Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-11-2017, 19:33   #1
maciek3733
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-05-2017
Model: mk1
Silnik: 1,8
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie drganiem karoserii i kierownicy

Witam ,
Otóż mam problem z moim focusem z 2002 roku z silnikiem 1,8 TDDI mianowicie chodzi o problem z drganiem karoserii i trzęsieniem kierownicy . Najgorzej jest na biegu jałowym kiedy to cała buda się telepie . Drgania zanikają w momencie wciśnięcia gazu natomiast powracają przy hamowaniu , najgorzej wszystko słychać na tylnich siedzeniach , czasami uniemożliwiają rozmowę z pasażerami z tylu . Zauważyłem również ze drgania maja taką siłę że aż tablica od rejestracji z tyłu obija się o karoserie .
Mechanik dzisiaj popatrzył i stwierdził ze poduszki pod silnikiem są okey , natomiast ta od skrzyni biegów została wyjęta ale efekt nie był taki jaki powinien.
Jakieś sugestie Panowie ?

maciek3733 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2017, 08:01   #2
DiscoLED
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-04-2016
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna/LPG
Rocznik: 2000
Postów: 100
Domyślnie Odp: drganiem karoserii i kierownicy

Powiem tak, miałem podobny problem. Budą telepało niemiłosiernie a jak się włączyło klimatyzację to już w ogóle była masakra. Mechanik też mówił, że poduszki OK. Kazałem je wymienić mimo wszystko i problem znikł jak ręką odjął. Potem przy ich demontażu nagle okazało się, że z prawej poduszki wylał się olej, poduszka pod skrzynią miała jakąś dziwną wgniotkę a lewa poduszka też pozostawiała sporo do życzenia. Ale przed demontażem to poduszki wyglądały super i mechanik dziwił się czego od niego chcę. Z poduszkami jest ten problem, że wizualnie nie da się na 100% ocenić ich dobrej kondycji. Tzn. da się stwierdzić, że są zniszczone, ale jak wyglądają dobrze to wcale nie znaczy, że spełniają swoją rolę. Nie twierdzę, że tak jest u Ciebie, podpowiadam tylko jedną z możliwości.

Ostatnio edytowane przez DiscoLED ; 16-11-2017 o 08:07
DiscoLED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.