Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2007, 22:57   #1
bos30
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-03-2006
Skąd: Dąbrowa
Model: focus
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Mondeo MkII ABS TCS

Witam . Właśnie stałem się nowym użytkownikiem mondeo MK II 2000R 2,0 pb,
no i są problemy .Nie znalazłem na forum takiego samego problemu , a mianowicie świeci mi się kontrolka ABS ( TO było) wyłącznik na panelu TCS , ( NIe kontrolka ) - nie było oraz lampka od ręcznego.;Byłem u "znachora" in stwierdził ,że komputer nie komunikuje się z Abs . Bardzo prosze o odpowiedź , i czy mam sie rozglądać za nową pompą ABS , oprócz tego bardzo falują mi wolne obroty w granicach 900-200 obr/min.
Pozdrawiam i proszę o pomoc

__________________
bos cb serwis
bos30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2007, 06:40   #2
norbi333
ford::professional
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: S-KI
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 biturbo 238 koni
Rocznik: 2020
Postów: 1,209
Domyślnie

A znachor podpinał ciebie pod kompa?
__________________
Aktualnie Ford Edge 2020r i Opel Insignia GSI 2019 r
norbi333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2007, 21:34   #3
bos30
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-03-2006
Skąd: Dąbrowa
Model: focus
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie

a,jak myślisz?
__________________
bos cb serwis
bos30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2007, 21:43   #4
norbi333
ford::professional
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: S-KI
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 biturbo 238 koni
Rocznik: 2020
Postów: 1,209
Domyślnie

Jeśli podpinał to powinien widzieć na kompie co mu dolega.U mnie był przerwany przewód od czujnika ABS i miałem to samo .
__________________
Aktualnie Ford Edge 2020r i Opel Insignia GSI 2019 r
norbi333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2007, 20:23   #5
bos30
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-03-2006
Skąd: Dąbrowa
Model: focus
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie

Wielkie dzięki kolego , może to mi pomoże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. "Fachowiec mi powioedział , że komputer się mu nie komunikuje cokolwiek to znaczy , może masz racje i dałem 200 za frajer , jutro to sprawdze.
pozdrawiam
__________________
bos cb serwis
bos30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2007, 20:32   #6
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

No to już jest chamstwo, żeby wziąć 200zł za to, że mu się komputer nie komunikuje. A co Ciebie to obchodzi?
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2007, 21:20   #7
bos30
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-03-2006
Skąd: Dąbrowa
Model: focus
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie

Dałem sie naciąć , byłem świeżo po kupnie MKII i oddałem do warsztatu odrazu żeby usuneli wszystkie usterki .Jedynie co zrobili to wymiana osłony przegubu (80 zł) a reszta tak jak pisałem kontrolka ręcznego tcs abs -teraz nie świeci bo wyjąłem żarówki "Znachor" stwierdził ,że kontrolka ręcznego nie ma nic wslnego z czujnikamo klocków bo ich w tym wozie nie ma .Mnie sie wydaje ,że z abs wozy miały czujniki zużycia klocków ale ja jestem laikiem .Tak więc chyba znajdę inny warsztat, tylko na forum czytałem , że jeżeli pompa abs jest sprawna to po włączeniu zapłonu słychać jak pracuje -u mnie jest cisza
pozdrawiam
__________________
bos cb serwis
bos30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2007, 21:29   #8
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

ABS nie oznacza konieczności posiadania czujników zużycia klocków. Ja mam ABS, a czujników brak. Za to klocki są tańsze :-) No i jedna rzecz mniej do zepsucia. A klocki raz w miesiącu obejrzeć jak już trochę czasu minęło od wymiany to nie problem przecież.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2007, 21:34   #9
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie

bos30, Ja mialem podobna sytuacje. Swiecila mi sie kontrolka ABS i TCS (przycisk swiec razem z kontrolka na zegarach nie ma mozliwosci zeby swiecily osobno wiec albo masz spalona zarowke na zegarach albo cos nie laczy). Jezeli swieci Ci ABS + TCS to znaczy ze jest cos nie tak z tym ukladem. Gdy zapali sie dodatkowo lampka od recznego mozesz miec za malo plynu hamulcowego lub uszkodzony czujnik. Zapali sie rowniez gdy masz czujniki zuzycia klockow i check panel. Gdy swieci ABS + TCS zapalenie sie kontrolki zuzycia klockow powoduje rownoczesne zapalenie kontrolki od recznego. Wiec najpierw proponuje luknac na poziom plynu hamulcowego ewentualnie czujnik. Aha instrukcja mowi ze jazda z rownoczesnie swiecacymi trzema kontrolkami jest zabroniona. U mnie powodem swiecenia byl brak styku na czujniku ABS w lewym przednim kole. Poszukaj moich postow o ABS opisalem tam dokladnie co sprawdzic. Aha ja u siebie pompy nie slysze przy wlaczaniu zaplonu. Uruchamia sie dopiero gdy jest potrzebna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powodzenia
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2007, 14:19   #10
Blumen
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-05-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 10
Domyślnie

Witajcie.
U mnie świeci się kontrolka ABS i TCS przez cały czas i niestety te układy nie działają (sprawdzałem ostrym hamowaniem). Auto kupiłem miesiąc temu już z taką dolegliwością. Pojechałem do ASO Forda i stwierdzili, że pompa jest sprawna, ale nie działa moduł, który u nich kosztuje ponad 10 000 zł. Szukam teraz pompy razem z modułem do Mondeo 2.5 z '97r. za diagnozę zapłaciłem w ASO około 100 zł.

Pozdrawiam
__________________
Zamieszkanie:
Düsseldorf / Bydgoszcz / Wa-wa
Blumen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.