odjechane auto profesjonalnie customizowane. Pomijam że trzeba by naocznie sprawdzić jak się maja w nocy do drogi (czy lepiej świecą na mokrej drodze?) a już w ogóle pomijam kwestie gdy się spali diodka a na pewno będzie to po gwarancji aniżeli przed jej końcemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. U ojca montowałem soczewki z A5 świeżo rozbitej i lampy były trochę skiereszowane za to soczewki ładne i dość świeże a po znajomości całe lampy wziałem za 40zł.

Wystarczyło zadzwonić i masz odpowiedź od ludzi którzy mają na pewno jakieś pojęcieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do wpakowania bi-led za zwykłe hologeny. Obstawiam że teoretycznie powinno to przejść bo dają tylko trochę więcej mocy świetlnej niż halogen więc spryski czy poziomowanie można by olać. kwestia że homologacji cała lampa nie będzie miała i ktoś się może i tak przyczepić jak będzie chciał i efekt taki jak założenie hidów tylko za 5x więcej ale to pomijamy bo przy właściwej regulacji i montażu jeśli nie oślepiają to raczej się nie czepiają specjalnie.

Na bi-ledy załóżmy osobny temat bo jest to jakaś alternatywa, może ktoś się pokusi i zamontuje

Ostatnio edytowane przez peteypee ; 01-12-2017 o 08:31
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2017, 13:38   #10
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Mini D2S 3.0 czy Hella Gen 3 bi-xenon

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Polecam Bi-LED koito
Marcin jak to świeci w mk4 ? Dużo lepiej niż ksenon po zmianie soczewek na lepsze niż w oryginale ? Co jeszcze oprócz soczewek trzeba zamontować ?
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.